Бізнес-питання №2. Купити готовий бізнес або почати з нуля?. Бізнес в блозі

03.12.2014

Бізнес-питання №2. Купити готовий бізнес або почати з нуля?

Продовжуємо відповідати на найпопулярніші запитання підприємців-початківців (а також тих, хто тільки збирається вступити в неймовірний світ сучасного бізнесу). Минулого разу ми говорили на тему розробки назви для магазину. Після тієї публікації, нам на пошту прийшло кілька десятків листів, в яких читачі пропонували теми для нашої нової рубрики. Одним з найбільш частих було питання — що краще, розпочати власний бізнес з нуля або ж довіритися удачі і купити вже діючий бізнес? Потрібно сказати, що питання дуже актуальний і цікавий. І сьогоднішній матеріал буде присвячений саме йому. Отже, почнемо.

Шляхи становлення бізнесменом

насправді, варіантів розвитку подій може бути більше, ніж два. Найпопулярніший, звичайно ж, — організація справи з нуля. На свій страх і ризик. І цей варіант ми сьогодні ще обговоримо більш докладно. Другий спосіб стати власником власного джерела прибутку — покупка готового бізнесу в іншого підприємця. В цьому ділі також безліч нюансів, ризиків, але і переваг досить. Все це ми сьогодні розглянемо.

Крім цих двох шляхів розвитку подій, існує ще й третій. Про нього ми вже неодноразово розповідали на сторінках нашого порталу. Як ви вже, напевно, здогадалися, мова йде про франчайзинг. Він являє собою щось середнє між двома варіантами, запропонованими вище. З одного боку, ви починаєте власний бізнес. З іншого — виступаєте під відомим брендом і отримуєте в своє розпорядження вже налагоджену схему ведення справ.

В майбутньому, ми розберемо цю тему більш детально. А зараз помандруємо безпосередньо до теми сьогоднішньої публікації. Давайте розглянемо кожен шлях розвитку подій в окремо, а наприкінці підіб’ємо підсумок і спробуємо з’ясувати, який з них кращий для починаючого підприємця.

Переваги і недоліки початку бізнесу з нуля

Перш за все, ви повинні добре розуміти, що створення власного підприємства з нуля — це дуже довгий і трудомісткий процес, який вимагає величезну кількість сил, часу і грошей. Початковий період — найскладніший для будь-якого підприємця. На шляху щодня зустрічається величезна кількість всіляких підводних каменів, усунення яких вимагає від молодого бізнесмена наполегливості, терпіння і викладки на 110%. Якщо ви готові до всього цього, то, цілком можливо, що у вас вийде створити власну високоприбуткове справу.

Для початку, давайте розберемо переваги створення бізнесу з нуля. По-перше, створюючи бізнес своїми руками, ви отримаєте найцінніше — реальний досвід ведення справ у тій чи іншій сфері діяльності з нуля. А це, повірте, дорожче будь прибутку. Знання та вміння, отримані в процесі побудови своєї справи, залишаться назавжди. І кожен раз, коли ви будете починати новий бізнес, вони будуть результати досвіду) вашими найкращими партнерами, друзями і порадниками.

По-друге, ви зможете почати бізнес саме в тій області, в якій побажаєте. І ніхто, і ніщо вам у цьому не зможе перешкодити. Крім того, ви самі зможете розробити концепцію свого бізнесу. Самі створите ім’я компанії, фірмовий стиль, замовте вподобане оформлення. Самі виберіть обладнання, наймете співробітників, укладіть договори з постачальниками і т.д. тобто, даний варіант особливо підійде тим підприємцям-початківцям, які шукають в бізнесі не тільки джерело прибутку, але і можливість самовираження.

по-третє, створення власного бізнесу — більш прозорий процес. Ви не купуєте «кота в мішку», а вирощуєте власних «рибок в акваріумі». Тобто, ви в курсі всіх процесів, так або інакше пов’язаних з вашим бізнесом. Ви знаєте, кому і скільки повинні ви, так само, як і те, хто і скільки винен.

Тепер про недоліки. Про ризики говорити не будемо, так як вони властиві будь-якому шляху становлення підприємцем. Абсолютно будь-який бізнесмен, створюючи свою справу або купуючи готовий бізнес, завжди йде на серйозний ризик.

Найбільш серйозною складністю є те, що все доводиться починати з чистого аркуша (хоча, багато хто скаже, що це є плюсом). І з-за цього, не завжди можливо передбачити реальну суму вкладень, необхідну для запуску бізнесу. Швидше правилом, ніж винятком, є той факт, що доводиться вкладати більше, ніж передбачалося спочатку. Тому, якщо ви починаєте все самостійно, ви повинні бути до цього готові.

Другий недолік — відсутність досвіду. Так, самостійно набиратися досвіду — це добре. Це корисно. Але його початкове відсутність здатне занапастити навіть найперспективніші ідеї. Саме з цієї причини більше 90% новачків не досягають успіху в бізнесі.

Крім того, щоб починати свій бізнес з нуля, потрібно мати воістину залізним терпінням. По-перше, процес запуску своєї справи може затягнутися по безлічі причин (збір документів, оформлення, реєстрація, пошук приміщення, оформлення, укладення договорів з постачальниками і т.д.). По-друге, потрібно розуміти, що перший час ваш бізнес буде тільки тягнути з вас гроші, нічого не приносячи. А вийде на окупність він тільки через кілька місяців, а, бути може, і через кілька років (в залежності від сфери діяльності і масштабів підприємства).

Плюси і мінуси покупки діючого бізнесу

Тепер обговоримо покупку готового бізнесу. Почнемо, як завжди з переваг. Першим, дуже вагомим плюсом, на наш погляд, є можливість прорахунку вкладень. Ви купуєте вже діюче підприємство з налагодженими процесами, навченим персоналом і базою постійних клієнтів. Якщо ви зможете зберегти або поліпшити створену попереднім власником внутрішню атмосферу, то отримаєте в своє розпорядження діючу грошову машину. Ви спочатку будете знати, скільки коштує «почати бізнес». Звичайно ж, і тут можливі додаткові витрати. Але вони не йдуть ні в яке порівняння з можливими незапланованими витратами у разі створення бізнесу з нуля.

Другий великий плюс — разом з підприємством, ви купуєте її ім’я (бренд) і репутацію. А, як ви знаєте, репутація в бізнесі — дуже важлива складова. Багато людей користуються продуктами і послугами однієї і тієї ж компанії протягом десятиліть, незалежно від наявності конкурентів. Вони один раз придбали товар або скористалися послугою, їм сподобалося, і вони стали постійними клієнтами.

Третя перевага — можливість отримання доходу з першого місяця роботи. І це є дуже серйозною причиною схилити чашу терезів у бік покупки діючого бізнесу. Кому не хочеться отримувати прибуток відразу?

Четвертий плюс — готова команда співробітників. А сьогодні, зібрати хороших працівників і розташувати їх до себе — справа дуже-дуже важкий. І навіть самі ретельні перевірки документів та звітності можуть не показати реальні проблеми підприємства. Тому, будьте готові до того, що у вашого нового підприємства можуть несподівано з’явитися борги або проблеми з кредитами.

По-друге, персонал. Як ви знаєте, зазвичай колектив прив’язується до конкретного керівника. І буває дуже складно безболісно прийняти кермо правління згуртованим колективом. Тому, навіть якщо сьогодні під вашим керівництвом кращі уми вашого міста, це не означає, що завтра вони все ще залишаться у вас.

Що ж у підсумку вибрати?

Купити готове підприємство, почати справу з нуля або навіть придбати франшизу відомої компанії? — дане питання не може мати однозначної відповіді. Адже все залежить від кожного конкретного випадку. На вибір буде впливати на стан справ на ринку, наявність або відсутність конкурентів, конкретні цілі початківця бізнесмена і його особистісні якості. Крім того, важливу роль відіграє і сума стартового капіталу. Тепер у вас в руках інформація про кожному із запропонованих варіантів. А от який з них вибрати — вирішувати тільки вам. Бажаємо вдалого бізнесу.

@ Biznesvbloge.ru — кращі ідеї бізнесу з усього світу

Короткий зміст статті: Одним з найбільш частих був запитання наших читачів — що краще, розпочати власний бізнес з нуля або ж довіритися удачі і купити вже діючий бізнес? діючий бізнес, бізнес з нуля, бізнес питання, переваги, недоліки бізнес з нуля

Джерело: Бізнес-питання №2. Купити готовий бізнес або почати з нуля? | Бізнес у блозі

Також ви можете прочитати