Куди вкласти гроші? У що інвестувати. Фінансовий геній

03.12.2014

Куди вкласти гроші? У що інвестувати?

4 оцінок, у середньому: 5,00 5)

Loading.

Куди вкласти гроші? У що інвестувати? Як зберегти і примножити заощадження? Такими питаннями напевно задається кожен, хто має якусь кількість вільних фінансових ресурсів. Причому, чим їх більше, тим більше питань і тим важливіше отримати на них правильні відповіді. У цій публікації я хочу розглянути основні критерії вибору інструментів для інвестування з точки зору приватного інвестора. Отже, куди інвестувати, куди вигідно вкласти гроші.

Думаючи про те, куди інвестувати свій особистий капітал. незалежно від його обсягу, необхідно враховувати три ключові моменти:

1. Економічні прогнози (бажано — власні, але якщо ви не в змозі їх робити — можна спиратися на прогнози різних (!) аналітиків). Немає сенсу вкладати гроші в той актив, який за прогнозами буде тільки падати в ціні і, навпаки, потрібно інвестувати в інструменти, які за прогнозами будуть рости в ціні і приносити вам пасивний дохід .

2. Ваш фінансовий стан (обсяг капіталу, який ви готові інвестувати). Деякі форми інвестування доступні тільки власникам великого капіталу (десятки, сотні тисяч доларів), а в деякі інструменти можна вкласти і 10, і 100 доларів.

3. Особисті пріоритети інвестора (які цілі він перед собою ставить, наскільки готовий ризикувати, який дохід бажає мати) — дуже істотний фактор, який безпосередньо залежить від особистості кожної конкретної людини.

Думаючи про те, куди вигідно вкласти гроші і у що краще інвестувати, необхідно відповісти собі на ряд питань:

— Що для вас важливіше: висока прибутковість або маленький ризик?

— Як ви віддаєте перевагу ризикувати: великий ризик втрати малої частини вкладень або малий ризик втрати всього капіталу?

— чи ви Плануєте вкласти гроші назавжди і регулярно отримувати дохід або хочете вивести їх через якийсь час разом з прибутком?

— Що для вас важливіше: невеликий, але стабільний дохід або прогнозовано великий, але не гарантований?

— Як швидко ви хочете отримувати дохід від своїх вкладень?

— Що віддаєте перевагу: невеликий дохід, але відразу або більші надходження, але в далекій перспективі?

Відповівши на ці питання, ви виберіть для себе пріоритети в інвестуванні, і на їх основі зможете вже визначити, куди можна вигідно вкласти гроші конкретно вам. Інструменти цієї групи більше призначені для заощадження, а не для примноження грошей. Тобто, їх прибутковість зазвичай якщо і перекриває рівень інфляції, то незначно. В першу чергу, ці способи вкладення капіталу підійдуть інвесторам з недостатньою кількістю досвіду або повною його відсутністю.

Якщо ви думаєте, куди вкласти гроші максимально надійно, що вам слід розглядати такі фінансові інструменти.

1. Банківські вклади. Вже на протязі багатьох років банківські депозити залишаються самим популярним і доступним способом вкладення капіталу для збереження його від інфляції та отримання невеликого пасивного доходу. Цей фінансовий інструмент можна назвати досить надійним завдяки дії державних гарантій. У багатьох країнах дохідність банківських депозитів, звичайно, залишає бажати кращого, але де-то на них можна і дещо заробити, вкладаючи національну валюту. При цьому різні терміни і види вкладів призначені для різних цілей, є можливість маневрувати ними для досягнення того ефекту від інвестування, який потрібен конкретно вам. Детальніше про це читайте у статті Як вибрати вклад у банку?

2. Іноземна валюта. За традицією багато людей прагнуть переводити свої заощадження в іноземну валюту, використовуючи, насамперед, дві найбільших світових валют: долар і євро. Цей фінансовий інструмент теж можна назвати високонадійним, до того ж, не вимагає якихось спеціальних знань, навичок і зусиль. Тому, якщо ви не знаєте, у що інвестувати гроші, можете скористатися цим нескладним способом, який дозволить простій людині зберегти гроші від інфляції, а досвідченому інвестору — заробити на курсовій різниці. Слід також розуміти, що є ризики зниження курсу валюти, в яку ви переведете капітал, але до нуля вона знецінитися не зможе ніяк, і в цьому перевага, що відрізняє цей спосіб інвестування від вкладення в більш ризикові активи. Крім того, ніколи не варто купувати валюту на піку її курсу. Детальніше про це читайте у статтях В якій валюті зберігати заощадження? і чи Варто купувати долари?

3. Облігації. Ще один відносно надійний актив з невеликою прибутковістю, але і невеликими ризиками — облігації. Детальніше про це читайте у статті Інвестиції в нерухомість .

5. Золото. Або інші дорогоцінні метали. Найбільшою ступенем надійності має саме фізична банківське золото, оскільки, скажімо, знеособлені металеві рахунки навіть не потрапляють під дію державних гарантій вкладів. Однак і тут є безліч нюансів, найголовніший з яких — перспективи не тільки зростання, але і падіння в ціні обраного дорогоцінного металу. Якщо ви, думаючи про те, куди інвестувати гроші, вирішили зупинитися на цьому активі, вам корисно буде ознайомитися зі статтями Інвестиції в метали. Де купити золото? і Інвестиції в золото .

6. Високонадійні Піфи. Цей інструмент для інвестування підійде тим людям, які хочуть частково перенести тягар відповідальності за вибір об’єкта інвестування на більш професійних учасників ринку. Правда, в цьому випадку доведеться сплачувати регулярну комісію за управління своїми активами, незалежно від того, фонд буде працювати з прибутком або збитком. Крім того, важливо відзначити, що не кожен пайовий інвестиційний фонд можна вважати надійною інвестицією, а лише ті, які вкладають кошти пайовиків в самі високонадійні інструменти: депозити, облігації. Все залежить, по-перше, від того, які види цінних паперів інвестувати, а по-друге, від того, хто є їх емітентом. Так, наприклад, вкладення в прості акції припускають максимальний ризик, але і потенційно можливу максимальну прибутковість вкладення в привілейовані акції — менший ризик, але і меншу прибутковість. При цьому найбільшу прибутковість можуть принести акції недавно створених компаній, що розвиваються, але і ризики тут, відповідно, теж будуть вищими. Інвестиції в облігації більш надійні, але менш прибуткові, однак, якщо розглядати боргові зобов’язання країн, що перебувають у тяжкому фінансовому становищі, або сумнівних компаній, вони теж можуть принести досить пристойний заробіток, але можуть і взагалі не бути погашені. Детальніше про це читайте у статті Акції та облігації .

2. Мікрофінансові організації. Сюди відносяться всілякі кредитні спілки, фінансові групи, інвестиційні компанії, інші фінансові інститути, які не є банками, але провідні збір коштів вкладників та видачу їх у кредит приватним позичальникам та суб’єктам підприємницької діяльності. Вклади в такі організації нічим не гарантуються, в разі припинення їх діяльності вкладник втрачає свій внесок. Прибутковість таких інвестицій вище, ніж прибутковість банківських вкладів, але ця різниця є платою за ризик.

3. Ризикові Фонди. Пайові інвестиційні фонди теж бувають різні, з різним прогнозованою дохідністю і різним рівнем ризику. Наприклад, ті, які вкладають кошти пайовиків в акції новостворених компаній, можуть дати високий дохід, але можуть і принести збитки. Тому вибір пайового інвестиційного фонду теж повинен здійснюватися, виходячи з особистих пріоритетів інвестора за принципом ризик/прибутковість.

4. Бізнес. Одна з найпоширеніших форм ризикового інвестування — інвестиції в бізнес. Тут може бути багато різних варіантів: самостійне заняття бізнесом, пайова участь, володіння бізнесом. Всі вони можуть принести високий прибуток, але можуть і збанкрутити підприємця. Причому, іноді це може залежати навіть не від нього самого, а від тих же контрольованих органів. Якщо ви, розмірковуючи про те, куди краще вкласти гроші, схиляєтеся до відкриття власної справи або участі у чужому, вам буде корисно ознайомитися зі статтею Інвестиції в бізнес .

5. Біржові спекуляції. Сюди відноситься заробіток на форекс та інших фінансових ринках. Цей спосіб інвестування може принести найвищий дохід серед усіх перерахованих, але, одночасно, і ризики втрати капіталу тут найвищі. Такі вкладення не розраховані на одержання спекулятивного прибутку на різниці в ціні певних активів, тобто діяльність за принципом «купив дешевше, продав дорожче». Тут можна заробляти не тільки активним способом (самостійно торгуючи), але і пасивним — надаючи свій капітал в управління більш досвідченим трейдерам або використовуючи спеціальні механізми, наприклад, ПАММ-рахунки. Інвестування в ПАММ-рахунки можна назвати одним із способів зниження ризиків, тому, якщо ви, думаючи, куди інвестувати гроші, зупинилися на біржових спекуляціях, але при цьому хочете максимально убезпечити себе від втрат, вам слід рухатися саме в цьому напрямку. Але і воно при всіх своїх достоїнствах все одно вимагає дуже грамотного підходу і здібностей до аналізу ринку. Без детального розуміння ситуації там робити нічого, незважаючи на те, що подібні вкладення зазвичай рекламуються як «можливість заробітку для будь-якого».

Якщо ви запитаєте мене: куди вкласти гроші, щоб отримувати високий прибуток, нічим не ризикуючи і в будь-який момент можна було б забрати їх назад, то я вам відповім, що такого варіанту просто немає. А хто каже, що є — намагаються нажитися на вас шахрайським способом.

Я також настійно рекомендую не обмежуватися якимось одним інструментом для збереження заощаджень та отримання пасивного доходу, яким би надійним він не здавався, а проводити диверсифікацію ризиків та формувати інвестиційний портфель. Чим більше ви диверсифицируете свої вкладення, тим менше ризиків втратити весь капітал.

На сьогодні все. На сайті Фінансовий геній ви знайдете багато іншої корисної інформації про те, як вигідно вкласти і примножити особисті фінанси. Залишайтеся з нами, підписуйтесь на оновлення і задавайте ваші питання в коментарях. До нових зустрічей на сторінках Фінансового генія!

Короткий зміст статті: Куди краще вигідно вкласти гроші? Способи інвестування за рівнем прибутковості і ризику. Як визначити, у що інвестувати гроші приватного інвестора? куди вкласти гроші, куди краще вкласти гроші, куди вигідно вкласти гроші, у що інвестувати гроші, куди інвестувати гроші,доходи,інвестиції,капітал,особистий бюджет,ризики,заощадження,сімейний бюджет,Інвестиції куди вкласти гроші

Джерело: Post Views: 512

Також ви можете прочитати