Вирощуємо гриби, бізнес з нуля.

06.12.2014

Вирощуємо гриби — бізнес з нуля.

Вирощування грибів — бізнес. підходить для тих, хто відчуває в собі зачатки садівника, і бажання заробляти гроші. Почати виробництво грибів можна при мінімумі капіталовкладень, або зовсім, з Кельвинского нуля.

В першу чергу підприємцю варто визначитися з приміщенням для цих цілей. Тим, у кого є гараж, підвал, заміський будинок або дача простіше. Можна починати заробляти гроші. Якщо з окремим приміщенням справи йдуть не дуже, на перших порах підійде і міська квартира. Оренда виробничого приміщення не виллється у великі витрати. Для Вашого бізнесу підійде і таке приміщення, яке, з точки зору ринку нерухомості, не дуже-то і привабливе. Це може бути склад і приміщення в промзоні на околиці міста. Без телефону, Інтернету, опалення. Кому потрібно таке приміщення? Вам!

Юридична особа можна зареєструвати або відразу, або після, коли досягнете необхідних обертів.

Гливи — дереворазрушающих гриб, що росте на листяних породах дерев та їх тирсі, але нітрохи не гірше почувається і на соломі, лушпинні соняшника і навіть на качан кукурудзи. Здебільшого грибівники для приготування субстратних блоків використовують солому або кострицю (відходи льону). В господарстві Панфілова ретельно стежать за тим, щоб сировина була належної вологості, не засмічене, не заражене. Блоки виробляють у спеціальному стерильному приміщенні, і весь склад перевіряється у власній невеликій лабораторії. Віктор Чікуенок про виробництво субстрату розповідає простіше: запарюються в гарячій воді подрібнена солома чи тирса, потім у поліетиленовий мішок (40х80см) укладається остигле сировину упереміш з міцелієм (загальна вага 10-12 кг), упаковка зав’язується і ставиться на стелаж у темряві при температурі 18-20 градусів. А далі — процес вирощування глив: через 16-20 днів в зроблених на мішках прорізах з’являються маленькі грона. В цей час всі блоки переносять в інший відсік, де їх 12 годин на добу висвітлюють, постійно провітрюють, дотримуються температуру 10-16 градусів і необхідну вологість. За тиждень гриби виростають до товарного розміру. Можна зняти врожай і повернути мішки у вихідне приміщення. Тиждень відпочинку — і знову готові блоки плодоносити. Одне і те ж сировину дає три хвилі врожаю, після чого субстрат необхідно змінювати.

Звичайно, ми говоримо тільки про загальну схему процесу. Важливо знати всі деталі. Для цього видається спеціальна література, існують навчальні курси, міжрегіональна Асоціація грибівників проводить семінари з обміну досвідом. Але багато хто і не беруться за весь цикл вигонки грибів відразу. Є господарства, які торгують вже готовими субстратною блоками, і початківці грибівники часто займаються лише вирощуванням грибів і здачею готової продукції в ті ж господарства.

На перший погляд, прибуток від такої діяльності невелика. Ось приблизний розрахунок: фірма Панфілова продає блоки по 60 рублів за десятикілограмову мішок. При цьому гарантується отримання двох кілограмів грибів за три хвилі плодоношення, тобто за півтора місяці. Тут же продукцію приймають від дочірніх виробників по 40 рублів за кілограм. Таким чином, за вказаний період можна виручити за 20 рублів з мішка.

Дійсно, небагато. Але треба врахувати, що на перших порах підприємцю важливо не стільки швидко окупити виробництво, скільки беззбитково запустити процес, напрацювати власні канали збуту, отримати досвід. І коли справа повністю налагоджено, думати про розширення. Втім, на ті ж цифри можна поглянути з іншого боку. За десять мішків рідко хто купує, а великі обсяги дають і більш значний прибуток: приміром, 400 блоків — вже 8 000 рублів.

І ця сума може бути збільшено втричі, якщо освоїти всі етапи виробництва. Адже у випадку покупки готових блоків весь прибуток ділиться на трьох: її отримують і виробники субстрату, і ті, хто вирощує гриби, і ті, хто їх перепродає. Ще одна важлива складова успіху — досвід. Знаючим грибоводам вдається скоротити терміни плодоношення до місяця, домогтися собівартості одного кілограма, дорівнює 12,6 рубля, і реалізувати продукцію в чотири рази дорожче.

І ще про дохід. Віктор Чікуенок розповідає про так званих «супутніх можливості» його отримання. Білоруський грибовод, крім безпосереднього вирощування глив, займається ще й продажем «грибних пеньків»: в дерев’яних чурка свердлить отвори, кладе в них міцелій — і ось вам літній варіант розведення грибів.

Короткий зміст статті: Вирощування грибів — бізнес, що підходить для тих, хто відчуває в собі зачатки садівника, і бажання заробляти гроші. Почати виробництво грибів можна при мінімумі капіталовкладень, або зовсім, з Кельвинского нуля. виробництво, гриби, все, вирощувати, господарство, бізнес з нуля

Джерело: Вирощуємо гриби — бізнес з нуля.

Також ви можете прочитати