Бізнес-інкубатор для підприємців-початківців відкритий в Зыряновске

20.02.2017

Бізнес-інкубатор для підприємців-початківців відкритий в Зыряновске

У Зыряновске відбулося відкриття бізнес-інкубатора. Організація буде займатися підтримкою початківців підприємців на всіх етапах комерційної діяльності, від формування ідеї до розкручування готового бізнесу, повідомляє кореспондент Altaynews.kz.

Відкриття бізнес-інкубатора було обумовлено в програмі розвитку мономіст на 2012-2020 роки. У Зыряновске шукали підходящий варіант розміщення організації, в підсумку зупинилися на центральній міській бібліотеці, де є, на думку влади, всі необхідні ресурси для повноцінного функціонування інкубатора.

— В минулому році ми почали працювати за проектом ПРООН, в рамках якого займаємося електронним навчанням і підтримкою підприємців, — говорить директор Централізованої бібліотечної системи Зыряновского району Галина Гончарова. — За цей час встигли накопичити певний досвід, у нас в штаті є юрист і фахівці, що допомагають навчитися працювати з електронним урядом. Крім того, бібліотека укомплектована 12 комп’ютерами, двома виходами Wi-fi, що забезпечують нам високошвидкісний Інтернет, є проекційне обладнання.

Планується, що бізнес-інкубатор буде надавати цілий спектр послуг. Це — навчання городян бізнес-основ, розробка ідеї, дослідження ринку, пошук клієнтів, фінансування підприємців, юридична допомога.

— Зыряновску, як моногороду, сьогодні виявляється відчутна підтримка держави, — говорить акім міста Лариса Гречушникова. — Велика увага приділяється саме розвитку малого та середнього бізнесу, відкриття нових виробництв. Існують такі заходи підтримки, як грантове фінансування та пільгове кредитування. Городяни стали більш активними, у багатьох є непогані бізнес-ідеї, але трапляється, що людина не може дійти до кінцевої мети, тому що йому не вистачає знань і досвіду. У бізнес-інкубаторі ж йому допоможуть подолати всі перешкоди.

Сама назва організації говорить про те, що тут постараються створити комфортні умови, за яких бізнесмени-початківці зможуть не тільки оперитися, але й розправити крила.

— Більше того, є плани створити для них особливу промислову зону, — говорить керівник відділу підприємництва Зыряновского району Галія Алпыспаева. — зокрема, надавати для початківців бізнесменів приміщення в оренду з мінімальною платою. Хоче, приміром, людина відкрити швейний цех або майстерню, йому виділяють орендне приміщення за пільговою ціною на певний строк. Як тільки підприємець встане на ноги — це звільнить місце для іншого.

Так само, за словами Галії Алпыспаевой, планується розмістити на території бізнес-інкубатора представництва микрокредитных організацій і філій банків. Консультант зыряновского центру підтримки підприємництва Асем Сахариева зазначила, що саме такого принципу одного вікна, сьогодні не вистачає бізнесменам-початківцям. Тепер же буде достатньо прийти в бізнес-інкубатор, щоб життя змінилося на 180 градусів.

Саме такий виток стався в долю мешканки Зыряновска Надії Борецької, коли вона вирішила відкрити свою справу. Бізнес-леді починала з нуля, відкрила при підтримці держави спочатку одну розважальний майданчик для дітей, потім другу. Тепер у мріях — величезний парк атракціонів. Надія впевнена, що з відкриттям бізнес-інкубатора, змінити своє життя на краще зможе кожен, було б бажання.

Оксана Сосновська

Короткий опис статті: бізнес для початківців Бізнес-інкубатор відкритий в Зыряновске. Організація буде займатися підтримкою початківців підприємців на всіх етапах комерційної діяльності, від формування ідеї до розкручування готового

Джерело: Бізнес-інкубатор для підприємців-початківців відкритий в Зыряновске

Також ви можете прочитати