Бізнес-план на прикладі будівельної фірми . Офіційний сайт

20.02.2017

Бізнес-план на прикладі будівельної фірми
Основні пункти плану

Першими йде титульний лист і зміст їх, втім, пишуть в останню чергу. На першому аркуші має бути назва фірми, контактні дані і список засновників. За змістом йде «Вступ», в якому потрібно коротко викласти основні моменти всієї ідеї. Треба чітко вказати сферу діяльності, чим проект відрізняється від інших, його сильні сторони, дати витримку з економічного розрахунку. Можна коротко згадати приклади свого бізнесу, якщо фірма успішна і працює в схожій сфері.

Переходимо до основної частини: для допомоги можна завантажити з Мережі приклади бізнес-планів. Не зайвим буде вивчити чужий бізнес-план на прикладі будівельної фірми, яка працює в тому ж сегменті. Вибір дуже багатий: від великих оглядів, що стосуються зведення будівель і комплексних ремонтних робіт, до описів, наприклад, установки електропроводки.

Починаємо з огляду поточного ринку: бажано писати мінімум загальної інформації і максимум цифр. Особливу увагу потрібно приділити переваг своєї компанії, докладно розписати, яким чином передбачається отримати свою нішу на ринку. Працюючи над цією частиною, не варто списувати чужий бізнес-план, готові приклади можуть відвернути від власних ідей. Якщо є домовленості про контракти в майбутньому, їх треба обов’язково вказати, бажано перелічити номери даних договорів і вказати замовників.

Тепер описуємо команду: починаємо з керівника та основних працівників, потім описуємо штат, вказуємо, будуть залучатися співробітники зі сторони, даємо вимоги до можливих підрядників. Фактично ця частина — повне резюме на штат майбутньої компанії.

Економічний розрахунок: дивимося вибрані приклади бізнес-планів і на їх підставі будуємо власну модель фінансування. Основні підрозділи: стартовий капітал, інвестиційні витрати, зарплатний фонд, витрати на обслуговування, передбачуваний заробіток, термін окупності. На основі розрахунку робимо прогноз мінімум на три роки. Потім йде оцінка ризиків, робимо прогнози різних варіантів розвитку подій — чи залишиться фірма затребуваною і буде приносити прибуток.

Завершуємо проект висновками у вигляді розширеного введення і додатками (копії договорів, розрахункові таблиці, копії нормативних документів).

Часто допускаються помилки

Головна помилка — це знайти в Інтернеті посилання «бізнес-план готовий безкоштовно» і використовувати матеріал, не спробувавши відредагувати його. Навіть якщо чужі приклади бізнесу підходять, то, копіюючи їх або замовляючи розробку проекту, можна втратити оригінальність ідеї. Не можна стверджувати, що ринок будівництва затребуваний, ремонт люди роблять завжди, підрядників на всіх не вистачає і хороший фахівець завжди заробить. Подібні аргументи можна знайти, переглянувши майже кожен другий приклад бізнес-планів. Треба давати конкретику: скільки нових будинків було здано, скільки власників замовили косметичний, а скільки — дизайнерський ремонт, є чергу на об’єкти, який обсяг роботи можна встигнути виконати, і як її оплатять.

Детальну консультацію щодо планування майбутньої компанії, бізнес-проекти, приклади реалізації стандартних і оригінальних ідей можна знайти на сайті проекту Бізнес-Молодість. Допомогу можна отримати як від тренерів, так і від учасників цієї Спільноти.

Короткий опис статті: бізнес-план будівельної фірми

Джерело: Бізнес-план на прикладі будівельної фірми | Офіційний сайт

Також ви можете прочитати