Як відкрити зоомагазин з нуля: починаємо свій бізнес

06.12.2014

Відкриття зоомагазину: починаємо свій бізнес з нуля

На утримання своїх улюблених вихованців багато сімей витрачають чималі гроші: кішці обов’язково потрібен корм, пісок в лоток, різні аксесуари, таблетки і щеплення, для папуги доведеться витратитися на корм і клітку, а для маленького хом’ячка потрібно купити не тільки корм і наповнювач, але і різні будиночки, колесо для бігу. Відкриття зоомагазину обіцяє своєму власникові непогану виручку, але при цьому необхідно звернути увагу на ряд особливостей.

Особливості бізнесу зоотоварів

Переконатися в привабливості ринку зоотоварів дуже просто. Згідно з опитуваннями, на території Росії кожна третя сім’я тримає кішку, кожна п’ята — собаку, три відсотки сімей воліють рибок або птахів, один відсоток припадає на черепах і хом’ячків. Крім того, оцінити, скільки фірм виробляють товари для тварин, можна з допомогою реклами. Pedigree, Whiskas, Chappy та інші бренди рекламуються повсюдно. Ринок дійсно величезний, але при цьому він залишається насиченим і конкурентним.

Існує кілька типів магазинів для тварин: невеликий ларьок в магазині, відділ в супермаркеті, зоомагазин середнього розміру і велика точка, що пропонує клієнтам широкий асортимент різних товарів. Причому будь-який з форматів відкрити буде вигідно, якщо розташувати точку в правильному місці і запропонувати покупцям необхідний асортимент.

Звичайно, мало просто вирішити для себе: «Хочу свій зоомагазин». Для початку потрібно скласти докладний бізнес-план. Ознайомитися з існуючими точками зоотоварів, оцінити, як саме вони працюють, що пропонують покупцям. Крім того, потрібно поспілкуватися безпосередньо з власниками тварин на форумах, дізнатися, якою продукції вони потребують, чого їм не вистачає. Пам’ятайте, що будь-яка інформація буде для вас важливою, якщо ви всерйоз вирішили відкрити свій зоомагазин з нуля.

Добре, якщо ви теж дуже любите тварин і маєте у себе вдома кішку або собаку. Якщо ви самі були постійним клієнтом магазинів зоотоварів, у вас вже склалося уявлення про те, як повинен виглядати ідеальний зоомагазин.

Типи магазинів для тварин

 1. Самим простим і малозатратним рішенням буде ідея відкриття невеликого зоомагазину, асортимент якого буде включати корми, аксесуари, засоби по догляду за тваринами. Щоб відкрити таку точку, вам не потрібно отримувати ліцензію і готувати спеціальні дозвільні документи. Крім того, буде достатньо приміщення розміром від 10 м 2 .
 2. Наступний формат передбачає не тільки широкий асортимент продукції для тварин, але і продаж самих домашніх вихованців. Тут вже висуваються зовсім інші вимоги до персоналу, асортименту і площі зоомагазину. Особливої уваги потрібні дозвільні документи. Для широкопрофільного магазину потрібно приміщення від 70 м 2 .
 3. Третій формат — спеціалізований зоомагазин. Такий бізнес може являти собою, наприклад, магазин, що спеціалізується на акваріумних рибок. При цьому асортимент буде включати акваріуми, рибок, корми, ветеринарні препарати, книги. Продавці повинні мати певний рівень освіти і досконало володіти всією необхідною інформацією, що стосується розведення рибок. Додатково можна пропонувати послуги з виготовлення акваріумів на замовлення, обслуговування акваріумів.

Необхідно відзначити, що при виборі вузької спеціалізації, потрібно надавати клієнтам весь комплекс послуг в даній ніші і надавати вичерпну консультацію при покупці. При цьому особливу увагу слід приділити лікарських препаратів для тварин.

найпростішим варіантом, як уже зазначалося, буде оренда невеликий точки у великому торговому центрі. Таким чином, використання готового для магазину приміщення дозволить значно знизити початкові витрати, що дуже важливо, якщо ви вирішили відкрити свій бізнес з нуля. Єдиним негативним моментом буде висока орендна плата, яка з кожним роком може збільшуватися.

Якщо ви вирішили для себе: «Хочу відкрити окремий зоомагазин», то відразу будьте готові, що доведеться вкластися в ремонт, а також зайнятися благоустроєм прилеглих територій. Крім того, потрібно буде найняти прибиральницю і охоронців, що також коштує чималих грошей. Скільки вам доведеться витратити, щоб відкрити окремо стоїть зоомагазин, краще підрахувати детально, використовуючи бізнес план. Необхідно зазначити, що детальний план дій допоможе вам на всіх етапах створення своєї справи.

Ще одна можливість для відкриття точки — придбати на першому поверсі житлового будинку квартиру. Найкраще при цьому звернути увагу на приміщення, які вже були переведені в нежитловий фонд і мають всі відповідні документи. В цьому випадку для відкриття зоомагазину вам вдасться уникнути труднощів з держорганами.

Реєстрація зоомагазину в держорганах

Коли приміщення для зоомагазину вже знайдено, і ви маєте на руках необхідні документи, потрібно вставати на облік в ИФНС як ІП. Це дозволить вам скористатися податковим режимом ЕНВД, якщо площа вашого зоомагазину менше 150 м 2. Якщо ж ця вимога не дотримана, можна перевести свій зоомагазин на спрощений податковий режим.

Пошук постачальників

Велике значення для успішного відкриття зоомагазину має пошук постачальників продукції. На сьогоднішній день майже у всіх великих містах є оптові фірми, що реалізують різні товари для тварин. При успішному і плідній співпраці ви зможете отримати різні привілеї від постачальників. У тому числі розстрочку чи відстрочку платежу.

При цьому дуже важливо, щоб інструкція роботи з постачальниками завжди чітко дотримувалися. Потрібно ретельно перевіряти термін придатності товару і його зовнішній вигляд. Довіряти це слід тільки надійним продавцям. Адже клієнт, що купив у вашому магазині прострочену продукцію, буде звинувачувати саме вас, а не постачальника.

У свій магазин варто поставляти продукцію тільки надійних і перевірених марок. Наприклад. Віскас, Кітікет, Педігрі, Фрискис і так далі.

Крім того, якщо ви зможете домовитися і підписати документи з їх офіційними дистриб’юторами, ви зможете розраховувати на отримання безкоштовних рекламних матеріалів і безкоштовну доставку.

Необхідно відзначити, що аксесуари для тварин, іграшки, книги по догляду за тваринами, можна закуповувати великими партіями або самостійно набувати у Москві, але при цьому вся продукція повинна мати сертифікати.

Торгове обладнання

Для розміщення ваших товарів потрібно придбати таке обладнання :

 1. стелажі;
 2. робочий стіл;
 3. комп’ютер і касовий апарат;
 4. прилавки, вітрини;
 5. ваги для продажу вагу кормів.

Для економії ви можете укласти з постачальниками договір і отримати від них у ваш зоомагазин спеціальні стійки для їх продукції. Їх яскравий дизайн допоможе привернути увагу покупців. Однак пам’ятайте, що на таких стійках ви зможете розміщувати строго певний товар. Інше обладнання можна купити з рук.

також Багато замислюються, як відкрити зоомагазин у вигляді супермаркету? Вам додатково доведеться придбати магніти для захисту продукції від крадіжки і металошукач. Найкраще в вільний доступ розмістити тільки недорогі товари і корму для тварин, а медикаменти і дорогу продукцію краще розташувати на закритих прилавках.

Асортимент продукції

Як розпочати свій власний бізнес, який буде популярний серед покупців? Звичайно, величезне значення має місце розташування і якісний бізнес-план з продуманою стратегією, однак величезну увагу слід приділити асортименту.

В першу чергу визначте свою цільову аудиторію. Проаналізуйте, будь домашніх улюбленців тримають потенційні клієнти, які товари купують у конкурентів.

Класичний план продажів включає наступні позиції :

 1. корму для котів, собак, риб, черепах, папуг, канарок, гризунів;
 2. годівниці, миски, поїлки;
 3. книги, в яких міститься детальна інструкція про догляд за тими чи іншими тваринами;
 4. вітаміни;
 5. намордники, повідки, нашийники;
 6. вітаміни;
 7. акваріумні приналежності;
 8. шампуні, гребінці;
 9. туалети з наповнювачами;
 10. будиночки, клітини, перенесення;
 11. одяг. При цьому покупці повинні мати повне уявлення про години роботи ветлікаря. Це значно підвищить популярність вашої точки в порівнянні з конкурентами.

  У свій зоомагазин варто вибирати тільки порядних і грамотних продавців, які не тільки добре знати асортимент і його призначення, але і зможуть зацікавити клієнта, надавши грамотну консультацію і допомогу з вибором. Перевагу слід віддавати ветеринарам з хорошим досвідом роботи.

  Пам’ятайте, що ваш бізнес багато в чому залежить від обраного персоналу. Ще одним важливим якістю продавця є бажання працювати і заробляти. Тому краще перейти на відрядну оплату праці з фіксованою ставкою за вихід і відсотками з продажів. Іноді краще взяти на роботу товариського і зацікавленої людини, що не має досвіду роботи, чим дуже розумного, але пасивного фахівця, не бажає спілкуватися з клієнтами.

  Реклама і маркетингова політика

  Безсумнівно, бізнес-план повинен включати маркетингову політику, адже відомо, що бізнес без реклами розвиватися не зможе. Зоомагазин в цьому питанні не є виключенням. Найбільш ефективною рекламою для зоомагазину є розклеювання яскравих оголошень, розповсюдження купонів на знижку у ветлікарні, магазинах, інших організаціях. Непогано працює реклама на телебаченні, в журналах, газетах.

  Запропонуйте своїм клієнтам різні акції та накопичувальну систему знижок. Ще однією гарною ідеєю для розвитку бізнесу є створення інтернет магазину з доставкою товарів додому. Краще всього використовувати всі можливі канали для реклами. Такий план дій дозволить досягти максимальних результатів.

  Фінансовий план зоомагазину

  Звичайно, щоб відкрити свій власний зоомагазин, необхідно скласти докладний бізнес-план і ретельно розрахувати всі витрати і потенційні доходи. Такий план дозволить вам точно зрозуміти, скільки коштів потрібно для створення магазину.

  Наведемо приблизні розрахунки витрат на створення зоомагазину:

  Початкові витрати:

  • закупівля обладнання — 150 тис. р.;
  • ремонт приміщення — 100 тис. р.;
  • встановлення системи безпеки, відеоспостереження — 50 тис. р.;
  • реєстрація в податкових органах — 15 тис. р.

  Щомісячні витрати:

  • заробітна плата — 70 тис. р.;
  • орендна плата — від 40 тис. р.;
  • витрати на комунальні потреби — від 15 тис. р.;
  • реклама — 30 тис. р.;
  • закупівля товарної продукції — від 300 тис. р.;
  • інші витрати — 5 тис. р.

  У підсумку, як показує бізнес план на відкриття зоомагазину потрібно від 775 тис. рублів. Відзначимо, що зазначені цифри тільки примерны і будуть змінюватися в залежності від типу магазину, регіону країни та інших показників. Як показує практика, в середньому доходи зоомагазину за місяць становлять від 200 тис. рублів на місяць.

  При ефективної рекламної політики протягом першого року є можливість збільшити доходи до 500 тис. рублів на місяць. Згідно з підрахунками фахівців, середня окупність бізнесу складає від 1 року до 2,5 років.

  Ми розглянули лише приблизний план дій, як відкрити успішний зоомагазин самостійно. Звичайно, в будь-якій справі є свої складнощі і «підводні камені», але ваші організаторські можливості, хороший персонал і якісна продукція стануть гарантом досягнення поставлених цілей

Також ви можете прочитати