Бізнес ідея: Як заробити мільйон доларів за рік

12.10.2014

Бізнес ідея: Як заробити мільйон доларів за рік

Бізнес ідея: Як заробити мільйон доларів за рік . У відповідь на статтю: Хто дасть Вам грошей або про те, як знайти ідею своєї справи — мені прийшов докір, інакше не назвеш, що я лише вдаю, що мені хочеться спілкуватися з приємними людьми і в цьому спілкуванні обмінювати те, що є у мене і те, що потрібно цим приємним людям на гроші. Мені сказали, що не важливо з ким спілкуватися, головне, щоб гроші були.

Ну, важливо — не важливо — це справа особисто кожного. Комусь це важливо, а мені багато, але, у відповідь на прохання «трудящих» я написав ще статтю, де ідею для бізнесу ми виводимо з суми, яку Ви бажаєте отримати. Як тільки я задумався над тим, яку ж цифру взяти для прикладу, в голові відразу спалахнуло «Один мільйон доларів». Чому один? Чому доларів, а не євро, наприклад? Не знаю. Ось такий стійкий стереотип, і, думаю, не в одного мене він є.

загалом, сенс це статті у відповіді на запитання «Чим зайнятися, щоб за рік зробити один мільйон доларів?». Чому саме за рік? Такий термін найчастіше ставлять собі багато Учасників тренінгів Школи Управління Долею. Далі стане зрозуміло, в чому їх помилка. Хоча: Скажу відразу — вони не знають, скільки треба зробити справ, щоб отримати цей мільйон. Ось і «ліплять» не дивлячись.

Відразу хочу попередити, що сама ідея того, що треба зайнятися не гарантує того, що у Вас це вийде. Мало мати ідею, треба її ще грамотно реалізувати. Але, в цій статті ми про реалізацію говорити не будемо. Так само ми не будемо зачіпати тему «чи Зможу я» і таке інше. Я виходжу з особистого досвіду, що якщо є ідея, все інше додасться: і стартовий капітал, і схема самої справи, і що далі з отриманими грошима робити. Ну, поїхали.

Відразу обмовлюся, що в цій статті я розглядаю обмін з так званими «фізичними особами». Ми не будемо продавати труби заводів, а трактори фермерам. Нас цікавлять звичайні люди, які йдуть по вулицях і їдуть на машинах. Чому саме так? Ну, мені ближче ця тема. Я не займався бізнесом з фірмами. Більше з людьми.

Отже, ми хочемо отримати за рік мільйон, але рік у нас почнеться не з моменту прочитання статті, а з того моменту, як Ви взялися реалізувати отриману ідею. Все, що «до того, як» — підготовка, яку, звичайно, затягувати не потрібно.

Один мільйон доларів. Хороша сума, візьмемо її за Ваш особистий дохід, тобто чисті гроші, з яких Ви ще не заплатили податки. Це нас теж не цікавить. Це до бухгалтерам і юристам, вони підкажуть, як зробити так, щоб платити мінімум. Якщо вони професіонали, звичайно.

Припустимо, що прибутковість нашого бізнесу 30%. Це не так вже й мало, до речі. Може бути і більше, звичайно, але частенько набагато менше. Близько 20%, але ми візьмемо тридцять. Вважати зручніше:-). Проста арифметика підказує, що для того, щоб отримати в рік один мільйон доларів (далі-ОМД), треба мати загальний оборот приблизно 3.330.000 доларів (далі у.о.). Це зрозуміло, так? В сумі 3.300.000 доларів нашого доходу 1.000.000 тих же доларів.

Рухаємося далі. Ділимо 3.300.000 на 12 місяців і з’ясовуємо, скільки треба мати виручки в місяць. Приблизно 280.000 у.о. Яку справу може мати такий місячний товарообіг? Ось так, навскидку, сказати досить складно. Подивимося, яка повинна бути щоденна виручка. 280.000 у.о. ділимо на 26 робочих днів (неділя не рахуємо), отримуємо приблизно 11.000 у.о. в день або приблизно 308000 рублів. Не слабкий товарообіг, прямо скажемо.

Ще раз. Ми хочемо заробити 1.000.000 за рік. Беремо прибутковість нашого бізнесу за 30% від товарообігу. Отримуємо, що кожен день ми повинні отримувати 11.000 доларів виручки в касу.

Що нам дає ця сума? Дуже багато. Принцип простий, щоб отримати 11.000 доларів до кінця робочого дня, нам потрібно продати якийсь обсяг товару або послуг за якоюсь ціною. Можна продати багато-багато канцелярії або в 30 разів менше комп’ютерів.

З бажаної суми денної виручки можна вийти на ідеї про товар, продаючи який ми можемо забезпечити таку виручку. А це вже бізнес-ідея — бери і роби.

Щоб придумати бізнес-ідею, давайте визначимося, яка буде середня вартість однієї одиниці товару в нашому поки не зрозумілою бізнесі. Наприклад, це може бути 100 доларів з кожного Клієнта або 1000 доларів з кожного Клієнта.

Відразу можна припустити, що 100 доларів — це щось на зразок витратних матеріалів для комп’ютерів. 1000 доларів, це більше схоже на турбізнес. Це все як то кажуть «пальцем в небо», але ідея адже працює. Відштовхуючись від передбачуваної суми середньої покупки, ми можемо зрозуміти, що ми продаємо. Якщо ще точніше, у нас з’являється маса варіантів для вибору — що будемо продавати, щоб забезпечити денну виручку в 11.000 доларів. Як це продавати, це вже інше питання. Це вже практика ділової активності. З деякими моментами ми розберемося трохи далі, але нам поки що важливіше ідею придумати. Ясна логіка?

Давайте поміркуємо над середньою ціною покупки в 100 у.о. Яку кількість Клієнтів треба обслужити, щоб отримати до кінця дня 11.000 доларів? 110 осіб. Не мало, скажімо так.

Є два варіанти:

1. Люди приходять до Вас.

2. Ви приходите до людей.

Подивимося на варіант «Люди приходять до Вас».

Щоб до Вас прийшло 110 людей, Вам потрібно приміщення. Його розмір: Якщо у нас 8 годин робочий день, то в годину має приходити 13 осіб. За пів години 6-7 чоловік. Якщо врахувати, що покупка не дорога, то на кожного витрачається близько 20 хвилин, припустимо. Виходить, щоб обслужити клієнтів 13 у годину, Вам потрібно мати 4 менеджерів для роботи з Клієнтами. Щоб усім було комфортно, потрібно приблизно по 6 — 7 метрів на кожну пару — менеджер — клієнт. Разом, отримуємо приміщення розміром 24 квадрата ще 7 на різні потреби, разом помешкання близько 30 квадратів. Припустимо, що у вартість товару вже закладена оренда приміщення, зарплата менеджерів, податки хоч якісь, і різні ліцензії, якщо вони потрібні.

Але це якщо Ви продаєте щось типу послуги. Тут не потрібен торговий зал. Вистачає просто офісу. Плюс ще потрібно додати якісь витрати на рекламу. Але це вже залежить від товару та місця розташування. Точно не вирахуєш. Ми ж пальцем в небо тикаємо:-).

Отже, якщо ми працюємо за схемою «люди приходять до нас», то у нас виходить щось на зразок офісу або магазину, куди клієнти приходять і там їх обслуговують 4 менеджера.

Що це може бути за бізнес. Дуже багато варіантів. Не будемо їх перелічувати. Однак треба зрозуміти головне — це бізнес, а Ви — бізнесмен чи підприємець, як душі завгодно. Всі ризики на Вас, але і все зароблене — Ваше.

Можете в логіку міркувань вище підставити вартість однієї покупки 1000 доларів і отримаєте всього лише 11 Клієнтів в день. Для цього достатньо одного менеджера і офісу розміром квадратів у 20. Менше не можна. Люди не зрозуміють :-).

Повернемося в реальність. Залишаємо ціну покупки в межах 100 у.о. Давайте помислимо, що за бізнес нам треба мати з тих, що я називаю «стандартним» бізнесом, тобто, не МЛМ, не Форекс і біржа, і не Інтернет.

Розділимо те, що ми можемо продавати на два типи:

Товари

Послуги.

Третього не дано.

Почнемо з товарів. Що коштує в межах 100 у.о.

Одяг не дуже дорога

Відео-фото-побутова апарратура

Меблі

Товари для затишку (всякі дрібнички додому)

Товари для побуту (купуються рідко, але це не важливо).

Можна ще багато написати:

Для того, щоб представити приблизні розміри такого «магазинчика» згадаймо, що в день нам потрібно 110 оплат за 100 у.о. Робочий день триває близько 10 годин. Тобто в годину повинно відбуватися приблизно 10 оплат. Мрія будь-якого власника магазину — це коли до нього люди заходять тільки за тим, щоб оплатити, отримати і піти, а всі «глядачі» тут взагалі не показуються. Але в реальності глядачів набагато більше, ніж покупців, тому виходить на 10 глядачів приблизно 1-2 покупця (в середньому). Тобто через наш «магазинчик» (або дуже поруч з ним, так, щоб можна було роздивитись у вітрину) в день повинно пройти приблизно 500 чоловік. В годину це виходить 50 чоловік.

Якщо у нас магазин стоїть окремо, не в торговому центрі, то розміри торгового залу вражають. Я думаю не менш 70 — 100 кв. метрів. У торговому комплексі з гарною прохідністю легше. Там вітрини та багато глядачі задовольняються простим спогляданням зовні.

З послугами все йде приблизно так само, різниця лише в тому, що їх продавати складніше. Якщо товар можна помацати, то будь-яка послуга за фактом віртуальна, тобто людина отримує щось невідчутне, за що платити не дуже хочеться, а доводиться лише коли припече чи добре отрекламіруют. Але це дрібниці порівняно з тим, який штат працівників повинен бути, щоб надати в день послуг на 11.000 доларів, якщо одна послуга коштує 100 у.о. Мені ось так в голову нічого не приходить для прикладу привести, що це могло б бути. Якщо загалом, то величезна адвокатське бюро, або тренінгова компанія таких же не слабких розмірів. Тобто обсяг вкладень ще збільшується за рахунок зростання необхідної площі та інших витрат.

Беремо інший варіант бізнесу «Ви приходите до людей».

Як варіант — це якийсь вид мережевого маркетингу. Цей бізнес має забезпечувати кожен день 11.000 виручки. З них 30% Ваша прибуток. Ну що тут можна сказати. У день реально робити близько 3-5 зустрічей з Клієнтами, але це дуже жорсткий графік і довго його не витримати. Реально від 1 до 3 результативних зустрічей. Але для того щоб отримати 3 продажу в день, треба зустрітися приблизно з 20-30 Клієнтами. Така статистика. З 30 зустрічей приблизно 3 закінчуються угодою. Це за умови, звичайно, що ми грамотно вибираємо людей і не їздимо до тих, у кого грошей немає.

Отже, три результативні зустрічі в день, це максимум, що ми можемо зробити. Щоб отримати в день 11.000 доларів виручки, за якою ціною потрібно продавати наш товар або послугу? По 3500 доларів. Дорогий бізнес, треба сказати. Навскидку тільки приходять в голову мережеві компанії, які продають страхування життя і різні види пенсійних накопичень. Скажімо так — це бізнес можливий, якщо Ви здатні переконати людину розлучитися з 3000-4000 доларів. Ну, чи здатні навчитися переконувати.

Ще варіант, якщо Ви не особисто займаєтеся продажем, а структуру організували. Тобто у Вас є люди, які ходять по клієнтам, а Ви їх навчаєте це робити правильно. У такому випадку Вам потрібна структура з 50-60 чоловік. З них приблизно 10-12 будуть активними, а інші — баласт. Ці десять зроблять в день по 3 зустрічі. Загалом 30 зустрічей. З них 3 результативні. Ось Вам і 11.000 доларів в день. Цілком реально, і я таких людей знаю. Це лідери мережевого маркетингу. Не найбільші, але й не рибки. Не багато таких людей насправді. Керувати структурою з 50 осіб — це як керувати заводом. Кожного потрібно зрозуміти, навчити, мотивувати, контролювати і т.д. Ось Вам ще одна реальна можливість, якщо Ви готові гарненько потрудитися, звичайно.

Знову ж таки, Ви можете взяти за середню покупку і за 2000 доларів і за 100 доларів, але тоді пропорційно зростає Ваша структура. Чому? Тому що три результативні зустрічі в день — це максимум. Це статистика — щоб три продажу зробити, треба поспілкуватися з 20 Клієнтами. Це дуже багато, хочу помітити.

Візьмемо ще раз наш товар або послугу за 100 доларів. Місце, де ми можемо отримати в день 110 осіб, кожен з яких віддасть нам 100 у.о. — це Інтернет. Давайте приблизно подивимося, чим ми могли б займатися. В Гуглі я знайшов ось такі пропозиції у відповідь на запит «100 у.о.».

Радіо-фото-побутова техніка,

Оригінальні подарунки

Телефони

б/у комп’ютери

Обід в ресторані

Дизайну сайтів і т.д.

Запчастини для комп’ютерів, різні аксесуари до сот.телефонам і комп’ютерів

Інтим

Тур.путевки

Реєстрація фірм

Юридичні послуги

Фото і відео зйомка

Астрологічні, психологічні та бізнес-консультації

Написання рекламних, інформаційних, обозренческих статей в журнали і газети.

І т.д. і т.п.

тобто, якщо Ви займетеся чимось зі списку вище, і будете робити це добре, Ви можете отримати в день 11.000 доларів.

«На вскидку» прикинемо, скільки повинно зайти відвідувачів на сайт, щоб Ви отримали в день 11.000 у.о. з середньою ціною кожної покупки 100 доларів.

Ми не будемо розглядати технічні та маркетингові аспекти просування інтернет бізнесу. Це можна цілу серію книг написати. Припустимо, що Ви все зробили грамотно на своєму сайті (магазині). У Вас хороша знаходяться в пошукових системах і всяке таке інше.

Клієнти мають таке звичай, купувати не відразу, а після того, як порівняють те, що пропонуєте Ви з тим, що є в інших місцях. В результаті такого «ковзання» по магазинах, з 10 клієнтів у Вас залишаються приблизно 2-3 (з особистого досвіду).

до Речі, можна поставити собі цікаву бізнес-завдання «Як зробити так, щоб Клієнт, побувавши на моєму сайті (в моєму магазині), захотів сюди повернутися після того, як він пішов шукати дешевше і краще?». Запевняю, тут безліч рішень і не тільки «зробити ціну нижчою всіх», але для цього потрібно вміти вирішувати ділові завдання, ніж ми займемося пізніше.

Отже, ми маємо 3% реальних покупців (в реальності ще менше) від 10 зайшли і, що найважливіше, не просто зайшли, а тих, хто шукає саме те, що Ви продаєте. В реальності таких «золотих» Клієнтів приблизно 4% (а то і менше, 1-2) від реальної відвідуваності сайту. У результаті ми маємо такі цифри:

Золотих Клієнтів нам треба в день 330. А взагалі відвідуваність ресурсу людьми, які хоч якось зацікавлені (не факт, що збираються купувати) тим, що ми пропонуємо, має бути близько 8000 чоловік в день. Це дуже багато. Щоб зробити ресурс з такою відвідуваністю, треба дуже добре постаратися.

Можна міркувати про інтернет і далі, але навіть на цьому етапі видно, що для забезпечення необхідного нам рівня обороту потрібна дійсно професійна робота. А для цієї роботи потрібна професійна команда, налагоджені бізнес-процеси і т.д. і т.п. не є метою цієї статті.

Беремо за основу роздумів мережевий бізнес і класичний за схемою «люди до нас в офіс приходять і гроші залишають». У будь-якому місті можна організувати фірму, яка буде в день приносити 11.000 доларів? Звичайно, немає. Просто не вистачить дорогих клієнтів, з грошима, коротше кажучи.

Місто з населенням мільйон (плюс — мінус) людина не піде. Не вистачить клієнтів на рік. Закінчаться через місяць. Значить, це або Москва або Пітер або Новосибірськ. Більше в Росії великих міст на вскидку немає. Всі інші до двох мільйонів жителів. Вся Росія, нагадую, 140.000.000 населення, приблизно, з них лише 15% (дуже умовно) ті, хто може купити те, що ми пропонуємо. Решта ледве-ледве зводять кінці з кінцями.

Отже, ми маємо наступне — мільйон за рік можна заробити в трьох містах Росії — Москва, Пітер, Новосибірськ. Щоб зробити гроші, нам потрібно продавати чи перепродувати. У день у нас повинно бути близько 11.000 доларів виручки, з яких 30% наша чистий прибуток. В місяць ми повинні мати оборот 280.000 доларів. З такого обороту наша прибуток 84.000 доларів в місяць або близько мільйона доларів на рік.

Щоб в місяць мати 280.000 доларів прибутку, потрібно вкласти певну суму або взяти товару на реалізацію, вірно? Подивимося, скільки треба вкласти — припустимо, ми закуповуємо партіями раз в десять днів. Купили, продали 70 відсотків і знову закупили. Для того щоб зробити перший закуп нам потрібно 93.000 доларів приблизно. Сума пристойна. Її спочатку треба десь знайти.

Інший варіант, не вкладати свої гроші, а взяти товар на реалізацію. Це можливо, але це треба зуміти. Потрібен гарант і все таке.

Ще варіант — надавати послуги. Принцип такий: Ви берете замовлення на щось і відразу берете передоплату у Клієнта. Замовлення виконуєте на його гроші, а прибуток кладете в кишеню. Ви заробили на посередницькому менеджменті. Знаю дівчину, яка так пароплави в док ставить. Принцип такий: вона домовилася з судноремонтним заводом, що має від них знижку на виконання робіт за рахунок великої кількості замовлень. Її завдання тільки ці замовлення забезпечувати. Їй це робити легше, ніж іншим. Вона пропонує поставити пароплав у док за цінами нижче, ніж скрізь. Ціни вона знижує за рахунок знижки, яку отримала. Наприклад, завод їй робить знижку в 10%. Вона пропонує судновласнику поставити судно в док на 7% дешевше. 3% кладе в кишеню. Суми, які ходять в цьому бізнесі — 300.000 і вище доларів. В місяць вона робить дві-три угоди. Порахуйте її прибуток — приблизно 30.000 доларів в місяць. Це якщо сума місячних замовлень близько 1.000.000 доларів. В рік вона заробляє приблизно 500.000 доларів. Не мільйон, звичайно, але теж не погано.

Бачите, виходить, що мільйон заробити в Росії можна, але підхід повинен бути нетрадиційний. Магазин або офіс — це важко. А от Інтернет, мережевий маркетинг або як панночка з прикладу вище — тут легше.

Проте є одна ВЕЛИКА маленька проблема. Як зазвичай виходить — бажання «отримати мільйон» виникає у людей, які зараз мають добре якщо 500 доларів в місяць. Вони проходять якийсь тренінг, надихає, відчувають впевненість і сміливо заявляють — мільйон через рік.

Як Ви розумієте, мета ця реальна, вірно? Проте якщо людина до цього моменту отримував 500 доларів, то він вів такий спосіб життя, який ці 500 доларів забезпечував. Щоб отримувати 11.000 доларів в день хоча б, потрібно почати життя зовсім іншим життям. Ви це бачите з прикладу Вище. А Ви хочете так жити?

А адже в нашій розмові ми ще не враховували важливі нюанси, які забезпечують успіх заходи, такі як:

Вміння керувати колективом.

Вміння налагоджувати бізнес-процеси.

Вміння вибудовувати рекламну політику.

Навик управління фінансами.

Продаж себе.

Отже, вище ми розглянули варіанти «люди приходять до нас», «ми приходимо до людей» і продаємо їм наші товари або послуги. При цьому ми брали середню вартість угоди від 100 до 1000 доларів. А в день нам потрібно отримувати 11.000 доларів 20 днів в місяць, щоб до кінця року мати 1.000.000 доларів.

З вищесказаного ж випливає, що нам потрібно або самим все робити або організувати таку структуру, яка кожен день б працювала на нас. Так чи інакше — це бізнес. Бізнес прибутковий, а значить вимагає від свого власника адекватного до себе ставлення. Тобто власник повинен бути нормальним, розумною людиною. Можете задатися питанням, як у Вас з цим. А якщо все нормально, то де Ваш мільйон доларів? А якщо його немає, значить Ви неадекватні. В чому? Не знаю. Вам видніше.

Все добре, але давайте спантеличив питанням «А можна мати мільйон на рік іншими способами, ніж ми знайшли вище?». Можна. Наприклад, надавати послугу або продавати щось і брати за це 280.000 доларів в місяць. Таким чином ми можемо робити ще одну операцію на місяць і жити спокійно. Або робити одну операцію в рік і отримувати мільйон. Існують такі бізнеси? Так, звичайно. Наприклад, купівля підприємств і розпродаж їх по частинах. Або будівництво. Або ще щось. Але масштаби — не маленькі.

Або продавати себе за такі гроші. Наприклад, стати супер-консультантів і за свої послуги брати по 200.000 доларів в місяць. Такі люди є, але їх мало. Або писати книги або-або: або:

Варіанти є, але чи можливі вони для Вас, ось в чому питання? Важливо розуміти те, що, можливо, особисто Ви, Дорогий Читачу, за своїм психологічним особливостям схильні бути або:

1. Чи хорошим керівником.

2. Чи хорошим виконавцем.

І керівник, і виконавець хороші або класні творці. Різниця в тому, що керівник добре себе почуває на передньому фронті і сам любить ставити цілі собі та іншим.

Короткий зміст статті: Бізнес ідея: Як заробити мільйон доларів за рік Бізнес ідея: Як заробити мільйон доларів за рік як заробити мільйон

Джерело: Бізнес ідея: Як заробити мільйон доларів за рік

Також ви можете прочитати