10 літніх ідей бізнесу. Свою справу, свій бізнес, ідеї бізнесу

06.12.2014

10 літніх ідей бізнесу

автор: admin

Найпростіший спосіб «відповідати сезону» — торгувати товарами підвищеного в цей період попиту: прохолодними напоями і морозивом, літнім одягом і кондиціонерами, сонцезахисними окулярами, насінням і розсадою для дачних ділянок.

тим часом у світі існує понад 1000 видів діяльності, які відповідають поняттю «річний бізнес» і приносять своїм власникам сукупний дохід, що обчислюється мільйонами доларів. Вже давно діють великі фірми, які займаються виключно сезонним бізнесом. У залежності від часу року вони змінюють структуру виробництва, методи поширення і, природно, асортимент товарів. Тільки зареєстрованих «сезонних» фірм у Європі більше 50 тисяч, у США — більше 60 тисяч. Так що обіг коштів у цій сфері діяльності можна порівняти з будь-яким іншим напрямком бізнесу.

Не варто думати, що підприємці, які зайняли свої ніші в літньому бізнесі, працюють три місяці в році. Річний — лише одна з чотирьох різновидів сезонного бізнесу. Серед них, мабуть, найбільш яскраво вираженим є зимовий бізнес. Однак, якщо не боятися мобільно переключатися з одного виду діяльності на інший, вельми відчутні плоди можна отримувати на цій ниві цілий рік.

найвигідніший сезонний бізнес — це не торгівля в звичайному її розумінні. Майбутнє, та й, мабуть, справжнє, — за виробництвом сезонних товарів, і тут головне — не помилитися у виборі. Основне — продукт повинен перебувати на стику галузей або ринкових ніш. Як правило, в кожній ніші вже є лідер, а на «стиках» — нікого, і виявити порожні є першочерговим завданням.

до Речі, одним з найбільш успішних товарів для сезонного бізнесу з російської практики, заповнив як раз один з таких «стиків», є електрофумігатори «Раптор» з рідинним наповнювачем, що відлякує комарів і мух. Рентабельність цього бізнесу по створенню і просуванню нового продукту повинна бути не нижче 60 відсотків.

Крім високих прибутків, сезонного бізнесу властиві також і високі ризики. Тому рентабельність сто відсотків і вище — це те, що вважається професійно виконаним проектом.

Що ж може бути найбільш перспективним майбутнім літом? Ми відібрали десять бізнесів, яких, на нашу думку, чекають хороші перспективи в наступаючому сезоні.

«Старанний» черв’як

Пальму першості тут очолює дивне, на перший погляд, заняття під назвою «вермікультивування». Під цим «макаронних» терміном мається на увазі вирощування породистих каліфорнійських черв’яків. Як виявилося, черв’яки є найприбутковішим домашнім тваринам. Наприклад, загальна рентабельність по великій рогатій худобі зараз не більше 18%, черв’як само легко приносить 300%, і це не межа. Розмножуючись, він дає три основних продукту. Найголовніше, із-за чого хробаків розводять, — це вироблюваний ними біогумус, а також витяг з нього, що є цінним концентрованим добривом.

Крім того, ще однією статтею доходів є їх потомство, яке здають в рибальські магазини в якості наживки і корми для риб, на борошно в комбікорми, підвищує якість тваринницької продукції; також воно продається у вигляді маточного поголів’я худоби іншим господарствам.

Розрахунки показують: якщо ферма на 400 голів щорічно продає молока на 6-9 мільйонів рублів, то за цей же період корови виробляють стільки гною, що, якщо його переробити, можна отримати 15-18 мільйонів рублів. Зараз саме час включатися в цей бізнес — гною в Росії, як відомо, вистачає, а от господарств, що займаються його переробкою в цінне добриво, всього близько сотні. У рік для російських господарств і присадибних ділянок потрібно, за підрахунками фахівців, не менше 1,5 мільйона тонн біогумусу, в той час як загальне виробництво на сьогодні становить лише соту частину від потреби. Так що штовхатися ліктями, відвойовуючи місце під сонцем, не доведеться.

до Речі, останнім часом на хробаків можна взяти франшизу. Вітчизняними умільцями «каліфорнієць» адаптований до місцевих умов, схрещений з аборигенами і дав нову перспективну породу, яка отримала символічну назву «Старатель». Щоб забезпечити перший «урожай» черв’яків та біогумусу до дачного сезону, пора закуповувати виробників і готувати для них поле діяльності. В опалювальному корівнику «новосілля» можна проводити вже в березні. Стартового капіталу тут може не бути зовсім — якщо ви зумієте домовитися з найближчим господарством розчистити його «авгієві стайні». Покупка першої партії черв’яків обійдеться в 3-5 тисяч рублів.

При гарному догляді ви зможете самі забезпечити себе маточним поголів’ям.

Холод на винос

Зв’язка слів «літо» і «товар» у багатьох справедливо викликає стійку асоціацію з морозивом. Нічого нового в ідеї торгувати в літній час холодом немає. Однак, незважаючи на відсутність інноваційності, цей бізнес стабільно приносить свої сезонні плоди. Ціна входження в нього невисока, шлях відпрацьований сотнями попередників, так що, якщо є бажання поповнити свій бюджет хорошим приробітком без особливої головного болю, він — ваш! На перших порах потрібно всього нічого: морозильний лар (новий коштує 400 доларів, старий — 150), торгове місце з електрикою і «нічліжкою» для скрині, продавець і постачальник морозива. В залежності від місця і ступеня спеки денна виручка складе від 500 до 4000 рублів. При рентабельності продажів 35% чистий прибуток — від 175 до 1400 рублів, з урахуванням витрат на продавця — мінус 5% від рентабельності. Разом: в середньому 300 рублів від кожної тисячі виручки при витратах часу до 1 години в день. Якщо ж кількість торгових точок N, то і прибуток зростає в N раз, правда, зростають витрати часу на контроль за бізнесом.

Одним з найбільш традиційних літніх бізнесів є організація кафе на відкритих майданчиках. Правила гри на цьому полі постійно змінюються, але актуальність вуличного громадського харчування як і раніше висока. Перші заявки на відкриття літніх майданчиків починають надходити в районні адміністрації ще в лютому-березні. Чим раніше заявка потрапить в паперообіг, тим більше шансів отримати «добро» і встигнути до початку сезону.

Існують три основні різновиди сезонного вуличного громадського харчування. Майданчики — звичні «парасольки», під якими можна випити води, пива, закусивши чіпсами або горішками. Кафе-веранди — криті майданчики, де можна замовити чай і каву, а іноді, і дещо міцніше. Вимоги до них суворіше, а значить, і вкладення значніше. «Олімп» сезонного бізнесу — це кафе-павільйони, або просто «шашличні». Тут вже, щоб бізнес відповідав усім вимогам, потрібні не тільки великі гроші, але і бажання займатися ним хоча б декілька найближчих років. Справа в тому, що проект павільйону або веранди потрібно узгоджувати з комунальниками району, з міськими архітекторами і санэпиднадзором, а вони дозволу не дадуть, якщо не проведена вода і немає туалету.

Витрати за мінімального облаштування майданчика починаються від 30 тисяч рублів. Стандартний набір обладнання для літнього кафе — це шатро, пластикові меблі, примітивна барна стійка (іноді просто прилавок), холодильник і установка по розливу (якщо мова йде про пивний точці). У середньому намет (звичайна дах розміром 5 на 5 метрів, без бокових стінок) обходиться в 24 тисячі рублів, набір меблів з якісного пластика (1 столик і 4 крісла) коштує близько двох тисяч. З урахуванням холодильного обладнання і інших установок сумарні витрати складуть кілька тисяч доларів. Хороший спосіб заощадити на витратах по обладнанню — стати партнером одного з найбільших постачальників безалкогольних напоїв або пива.

Водні забави

При достатньо розумних витратах можна побудувати рентабельний сезонний бізнес на водних лижах, гірках та прокат гідроциклів. Прокат гідроциклів вже давно відомий як надприбутковий бізнес у приморських містах Росії і далекого зарубіжжя. Спортивний снаряд вартістю 10 тисяч доларів за ціною 10 доларів за п’ять хвилин катання окупається за лічені тижні і навіть дні. Однак займатися прокатом гідроциклів на абсолютно законних підставах практично неможливо із-за надскладною процедури отримання прав на управління водним засобом. Крім того, здача його в оренду у наших законах просто не передбачена. «Домовитися» з наглядовими організаціями, звичайно, можна, але доведеться діяти на напівлегальних підставах, весь час побоюючись прикриття «лавочки».

Набагато простіше працювати з водними лижами. Середня ціна півгодинного катання на них складає близько 400 рублів, і попит на це розвага з кожним роком тільки зростає. Найдешевший варіант — тягати воднолижників за автомобілем, який їде вздовж берега. На повне облаштування достатньо 20 тисяч доларів, однак є проблема — у нас не так багато водойм з берегом, за яким на пристойній швидкості зможе рухатися не тільки танк. Але якщо ви знайдете підходяще місце, перший же сезон може втричі-вчетверо окупити ваші витрати, особливо якщо до лиж ви запропонуйте хоча б мінімум додаткових пляжних послуг.

Набагато дорожче, приблизно в 70 тисяч, обійдуться покупка або оренда катера з командою, який доведеться також забезпечити береговою базою. Втім, сума не кінцева, можуть виникнути непередбачені витрати на те, щоб домовитися, скажімо, з адміністрацією будинку відпочинку або турбази, чию пристань ви будете використовувати. Однак це вже більш солідний бізнес, сюди можна запрошувати багатих клієнтів, і в будь-якому випадку, витрати окупляться в перший же сезон.

Самий просунутий і дорогий спосіб почали освоювати порівняно недавно, коли на ринок вийшли німецькі виробники обладнання для катання на водних лижах без буксировочного катери. Суть інновації полягає в тому, що по периметру водойми простягається трос, який утворює замкнене коло, до нього чіпляються стандартні файли, за які чіпляються всі бажаючі воднолыжники. Незаперечне достоїнство системи в тому, що її можна використовувати не тільки влітку, але і взимку, наприклад для катання на звичайних лижах або санках. Однак ціна обладнання — близько 300 тисяч євро за комплект — для малих підприємств безмежна. Закупівля стаціонарного буксировочного обладнання «відіб’ється» в кращому разі через рік.

Продай пульку!

Для любителів сухопутних розваг з «елементом мужності» можна відкрити пневматичний тир. Він не вимагає ніяких спеціальних дозволів і ліцензій, може бути не тільки стаціонарним, але і пересувним, витратні матеріали — пульки — недорогі, причому відвідувачі платять за них у 10 разів дорожче, ніж вони обходяться власникові закладу. Вам достатньо зареєструватися як підприємцю. Рекомендуємо в якості виду діяльності вказати «надання населенню спортивно-тренувальних послуг», оформити оренду приміщення (під стаціонар) або оренду землі (під пересувку), придбати відповідне обладнання, і можна починати нести радість людям з одночасним отриманням прибутку.

Підраховано, що один клієнт робить в середньому 10-25 пострілів, рекомендована вартість пострілу 2-4 рубля (в залежності від місця розташування тири і доходів населення), тобто навіть при двох рублях в касі осідає від одного стрільця 20-50 рублів. Денна прохідність індивідуальна і безпосередньо залежить від якості пропонованої вами послуги і «хлебности» місцезнаходження. Як правило, тир відвідує в день не менше 100 осіб. Найбільш прибутковим варіантом є пересувною тир. Комплект на базі причепа легкового автомобіля (мишенная обстановка, стрілецький кордон, система огорож, тент, підсвічування та інше, по вашим побажанням) російського виробництва коштує в середньому 75 тисяч рублів.

Щоб громадяни могли зі спокійною душею відправлятися в круїзи, існують готелі для їхніх домашніх улюбленців. Послуга ця з кожним роком все актуальнішою, оскільки із зростанням добробуту кількість бажаючих відпочити на виїзді зростає. Стартувати з цим бізнесом можна і в міській квартирі, але все ж краще мати невеликий будиночок з обладнаними вольєрами і вигулом в приміській зоні. Витрати невеликі, особливо якщо відповідна нерухомість у вас вже є. Обладнання десяти вольєрів та майданчики для вигулу обійдеться в 2,5-3 тисячі доларів. Витрати на корми оплачують самі власники, ви ж продаєте тільки послуги «собачої няньки».

Кішки взагалі не вимагають особливої уваги. Головне — приймати в готель тільки здорових і щеплених тварин. Все ж мати під рукою хорошого ветеринара теж буде не зайвим. У середньому з власника собаки беруть від 300 до 500 рублів за добу змісту, за кішку, як правило, вдвічі-втричі менше.

Єдина складність — для того, щоб займатися цим бізнесом, потрібно мати хороший досвід у поводженні з тваринами. Клієнт не призведе до вас свого улюбленця знову, якщо замість веселого товариську істоти отримає залякану і зацьковану тварюка з ввалившимися боками і згаслим поглядом.

Єдина умова — вони вимагають поставки соку без цукру і консервантів. Зате згодні на створення СП, в якому всі організаційно-постачальницькі питання по обладнанню і тарі беруть на себе.

Пейзажний доглядач

Якщо ви любите природу в «окультуреному» вигляді, можна зайнятися озелененням присадибних ділянок та територій навколо офісів і будинків. По-перше, держава, хоч воно у нас і бідне, гроші на підтримку міст в пристойному вигляді витрачає чималі. А по-друге, пересічні громадяни теж дуже потребують у впорядкуванні і озелененні своїх володінь. Бригада з чотирьох професіоналів здатна провести всі роботи по посадці англійського газону всього за тиждень, при цьому клієнт викладає 800-1000 доларів за сотку, хоча собівартість роботи на порядок менше, так що чистий прибуток виходить просто величезною.

Для початку потрібні знання і — бригада студентів з найближчої сільгоспакадемії, бажаючих підробити. Інструментарій — лопати, тачки, сапи, мотики — коштує недорого і докуповується по мірі необхідності. Посадковий матеріал оплачує сам клієнт. Важливо мати свою машину — і бажання возитися із землею.

Втім, дещо заробляти можна і не забруднивши рук: разова консультація з виїздом спеціаліста на ділянку коштує від 20 доларів і вище.

Для зовсім вже «домашніх» підприємців, не рвуться спілкуватися з природою, можна запропонувати абсолютно стерильний вид бізнесу — клінінг. На прагненні громадян перекласти на когось свої турботи з прибирання житла (і що з’явилася фінансової можливості робити це) також можна непогано заробити. Ціна входження на ринок в сезон невелика, іноді потрібні лише набір щіток, швабра, миючі засоби та дві пари рукавичок. Але якщо клієнт оцінить ваше старанність, з цього маленького бізнесу цілком може вирости справа середніх розмірів.

Страшна сила

І, нарешті, повертаючись до того, з чого ми почали — до наведення лиску дамам. Саме навесні переживають реінкарнацію і плодяться зі швидкістю кроликів різноманітні салони краси, солярії та спортклуби. Як це не дивно, незважаючи на те, що сонечка додається з кожним днем, солярії з настанням тепла стають дедалі актуальнішими — адже влітку потрібно бути засмаглим. Перш ніж виходити під відкрите сонце, бажано вже мати засмага — щоб, з одного боку, не згоріти і щоб було приємно оку пляжної публіки. Враховуючи зростаючі вимоги до якості послуг, входити сюди найзручніше з франшизою або — маючи інший бізнес в якості основного доходу. У будь-якому випадку, наважуючись на свій салон краси, приготуйтеся викласти не менш 120 тисяч доларів.

Однак при грамотному підході у вас є шанс серйозно посунути конкурентів на цьому досить насиченому ринку. Не останню роль тут може відіграти політика демпінгу: загальновідомо, що вартість послуг на цьому ринку завищена, як мінімум, утричі. Крім того, щоб залучити клієнтів, потрібно міцно тримати руку на пульсі нових віянь і оперативно пропонувати знудьгованим по красі дамам що-небудь новеньке, як завжди, «революційне» і «кардинальне», начебто засоби «Титанік», яким пользовал себе незабутній Кіса Вороб’янінов!

Короткий зміст статті: бізнес,бізнес ідеї-ідеї бізнесу

Джерело: 10 літніх ідей бізнесу | Свою справу, свій бізнес, ідеї бізнесу

Також ви можете прочитати