Як почати юридичний бізнес з нуля. Corporater

07.11.2014

Як почати юридичний бізнес з нуля

Багато іноді замислюються — як відкрити юридичну фірму.

Надання юридичної допомоги громадянам і юридичним особам — справа благородна і в той же час прибуткове. При наявності відповідного рівня освіти, досвіду і здібностей керівника створити гідну юридичну фірму не складе труднощів.

Важливий критерій «природного відбору» майбутнього керівника фірми — гаряча любов до права і розуміння закономірностей його застосування. Адже необхідною умовою розвитку юридичної фірми виступає можливість посвяти всього часу і сил напрацювання клієнтів і престижу компанії, а також розвитку фірми.

Перш ніж відкривати свою справу, варто переконатися у власній компетенції та готовності надавати юридичну допомогу. Це легко зробити при роботі в чужій компанії. Пропрацювавши у вже створеній структурі, ви зможете визначити, наскільки вам подобається, і головне — виходить — працювати юристом, крім того, ви отримаєте цінний досвід і навички практичної діяльності. Робота в якості юриста фірми також допоможе вам дізнатися деталі побудови бізнесу, наприклад, постановку документообігу в компанії, алгоритми роботи з клієнтами і т.д.

Отже, досвід та знання отримані, і ви повні рішучості відкрити власний бізнес в юридичній сфері. Нехай вас не лякає велика кількість конкурентів, оскільки попит на якісні юридичні послуги завжди високий. Крім того, є ряд ніш, частина з яких практично незайнята і відчуває потребу у узкоспециализиро ванних фахівцях (податкове право, медичне право, інтелектуальні права, державно-ч астное партнерство тощо), а інша частина яких через колосального попиту також привітного ухвалить нову фігуру на ринку (реєстрація та ліквідація юридичних осіб, захист прав споживачів тощо).

Якщо ви є узкоспециализиро ванним фахівцем в затребуваною галузі права або збираєтеся залучити такого, це стане незаперечним плюсом компанії. Адже крім справ широкого профілю ваша фірма зможе вирішувати складні одиничні завдання, успішне вирішення яких призведе до вас нових клієнтів і сприятливо позначиться на іміджі компанії.

При формуванні команди на початковій стадії згадайте товаришів по альма-матер, оскільки довірчі відносини між колегами в юридичному середовищі вкрай важливі. Можливо, ви станете співзасновниками компанії. На старті роботи двох-трьох высокоработоспос ібних юристів буде достатньо. При необхідності пошуку і найму помічників зверніть увагу на студентів старших курсів юридичних вузів або їх випускників: як правило, вони відповідально ставляться до доручуваній роботі, підходять до вирішення завдань з ентузіазмом, а до розміру заробітку не вибагливі.

Коментар від редакції: на початковому етапі є один спосіб потроху і без великих вкладень залучити клієнтів юридичній фірмі. Можна створити групу в соціальних мережах і давати людям безкоштовні юридичні поради по нескладних питань, тим самим здобуваючи клієнтуру і репутацію. Людей, яким ви допомогли, обов’язково в якості подяки просіть залишати відгук про наданої консультації — це теж зіграє на вашу користь. Є значна кількість таких груп вконтакте, але їх все одно не вистачає для того, щоб відповісти всім. Таким чином, ви запросто можете переманювати людей з інших спільнот. Можна також скуповувати готові заявки на консультацію в інтернеті — вони коштують недорого. Але є ризик перетворитися в фірму, описану в одній з наших статей.

Тепер розглянемо передбачувані витрати на відкриття юридичної фірми.

Корисне посилання: Опис проекту юридичної фірми (Тут все описано досить простою мовою)

Першорядно — реєстрація юридичної особи або індивідуального підприємця. Відповідно, сюди входять витрати на оплату державного мита, послуг нотаріуса, пошук юридичної адреси та інші реєстраційні витрати. Більш докладно ми описували цю процедуру тут.

Потім необхідно десь розмістити офіс компанії. Однак не варто думати, що без офісу ви працювати не зможете, і що офіс повинен розташовуватися тільки в центральній частині міста. Тому що за оренду офісу в центрі плата, як правило, вище в 2-5 разів, — зайві витрати на стадії відкриття. Основний масив клієнтів — фізичних осіб — проживе в спальних районах, віддалених від центру, а корпоративним клієнтам не складе труднощів дістатися в будь-який район. Крім того, центр міста — це пробки і відсутність паркувальних місць, що також буде негативно позначатися на загальному враженні від співпраці.

В даний час все більше компаній зовсім відмовляються від оренди офісів, працюючи вдома або в коворкінг-центру х, а призначаючи зустрічі на нейтральній території.

Наступна категорія витрат загрожує вам тільки в разі вибору офісного розміщення. Це оргтехніку та канцелярські товари. Крім того, якщо оренда не передбачає меблів, вам буде потрібно купити необхідну кількість столів, столів, шаф і сейфів.

Ще на стадії відкриття можна зайнятися рекламою: виготовленням візиток, розміщенням реклами в друкованих та інтернет-змі, розробкою сайту і т.д.

Підведемо підсумок у вигляді кошторису:

  • Плата за оформлення документів, пов’язаних з юридичною адресою (від 15 тисяч рублів);
  • Оренда невеликого приміщення для офісу (від 15 тисяч рублів);
  • Замовлення рекламної кампанії для розкрутки фірми (від 10 тисяч рублів);
  • Купівля оргтехніки (телефон, ноутбук, факс та МФУ), все це зажадає (від 65 тисяч рублів);
  • Постійні витрати це: оплата комунальних послуг, послуг зв’язку та інтернету (близько 5 тисяч рублів).

Як бачимо, витрати на запуск роботи юридичної фірми не критично великі, і при якісному наданні послуг швидко окупляться завдяки «сарафанному радіо». Якщо ви відчуваєте себе здатним віддавати 24 години в добі праву та вирішення чужих юридичних проблем — дерзайте!

Поділитися в соц. мережах

Короткий зміст статті: Багато іноді замислюються — як відкрити юридичну фірму..Надання юридичної допомоги громадянам і юридичним особам — справа благородна і в той же час прибуткове. При наявності відповідного рівня освіти, досвіду і здібностей керівника з… бізнес з нуля

Джерело: Як почати юридичний бізнес з нуля | Corporater

Також ви можете прочитати