Бізнес на селі без вкладень: різні варіанти заробітку

20.02.2017

Як організувати сільськогосподарський бізнес з нуля

Бізнес на селі без вкладень: різні варіанти заробітку
Більшість міських жителів скептично ставляться до життя в селі вважаючи, що тільки в місті і можна заробляти гідні гроші. У цьому є частка правди – в місті, особливо великому, набагато простіше знайти роботу, і про те, що можна створити бізнес на селі з нуля для багатьох здається сумнівним заходом. Але що станеться з країною, якщо всі сільські жителі подадуться на заробітки в міста? Нічого хорошого. Городян просто не буде кому годувати.

Сьогодні, правда, спостерігається зворотна тенденція. Все більше число городян прагне переїхати для постійного проживання в сільську місцевість. Плюсів більше, ніж мінусів: чисте повітря, мінімальні витрати на харчування, здоровий сон. Про те, що в цьому випадку економляться значні суми, які витрачалися на оплату комунальних послуг та проїзд, і говорити нічого. Одним словом, ідилія. Ось тільки виникає питання: де брати гроші на існування?

Відповідь проста: можна організувати бізнес, сільське господарство з нуля. Песимісти можуть заперечувати, що для цього необхідно мати стартовий капітал, затратити значні кошти, згадувати борошна селянства дореволюційного періоду. Насправді все не так похмуро. Підняти своє господарство і заробляти на сільськогосподарській діяльності набагато простіше, ніж може здатися на перший погляд.

Як організувати фермерське господарство

Що таке село? Це місце, де раніше існували або по нинішній день існують колгоспи. Значить, вони володіють великим обсягом оброблюваних земель. Ці землі можна без особливих зусиль і зайвих переплат отримати в оренду. Таким чином, вам дається можливість почати фермерський бізнес з нуля.

Ті, хто стикався з проблемою оренди землі у місті, будуть приємно здивовані дуже низькою орендною платою за користування сільськогосподарськими землями. Починаючим підприємцям необов’язково брати відразу великі земельні сільгосп наділи. Можна обмежитися кількома гектарами для проби сил.

Потім ви реєструєте фермерське господарство. Ніяких складнощів немає, всі процеси реєстрації стандартні. Для цього слід просто звернутися в податкову інспекцію за місцем вашого проживання. До реєстрації фермерського справи важливо визначитися з тим, якими видами сільськогосподарської діяльності ви хотіли б займатися.

Ось основні напрямки фермерської діяльності, з яких можна починати сільгосп роботу:

 1. В залежності від кліматичних особливостей регіону можна вирощувати овочі (картопля, морква, кабачки, капусту). Одним словом, все, що душа забажає.
 2. Можна організувати фермерське тепличне господарство і цілий рік вирощувати і продавати різні види зелені. Кріп, петрушка, базилік, м’ята – все це на ринках коштує не так дорого, проте дозволяє одержувати непогані доходи від сільськогосподарської діяльності.
 3. Отриманий урожай можна переробляти і продавати в замороженому або консервованому вигляді.
 4. Ще один вид діяльності сільгосп – розведення тварин. Тут можна розвернутися: займатися розведенням свиней, корів. Продавати молоко та продукти переробки (сир, сметану та масло). Можна розводити тільки яйценоских сорти курей. Бджільництво і рибництво теж не варто скидати з рахунків.

Одним словом, сільськогосподарський бізнес з нуля організувати і вести можна і потрібно було б тільки бажання працювати. Нижче поговоримо докладніше про найбільш популярних видах сільськогосподарської діяльності.

Виробництво меду

Одним з варіантів почати бізнес з нуля в селі, є бджільництво. Подібна діяльність на селі не вимагає великих вкладень. Переваги цього сільгосп бізнесу полягають у тому, що мед завжди користується підвищеним попитом. По суті, мед є природним антиоксидантом, чудово відновлює кислотно-лужний баланс, служить ранозагоювальним засобом, зміцнює імунітет. Якісний мед, який не розбавляють цукровим сиропом, завжди буде затребуваний на ринках або в магазинах.

Отже, для організації пасіки потрібно наступні компоненти:

 1. Земельну ділянку на селі. Його можна орендувати на відшибі, за селом. Якщо ваш будинок стоїть на краю села, можна облаштувати пасіку на особистій ділянці.
 2. Стандартні вулики, бажано заводського виготовлення. Можна почати з закупівлі невеликої кількості близько 10-15 вуликів. Кожен вулик коштує близько 2 500-3 000 рублів.
 3. Купівля бджолиного сімейства з маткою обійдеться приблизно у цю ж суму.
 4. Для комфортної роботи необхідно придбати спецодяг, інвентар для обробки вуликів. Витрати на ці кошти становитимуть приблизно 20 000 рублів.

Як бачимо, витрати на облаштування власної пасіки цілком підйомні. Враховуючи ціни на мед, можна бути впевненим, що при правильному підході цей вид діяльності принесе відчутний прибуток вже протягом першого року роботи.

Організація тепличного господарства

Цей вид сільгосп бізнесу, мабуть, самий популярний. Вирощувати найвигідніше невибагливі культури, які не вимагають великого відходу. До них належать кріп, петрушка, цибуля, огірки і редис. Для організації сільськогосподарського бізнесу потрібно зовсім небагато:

 1. Основа всього – теплиця. Краще всього купувати теплиці заводського виготовлення з полікарбонату. Розміри теплиць варіюються в залежності від побажань покупця.
 2. Якщо ви хочете вирощувати зелень круглий рік, подбайте про встановлення теплового обладнання. Це не так дорого. Досить встановити по периметру теплиці труби, через які буде надходити тепле повітря. Крім обігріву необхідно забезпечити рослини достатньою кількістю світла шляхом установки ламп денного освітлення.
 3. Для поливу буде вистачати крапельної системи, яка коштує зовсім дешево, близько 1 500 рублів за 20-метрову систему.
 4. Крім усього перерахованого вище, потрібні насіння, добрива і найпростіший інвентар.

Не варто встановлювати відразу кілька теплиць. В якості експерименту можна обійтися однією. Це дасть можливість зрозуміти, скільки продукту ви зможете виробляти і налагодити при цьому ринок збуту.

Крім того, можна зайнятися розведенням кроликів. Теж дуже прибуткове і цікаве напрямок бізнесу. Ще є сенс розглянути варіант з рибним бізнесом .

Розробка свердловин для води

Цей вид бізнесу, мабуть, самий затребуваний. Особливо в сучасних умовах нестачі якісної питної води. Крім того, бум будівництва приватних будинків дає прекрасну можливість почати бізнес на селі з нуля саме шляхом буріння свердловин.

Для заняття цим ділом вам знадобиться витратити деяку суму на придбання обладнання. Мінімальна сума витрат складе від 150 000 рублів. Можна витратити і більше. Тут все залежить від марки виробника. Сьогодні на ринку пропонується безліч ручних бурових установок, які мають розбірну конструкцію, невелика вага і дозволяють здійснювати їх транспортування навіть на автомобілі. Якщо в цій справі ви новачок, потрібно або пройти навчання, або взяти на роботу людину, знайомого з технологією буріння.

В принципі, всі витрати окупляться досить швидко, так як вартість робіт по бурінню стандартної свердловини становить від 60 000 до 150 000 рублів. Все залежить від глибини залягання водних пластів.

Як заробити гроші в селі без вкладень

Звичайно, при наявності вільних коштів можна організувати будь-яку справу. А як можна організувати бізнес на селі без вкладень? Дуже просто. Для цього потрібно встати раніше, взяти кошик або відерце і піти в ліс. Хочете – збирайте гриби, не бажаєте гриби – збирати лісові ягоди. Чорниця, морошка, брусниця, лісова малина – всі ці ягоди користуються попитом у будь-який час року. Восени і навесні можна збирати журавлину, яку охоче розкуповують городяни. Одним словом, все у ваших руках.

Як бачимо, почати сільгосп бізнес з нуля досить нескладно. Для цього не потрібно витрачати великі гроші, досить обійтися підручними засобами і власними вміннями. Найголовніше в цій справі – любити свою роботу, тоді і віддача у фермерському бізнесі буде відчутною.

Короткий опис статті: як у селі заробити гроші Сільське господарство – величезна розвивається галузь, і сучасна тенденція до масового переселення жителів мегаполісів за межу міста говорять про те, що бізнес нуль село сільгосп фермерський сільськогосподарський

Джерело: Бізнес на селі без вкладень: різні варіанти заробітку

Також ви можете прочитати