Бізнес на селі з нуля: з чого розпочати власну справу

20.02.2017

Який бізнес відкрити у сільській місцевості з нуля

Як у селі заробити з нуля? Більшість людей можуть здивуватися, але створити в селі свій бізнес набагато легше, ніж у великому мегаполісі, а головне, необхідно набагато менше капіталовкладень. Якщо в наявності є власне господарство, земельний наділ, можна значно заощадити первинні вкладення, використовуючи наявне обладнання, інструмент, сировину. Як же в селі налагодити свій бізнес?

Особливості організації на селі комерційної діяльності

Бізнес на селі з нуля: з чого розпочати власну справу
Багато молодих підприємців замислюються про те, щоб почати в селі свій бізнес? Досвідчені аграрії рекомендують максимально задіяти наявні ресурси. Це надасть можливість значно зменшити капіталовкладення на початковому етапі розвитку власної справи. Коли прибуток стабілізується, можна планувати розширення підприємницької діяльності.

Як же почати з нуля справді ефективний рентабельний бізнес? Скільки потрібно для цього грошей? Щоб успішно розвивати власний бізнес на селі для початку необхідно досконально проаналізувати становище на ринку, який продукт користується найбільшим постійним попитом.

Не менш важливо звернути увагу на аудиторію споживачів:

 • якщо основне завдання – забезпечення потреб односельців, тоді необхідно виробляти продукт, який буде затребуваний власними сусідами;
 • при постановці мети реалізовувати власний продукт (надавати певні послуги) у сусідні населені пункти (по району, області), необхідно проаналізувати потреби проживаючого в них населення.

Як це виглядає практично? Якщо бізнес формується у власному селі, де більшою мірою проживають люди похилого віку, тоді про створення салону краси не може бути й мови – це заздалегідь провальний справу. Але, непоганий дохід може забезпечувати виїзна торгівля. А при наявності власного господарства, яке приносить набагато більше різної продукції, ніж потрібно для власної сім’ї, то можна організувати збут зайвої молочної продукції, яєць, м’яса, овочів і іншого в заклади громадського харчування.

З чого почати в селі свій бізнес?

Перед тим як створювати в селі свій бізнес, варто проаналізувати власні можливості, наявність грошових коштів, які можна вкласти у справу, а також у якої продукції (послуги) більше всього потребує населення. Далі, необхідно продумати кілька можливих варіантів напрямку бізнесу, ретельно прорахувати витрати, доходи, окупність і вибрати найбільш оптимальну бізнес-ідею.

Далі, необхідно скласти добре продуманий, прорахований бізнес-план підприємства, згідно зареєструватися правовій формі як ІП, придбати потрібне обладнання, починати займатися підприємницькою діяльністю.

Свій бізнес-проект у селі

При наявності в селі власного будинку з невеликим господарством, можна спокійно почати свій бізнес, при цьому майже без додаткових капіталовкладень.

Що тут мається на увазі? Можна, наприклад:

 1. Бізнес на селі з нуля: з чого розпочати власну справу
  Займатися під реалізацію вирощуванням овочів, ягід, фруктів і т. д. Так як для цього є власний земельну ділянку, певний інвентар для його опрацювання, то основним завданням буде – збільшення врожайності. Готовий продукт можна самостійно реалізовувати на ринку, здавати оптом в організації громадського харчування. Другий варіант менш вигідний. Для збільшення продуктивності даного підприємства знадобиться вкласти близько 50 тис. руб. в облаштування парників, закупівлю добрив, транспортування.
 2. У сільській місцевості також бізнес з нуля можна створити на тваринництві, молоці. По організації він схожий з бізнесом по вирощуванню сільськогосподарських культур.
 3. Щоб заробляти в селі більше грошей, можна організувати власну справу з вирощування ексклюзивних порід тварин, птиці, а також екзотичних рослин. Приміром, розмножуючи страусів, перепілок, раків можна мати високий дохід, організувавши їх збут в довколишні ресторани. Але, для організації цього бізнесу вже знадобляться значні капіталовкладення. Тільки щоб закупити курчат, знадобиться близько 100 тис. руб.
 4. Досить вигідна бізнес-ідея для села – це бджільництво. Мед, інші продукти від даного виду виробництва завжди були затребувані, і дорого оцінювалися. Щоб обзавестися пасікою, необхідним інвентарем потрібно буде спочатку вкласти близько 80 тис. руб. Але щоб організовувати подібний бізнес, необхідно розбиратися в правилах ведення бджільництва, враховувати безліч факторів, що впливають на розмноження бджіл, виробництво ними меду: це і переважаючі погодні умови в сільській місцевості, і посів рослинних культур, виділяють мед.

У селі можна створити свій бізнес і без прив’язки до земельній ділянці.

 • Бізнес на селі з нуля: з чого розпочати власну справу
  Тартак
  у сільській місцевості як бізнес – виробництво будівельних матеріалів з дерева. На деревообробне обладнання може знадобитися від 200 тис. руб. до одного мільйона. При правильній організації робочого діяльності такий бізнес може приносити хороший прибуток.
 • Автолавка – це також досить прибутковий бізнес на селі. Його суть у розвезенні затребуваного товару по сусідніх селах, у яких немає власних магазинів. Для організації даного бізнесу необхідно придбати транспортний засіб (автофургон) для розвезення продуктів, отримати дозвіл на торгівлю від СЕС, касовий апарат. Б/у фургон обійдеться приблизно в 250-300 тис. руб.
 • Організація туризму в сільській місцевості. — Це новий, досить цікавий бізнес на селі. При наявності великого будинку в селі, можна на літо здавати в оренду кілька гостьових кімнат. Рентабельність даного бізнесу буде залежати від безлічі факторів. Наприклад: наявності хорошої мобільного зв’язку та інтернет-з’єднання, мальовничої природи, баньки, водоймища і т. д. Спочатку, що організувати бізнес в даному напрямку, знадобитися ефективна рекламна кампанія (30 тис. руб.), але коли бізнес почне приносити хороші доходи, можна додатково побудувати невеликі гостьові будиночки. Недолік даного бізнесу – сезонність.

Короткий опис статті: як у селі заробити гроші Існує безліч перспективних ідей для започаткування бізнесу на селі, при цьому організовувати все можна з нуля і з мінімальними вкладеннями.

Джерело: Бізнес на селі з нуля: з чого розпочати власну справу

Також ви можете прочитати