Історії бізнесу з нуля: як досягти успіху?

05.10.2014

Як побудувати бізнес: реальні історії

Зміст: [сховати ]

Багато мільйонерів починали свій шлях з нуля, безвихідності, безгрошів’я і відчаю, але у всіх був маленький вогник надії та віри у світле майбутнє, а багато хто навіть відзначилися в історії.

Бізнесмен Гай Лаліберте і його бізнес

Розглянемо історію успіху відомого бізнесмена Гая Лаліберте — президента компанії «Cirque du Soleil». Свого часу Гай почав з нуля. Він грав на акордеоні на вулицях, потім ходив на ходулях і захоплювався ковтанням вогню. Просячи милостиню за своє шоу, він знайшов таких же, як він сам і створив трупу, відправившись на Фестиваль мистецтв у Лос-Анджелесі. Їх помітили і почали запрошувати в інші міста. Заробивши достатньо грошей, Гай офіційно зареєстрував свою циркову трупу, і через пару років вона перетворилася в компанію з величезними доходами у 2,5 млн. доларів.

Історія інтернет-магазину «Utinet»

Створити свій маленький бізнес без копійки за душею можливо не тільки за кордоном, але і в нашій країні. Одна з відомих компаній «Utinet» з’явилася саме в нашій країні і на даний момент досягла великого успіху.

Історії успішних компаній нелегкі, але при створення свого бізнесу ніхто «халяви» вам і швидкого шаленого успіху не обіцяє.

Засновниками інтернет-магазину «Utinet» стали Михайло Уколів і Олег Рибалов, які були простими студентами і почали свій бізнес з нуля.

Михайло Уколів і Олег Рибалов були студентами Московського державного університету економіки, статистики та інформатики. Закінчили його в 2004 році. В даному закладі Михайло здобував освіту за спеціальністю «програміст», а Олег — «менеджмент організації».

Про те, як все починалося

Михайло виконував дрібні замовлення по створенню сайтів, інтернет-магазинів замовникам. Працюючи над одним з проектів, Михайло помітив проблему, при якій логісти не могли впоратися з великою кількістю обробки замовлень. Тоді він створив новий алгоритм обробки замовлень, з яким зміг впоратися одна людина замість 10. Суть алгоритму була така: диспетчер міг у будь-який момент відстежити місцезнаходження товару. Надалі для удосконалення цієї програми Михайло ще розробив таку ж версію, тільки для клієнтів.

У 2003 році Михайлом і Олегом було прийнято рішення спробувати себе на тому боці річки — відкрити свій інтернет-магазин з продажу техніки і досягти успіху. Першим товаром були ноутбуки, тому як хлопці добре розбиралися в даному виді техніки.

Також товар був легкий по вазі, що дозволяло доставити його особисто на міському транспорті, адже свого автомобіля поки не було. Дохід від продажу одного ноутбука становив близько 8% від вартості і був дуже пристойним заробітком. Наявність більш ніж 500 конкурентів з продажу такої техніки не злякало початківців бізнесменів. Вони вирішили обійти їх таким способом: безпосередньо з заводу-виробника доставляти в квартири покупцям товар. Маючи належну освіту, Михайло створив програму, яка аналізувала всі ціни на ноутбуки в Москві, і виводив найнижчу й привабливу споживачеві ціну.

Фінансова сторона бізнесу

Щоб зрозуміти фінансову сторону бізнесу, Олег влаштувався бухгалтером в один з інтернет-магазинів з продажу побутової техніки. Мета була досягнута, він засвоїв всі ходи і «лазівки» електронного бізнесу і його звітності.

Зібравши трохи грошей, близько 4 000 доларів, вони нарешті зареєстрували компанію. Купили перші найнеобхідніші речі, такі як касовий апарат, перший товар для замовлення, і, звичайно ж, орендували квартиру. Першим проданим товаром став Fujitsu-Siemens, який через три тижні після відкриття був нарешті ПРОДАН.

Перший час хлопці робили все самі: Рибалов займався фінансовою стороною бізнесу — складанням і веденням звітності, договорами та розрахунками з виробниками; Уколов розвозив замовлення і вів технічну сторону сайту — обробку замовлень і приведення їх у виконання.

На той час сайти мали обмежений фільтр за критеріями вибору товару. Уколов для зручності пошуку розробив фільтр товару по десяткам критеріїв: за ціною, діагоналі екрана, кількості портів, обсягом жорсткого диска, кольором, виробника, обсягу оперативної пам’яті і т.д. Це відміну від інших сайтів привернуло клієнтів, і він став набирати популярність серед споживачів.

Вже в 2004 році сайт отримав річну виручку в розмірі 500 тис. доларів, і стан молодих людей пішла стрімко вгору: у 2005 році — 2 млн. доларів, у 2006 році — 5 млн. доларів, в 2007 році — 11 млн. доларів. Протягом декількох років своєю працею, наполегливістю і розумом студенти перетворювалися в успішних бізнесменів. Всього лише за якихось 4 роки сайт зайняв 10% ринку з продажу ноутбуків.

Але світ теж не стояв на місці, і інтернет-магазини також розвивалися. Крім того, великі мережі магазинів, на кшталт «Ельдорадо», робили конкуренцію все жорсткішою, і прибуток за один ноутбук почала зменшуватися з 8% до 5%. При середній вартості ноутбука в 2 тис. доларів прибуток становила 150 доларів, а при даній ситуації впала до 100 доларів, що помітно вплинуло на річні доходи «Utinet».

У період світової кризи різко впав попит на техніку. До того моменту компанія «Utinet» відкрила у себе пропозицію отримання товарного кредиту терміном на 12 днів. Повернути товарний кредит своїх клієнтів за рахунок нових замовлень не виходило. Довелося приходити до вимушеною мірою — скорочувати штат працівників, який до того часу вже був, і просити відстрочку платежу за кредитами банківських установ. Щоб хоч як-небудь підняти виручку, вони знизили ціни — попит зріс, але бізнес пішов у збиток.

У даній ситуації міг допомогти тільки інвестор. Але в період кризи знайти інвестора було майже нереально. Провівши прогнозний аналіз, економісти інвесторів прийшли до висновку про 70% банкрутство компанії «Utinet» і відсутності прибутковості вкладення в неї.

Щоб допомогти своєї компанії, Уколов, «тряхнув старовиною», почав писати програми на замовлення, тільки на цей раз брав виключно великі замовлення.

У Москві почали відбуватися зустрічі підприємців-початківців під керівництвом Ульви Касимова, творця компанії «IQ Group», що інвестують в інтернет-проекти. Уколов і Рибалов представили свої ідеї про створення сайту, який продавав замовлення на постачання товару іншим магазинам, що не несе кредитних ризиків і натомість дозволяє отримувати непогані гроші. Касимова це зацікавило, і він купив 51% компанії «Utinet».

Після того як Уколов побудував платформу на базі «Utinet», клієнти почали бачити ціни на ноутбуки та іншу побутову та електронну техніку інших компаній. За розміщення і отримання даного замовлення партнери платили «Utinet» комісію в розмірі від 1-3% від ціни ноутбука і до 50% — для аксесуарів. Компанії не доводилося витрачати багато часу на пошук компаній — вони самі їх знаходили. Таким чином, виходила подвійна економія.

Як була заснована компанія «Холодильник.ру»

Першопрохідцями в цій сфері діяльності «Utinet» не були, нею стала компанія Wikimart. Wikimart — найбільший російський гіпермаркет. Але він не сприймав «Utinet» всерйоз, думаючи, що це звичайний магазин техніки, здає площу в оренду. В результаті після запуску платформи в тестовому режимі з компанії Wikimart до «Utinet» вирішила перейти компанія «Холодильник.ру».

Проблемою в колишній монопольної компанії став надлишок пропозицій від різних постачальників.

Засновник «Холодильник.ру» Валерій Ковальов знайшов у Уколова і Рибалова вирішення всіх проблем, які були при роботі з компанією Wikimart. З «Utinet» Ковальов отримав 400 замовлень в місяць на 150 тис. доларів, а за прогнозним аналізу до кінця року сума зросте до 1 млн. доларів.

За великої побутової техніки «Utinet» працює тільки з «Холодильник.ру». «Utinet» поступово будує свій бізнес на базі компанії «Холодильник.ру», але в планах Ковальова вийти через 2-3 роки в самостійне плавання.

На даний момент компанія «Utinet» співпрацює з 10 інтернет-магазинами, і до кінця року їх кількість планується збільшити до 40. Сайт переводять на англійську та іспанську мови для залучення іноземних партнерів.

Ось так бізнес з нуля зміг досягти такого успіху, а почали його талановиті студенти, які зараз є акулами бізнесу.

За словами Уколова, прибуток від нового проекту «Utinet» вже 2 роки тримається на 3% від виручки. Прибуток не так легко збільшити, так як інтернет-магазини витрачають:

  • 20% на утримання колл-центрів;
  • 30% на залучення клієнтів;
  • 2/3 прибутку з кожного товару забирає процес покупки від замовлення клієнтів до його доставки;
  • комісія за сторонні замовлення.

Але все ж за фінансовими прогнозами розвиток платформи приведе їх до прибутку у 30% і полегшення роботи. А також при збільшенні числа партнерів ситуація помітно почне виправлятися в позитивну сторону.

Як побудувати бізнес з нуля

Замислившись над успіхами інших, починаєш шукати щось в собі. Для успіху і початку своєї історії не забувайте, що справа повинна бути коханим. Адже коли займаєшся тим, чим любиш, дзвінок будильника не здається таким противним, сонце світить яскравіше і руки не опускаються при найменших проблемах.

Немає жодної компанії, яка домоглася успіху і при цьому жодного разу не стикалася з проблемами і кризами, творчими або фінансовими.

Інтернет сповнений позитивних історій успіху мільйонерів, ідей бізнесу і пропозицій щодо його розвитку з нуля. Щоб почати щось, не завжди потрібні великі фінансові вливання. Для початку достатньо буде лише комп’ютера, базових знань інтернет-користувача і віра в себе.

(Оцінок: 56 ; 4,51 5)

Короткий зміст статті: Історії бізнесу з нуля, який зміг стати успішним, далеко не рідкість. Головне — не опускати руки при найменших проблемах і вірити в себе. нуля історії успіху бізнесу бізнес з нуля

Джерело: Історії бізнесу з нуля: як досягти успіху?

Також ви можете прочитати