Бізнес-план будівельної компанії або як почати будівельний бізнес в 2015

20.02.2017

Бізнес-план будівельної компанії

Зміст статті:

Перед тим, як почнемо

 • Ремонт
 • Виконання певної частини робіт
 • Будівництво «під ключ»

При наявності невеликого стартового капіталу новачок повинен вибрати вузьку спеціалізацію:

 • Житлові будинки, дачі, лазні
 • Гаражі, складські приміщення
 • Об’єкти загального користування
 • Виробничі будівлі

Існують і додаткові напрями. При наявності ресурсів ви можете заробляти на здачі в оренду будівельної техніки. Ця послуга пов’язана з навчанням персоналу. Надаючи обладнання в оренду, ви можете навчати персонал клієнта правильно на ній працювати.

Торгівля не обмежується продажем будівельних матеріалів і обладнання. При наявності ліцензії на проектування ви будете розробляти проекти будівель, продавати їх та проводити будівельні роботи. Можлива продаж проекту іншій будівельній фірмі.

Мінімізувати втрати, знизити ризики і залучити інвестиції дозволить грамотний бізнес-план розвитку підприємства.

Основні ризики

Залежність від сезону для будівельної галузі значний, але не вирішальний фактор. У зимовий період можна виконувати ремонти, інші види внутрішніх робіт. Застосування сучасних матеріалів і методів роботи також дозволяє знизити сезонні втрати.

Незважаючи на зростання затребуваності послуг будівельних компаній, конкуренція в цій сфері дуже висока. Експерти рекомендують починати діяльність у невеликих містах, не обмежуватися одним регіоном. Важливим є вдалий вибір спеціалізації компанії. Шукайте нішу з високим попитом і великим потенціалом для розвитку.

Якість виконаних робіт і надійність будівель багато в чому залежать від матеріалів. Намагайтеся не економити на дешевих будматеріалах, укладайте договори з надійними постачальниками.

Розташування

Розташування в центральному або діловому кварталі важливо для офісу компанії. Можна взяти в оренду або придбати квартиру, офісне приміщення у великому центрі або окрема будівля в жвавому районі, з великою прохідністю і зручною транспортною розв’язкою. В офісі менеджер буде працювати з клієнтами. Там же необхідно організувати окреме приміщення під архів для зберігання документації, у тому числі, за реалізованими проектами.

Для зберігання устаткування, транспорту, інструментів і підручних засобів можна орендувати складські або виробничі приміщення на околиці міста або в промисловому районі. Вартість оренди мінімум на півроку слід внести в стартові витрати на організацію бізнесу.

Обладнання

Повний комплект техніки не набувають навіть найбільші будівельні компанії. Багато машини використовуються лише на певному етапі робіт, раз у рік або кілька років. Починаючій фірмі рекомендовано обмежитися купівлею необхідних інструментів та обладнання. Поширена практика – оренда спеціалізованої техніки для відповідних видів робіт. Необхідністю є придбання вантажного автомобіля для транспортування будівельних матеріалів і підручних засобів.

Офіс компанії оснащується меблями, яка забезпечить комфортну роботу персоналу і спілкування з клієнтами. Також, для повноцінної роботи офісу необхідно придбати:

— Комп’ютери.

— Телефон.

— Принтер, ксерокс, сканер.

Якщо певний набір дорогої техніки потрібен для роботи постійно, або ви плануєте здавати обладнання в оренду – розгляньте пропозиції з придбання машин на лізинговій основі.

загалом, на купівлю часто використовуваної техніки слід запланувати близько 10 млн. рублів. Придбання будівельних інструментів та інвентарю – близько 1 млн. рублів.

Кадри

Комплектація штату залежить від обраного напрямку. Контроль за веденням будівельних робіт веде виконроб. Для роботи з клієнтами та прийому замовлень необхідно найняти офіс-менеджера. У штаті має бути людина з освітою архітектора.

Будівельна бригада для реалізації проектів «під ключ» повинна складатися з штатних співробітників:

Для виконання видів робіт, що потребують спеціальної кваліфікації і відповідної будівельної техніки, укладаються договори з тимчасово найнятими працівниками. До цих сфер відносяться:

 • Проектування
 • Буріння свердловин
 • Геологічні роботи
 • Доставка та підйом вантажів
 • Роботи на великій висоті
 • Дизайн

На умовах аутсорсингу слід укласти договори з компаніями, що спеціалізуються на бухгалтерському обліку, юридичному супроводі, виконання суміжних робіт.

Розширюючи сферу діяльності, ви будете збільшувати колектив і запрошувати на постійну роботу потрібних спеціалістів зі списку тимчасових співробітників.

Гідна оплата праці та жорсткі вимоги при прийомі на роботу – основний ключ до успіху будівельної компанії. Не шукайте універсальних майстрів, запрошуйте працівників з високою кваліфікацією у вузькій сфері. Це дозволить сформувати професійну команду, здатну виконувати складні завдання, замовникам забезпечувати своєчасне і якісне виконання робіт.

Документи та ліцензії

 1. Оформлення податкової інспекції ТОВ або ІП.
 2. Відкриття особового банківського рахунку.
 3. Оформлення круглої печатки і придбання фірмових бланків.

З 2010 року для здійснення діяльності в будівельній галузі фірмі необхідно оформити СРО. Але ця вимога стосується не всіх компаній, що займаються будівництвом. Цей статус не варто плутати з ліцензуванням, він не належить до дозвільних документів. На його основі можна певні види послуг, пов’язані з високими ризиками:

— Будівництво будівель заввишки більше 3-х поверхів.

— Площа будівлі понад 1 500 м?.

— Житлові будинки, в яких більше 10-і балконів.

— Об’єкти високої складності.

Якщо ви плануєте будувати невеличкі будинки для проживання однієї сім’ї, не збираєтеся займатися багатоповерховим будівництвом, вступ до СРО не обов’язково.

Отримання ліцензій та дозволів залежить від вибраного напряму діяльності.

Дозвіл на будівництво необхідно отримувати незалежно від обраного напрямку. Цей документ видається органами місцевого самоврядування, також, підпис ставить головний архітектор населеного пункту і глава муніципального освіти.

Ліцензуванню підлягають:

 • Надання послуг по проектуванню будівель і споруд.
 • Здійснення інженерних вишукувань.

Оформлення документів краще довірити юридичній фірмі, що спеціалізується на наданні подібних послуг. Вартість їх коливається в межах 3 000-4 000 рублів. За цю суму вам гарантовано чітке дотримання законодавчих норм, що дозволяє в подальшому уникнути неприємностей і судових тяжб, істотна економія часу та сил на оформлення дозвільних документів.

Рентабельність

Розмір стартового капіталу на організацію діяльності невеликої будівельної фірми становить близько 12 млн. рублів. При нормальній завантаженості щомісячна прибуток становить 1 млн 300 тис. рублів. Віднімаючи поточні витрати, на окупність можна розраховувати через півтора року. Це середній показник для успішних компаній. Особливості діяльності регіону і наявність конкурентів вносять серйозні корективи в розрахунок прибутковості будівельної фірми.

Період виходу на отримання перших прибутків і рентабельність бізнесу залежить від обраного напрямку та масштабів об’єкта. Починаючому підприємцю слід передбачити варіант, при якому протягом півроку поточні витрати необхідно покривати зі стартового капіталу.

Маркетинг

Рекламна стратегія компанії повинна включати наступні напрямки:

— Оголошення в ЗМІ.

— Зовнішня реклама.

— Активна робота сайту з прайсом послуг, прикладами виконаних проектів, новинами фірми і будівельної галузі.

Співпрацюйте з великими підрядниками. Масштабні будівництва довіряються надійним і авторитетним компаніям, які виграли тендер. Для виконання певних етапів робіт великий забудовник укладає договори з невеликими фірмами. Участь у галузевих виставках, форумах та співпраця з будівельними компаніями, які працюють в інших напрямках, які дозволять отримувати великі замовлення.

Вирішити проблему сезонності і вигравати боротьбу з конкурентами дозволять розумні знижки і високу якість реалізованих проектів.

Резюме

Основні складові успіху будівельної фірми – кваліфікація співробітників, надійні постачальники та партнери, продумана стратегія розвитку. Не економте на цих статтях витрат, освоюйте інноваційні методи роботи і намагайтеся максимально задовольнити потреби замовників – все це дозволить вашій фірмі домогтися лідируючих позицій в обраній сфері.

Короткий опис статті: бізнес-план будівельної фірми Будівельні послуги користуються постійним попитом. Початківець підприємець має високі шанси досягти успіху. Важливо вибрати перспективний напрямок, запросити кваліфікованих працівників і розробити грамотну стратегію розвитку бізнесу.

Джерело: Бізнес-план будівельної компанії або як почати будівельний бізнес в 2015

Також ви можете прочитати