. Бізнес в інтернеті

19.02.2017

Бізнес в інтернеті

Опубліковано: 25.09.2014

Даною публікацією ми відкриваємо новий розділ нашого сайту, присвячений різним ідей для бізнесу. Ідей для бізнесу існує мільйони. Випущені тисячі книг про цих ідеях, цій темі присвячено сотні сайтів. Всі шукають свою ідею для бізнесу і намагаються, щоб вона була оригінальною та не схожою на інші.

Здавалося б, робити бізнес в тій ніші, яка ще ніким не зайнята — це вірний шлях до успіху. Не будемо сперечатися з цим твердженням, оскільки насправді, продавати нові товари або нові послуги, особливо якщо на них є попит — це безпрограшна тактика.

Хоча, звичайно, не все нове буде популярним у споживачів. І це залежить від багатьох різних факторів. Наприклад, від рівня доходів (спробуйте продати Феррарі в невеликому селі), релігійних поглядів (навряд чи буде популярні товари з символікою буддизму на близькому сході), смакових уподобань (складно продавати смажених мадагаскарських тарганів на «зеленому базарі» в Алмати).

Однак, іноді краще замість пошуку унікальною ідеї для бізнесу вдатися до старих, перевірених роками видами підприємництва. Досить пройтися по вулиці — салони краси, магазинчики, кафе функціонують на одному і тому ж місці роками, а то й десятиліттями. Невже вони б працювали, якби цей бізнес приносив прибуток? Відповідь проста — якщо працюють, значить, це, швидше за все, вигідно їх власникам.

І все-таки, людей тягне шукати нові сфери бізнесу, нові форми і способи продажу.

Одним з видів бізнесу, який зараз захопив уми тисяч казахстанців, є бізнес в інтернеті .

Про бізнесі онлайн можна знайти багато інформації на російських сайтах, блогах і форумах. Ще більше відомостей можна почерпнути на англомовних ресурсах.

Бродять якісь історії про суперуспішних підприємців, які змогли запустити з нуля свій бізнес в інтернеті і тепер сидять «склавши руки» і заробляють на ньому величезні гроші.

Відомими прикладами високодохідних компаній, які заробляють в інтернеті, є такі монстри, як Google, Facebook, YouTube. Але крім цих компаній, навіть бабусі-пенсіонерки, відставні офіцери і домогосподарки заробляють деякі гроші в інтернеті. Звичайно, вони не настільки багаті, як, наприклад, Марк Цукерберг, власник Фейсбуку, чий статок оцінюється в 13 млрд. доларів.

Інтернет рясніє яскравими заголовками оголошень, які пропонують за пару днів почати заробляти пристойні гроші в мережі. Ось тут вже треба бути обережніше, оскільки в інтернеті шахраїв не менше, ніж в реальному житті. Варто поставитися скептично до такої реклами, оскільки бізнес в інтернеті — це все-таки досить серйозна і відповідальна робота, яка вимагає докладання великих зусиль.

На чому можна заробити в інтернеті? І схожий бізнес в мережі на бізнес в реалі?

Деякі примудряються заробляти на соціальних мережах, в Твіттері, форумах, зрештою, просто на кліки по посиланнях або платних опитуваннях. Хто заробляє в Інтернеті на написанні під замовлення різних статей. Але такий заробіток не носить постійного характеру і його, швидше за все, можна розглядати як «приробіток», але не як серйозне підприємницьку справу.

Більш або менш серйозні гроші можна почати заробляти тільки в тому випадку, якщо у вас є власний сайт або блог .

Існують дві основні категорії продуктів, на яких може заробити інтернет-підприємець. Отже, на чому ж заробити, маючи власний сайт?

По-перше, народ заробляє на розміщення реклами. По-друге, на продаж товарів і послуг через інтернет .

Спочатку розберемося з рекламою, яка в мережі буває різних видів.

Банерна реклама представляє собою графічне зображення, аналогічне рекламного модуля в газеті або журналі, але здатне містити анімовані (або відео) елементи, а також є посиланням на сайт рекламодавця або сторінку з додатковою інформацією.

Скільки можна заробити на банерній рекламі? Дуже мало, багато і дуже багато! Все залежить від популярності сайту і кількості відвідувачів.

Наприклад, один дуже популярний казахстанський ресурс (з кількістю відвідувачів на добу до 50?70 тис. осіб) бере з одного рекламодавця близько 300 000 тенге місяць за певну кількість його показів банера. А якщо таких банерів 10, 15,20? Ось вам і вся арифметика.

Інший вид реклами в інтернеті — контекстна реклама. Це розміщення реклами в інтернеті, засноване на відповідності змісту рекламного матеріалу змісту інтернет-сторінки, на якій розміщується рекламний блок. На початку цієї статті (відразу після заголовка) ви можете бачити приклад контекстної реклами.

Основними сервісами, які працюють з контекстною рекламою є: рекламна мережа Яндекса, Google AdSense, Бігун і деякі інші. З контекстною рекламою працювати дуже просто — реєструєшся на одному з цих сервісів, тобі дають спеціальний код, які потім вставляється на свій сайт. На місці цього коду відвідувачі інтернет-ресурсу будуть бачити рекламні оголошення. Причому оголошення відображаються, як правило, по темі, якій присвячений сайт. Тобто вони відповідають контексту сайту (звідси і назва «контекстна реклама»).

Власник сайту отримує дохід від рекламного сервісу, на якому він зареєстрований. Яндекс, Google і Бігун платять власникам ресурсу за кліки відвідувачів сайту з рекламним оголошенням. Скільки можна заробити на контекстній рекламі? Тут все знову ж таки залежить від відвідуваності сайту (блогу), а так само від його теми і рекламного сервісу (вважається, що вартість реклами Google AdSense вище, ніж у Яндекса і Бігуна).

Існує статистика, яка показує, що вартість кліків вище на сайтах фінансово-грошової тематики, ніж на сайтах, присвячених, наприклад, сільському господарству.

Якщо тема сайту обрана правильно, в середньому з кожних п’ятисот відвідувачів в місяць можна заробити 50, а з п’яти тисяч відвідувачів — 500?700 доларів на місяць. Ну а з п’ятдесяти тисяч — і того більше.

Також, рекламодавці готові платить за розміщення на чужих сайтах посилань на ресурси або продукти (товари і послуги), або за розміщення різних рекламних статей, постів і оглядів.

Інший спосіб заробітку на сайті — це продаж чого-небудь через сайт.

По-перше, варто сказати про інтернет-магазинах. На заході вони дуже популярні. Наприклад, у Лондоні можна через інтернет спокійно купити батон ковбаси або молоко. У нас теж, звичайно, можна. Однак довіра до таких магазинах, а також довіру до платежів через інтернет у споживачів поки не висока.

Хоча, втім, і самих інтернет магазинів у нас не так багато. Наприклад, в Росії їх налічується близько 5000 — 6000 тисяч, у Казахстані — близько трьохсот, з них «живих» не більше сотні.

Існують дві категорії інтернет-магазинів. До першої належать ті, які функціонують як онлайн-майданчик, паралельно з реальними магазинами, які можна прийти і щось купити. Інша категорія інтернет-магазинів — це ті, які працюють виключно в мережі і продають свої товари за допомогою прийому замовлень тільки по інтернету.

Перевага інтернет-магазинів полягає в тому, що, продаючи через товару в інтернеті, немає необхідності утримувати великий штат продавців і касирів, сплачувати оренду або податки за приміщення, платити за комунальні послуги.

Теоретично, можна продавати, сидячи вдома на дивані за чашкою кави. Хоча, для продуктивної роботи магазину, все одно можуть знадобитися деякі співробітники (сайту магазину потрібна технічна підтримка, потрібно відповідати на телефонні дзвінки споживачів і їх повідомлення, потрібно рекламувати сам магазин). Втім, таку роботу можна віддати на аутсорсинг, або займатися нею самостійно, якщо дозволяє час і навички.

Ще одним способом продажів в інтернеті є продаж різноманітних тренінгів, курсів, книг в електронному вигляді, організація онлайн-семінарів (вебінарів). Можна самому придумати курс і записати відеоуроки по ньому, продаючи з потім через свій сайт. У той же час, можна брати участь в партнерській програмі і продавати чужі курси, отримуючи при цьому не погані комісійні (вони складають, як правило, від 20 до 50 % від вартості електронного товару).

У чому ж запорука успіху рядового інтернет-бізнесмена і без чого він не зможе розпочати і розвивати свій бізнес?

Перше — це наявність свого сайту або блогу, без яких інтернет-бізнес просто не розпочнеться.

Друге — унікальний контент (зміст) сайту. Чим корисніше і цікавіше інформація на сайті, тим більше його будуть відвідувати і тим більшу довіру він викличе у потенційних покупців.

З другого пункту випливає третій — кількість відвідувачів. Тут працюють ті ж правила, що і з кіоском з продажу шаурми на ринку. Дохід більше там, де більше прохідність (тобто більше відвідувачів, які можуть перетворитися в клієнтів).

Для того, щоб домогтися великої кількості відвідувачів, на жаль, мало лише наповнити свій сайт потрібною і корисною інформацією. Слід певну кількість часу приділяти і так званої пошукової оптимізації сайту (тобто зробити так, щоб відвідувачі при пошуку інформації через пошуковики потрапили саме на ваш сайт).

Отже, починати свій бізнес в мережі потрібно зі створення власного сайту. Сьогодні для цього зовсім не обов’язково замовляти його розробку яким би то не було програмістам. Ні, безумовно, якщо є зайві 300-500 доларів (або більше, це залежить від вимог до сайту), можна замовити таку послугу професіоналам.

Однак, зараз навіть у школяра є можливість самому зробити свій сайт або блог) за невеликий період часу (одного дня, в принципі, достатньо), причому його навіть не можна буде відрізнити від професійного. Існує маса спеціальних сервісів (у тому числі безкоштовних), які зареєстрували на яких відразу отримуєш у користування власний сайт.

Ще кілька слів потрібно сказати про фірмах, що працюють в реальному, не інтернет-світі, і займаються продажем товарів або наданням послуг. Багато з таких підприємців дають оголошення в газети, на телебачення чи радіо. Однак, лише у деяких є власний сайт, на який потенційні споживачі можуть зайти і дізнатися інформацію про цікавить товар або послугу.

Не обов’язково, щоб такий сайт був «крутим». Невеликій фірмі достатньо мати невеликий сайт-візитку, на якому буде розміщена інформація про компанії або індивідуальному підприємця, про їх товари, новини про них, інші корисні відомості.

Там же можна зробити розділ «відгуки споживачів», в якому слід розміщувати позитивні відгуки споживачів, які скористалися послугами фірми.

Такий сайт буде виконувати дві основні задачі. Перша — підвищить довірите потенційних споживачів до підприємця. Друга задача — він буде джерелом клієнтів. Тобто сайт — це та ж рекламна площадка, поряд з пресою, «сарафанне радіо», білбордами біля дороги та іншими інструментами маркетингу.

Підприємцям Казахстану, у яких немає не тільки свого сайту, але навіть сторінки в інтернеті, радимо розмістити інформацію про свою фірму, товар і надаються послуги в популярному бізнес-каталозі, який є партнером нашого проекту. Витратьте одну хвилину на реєстрацію в каталозі, і інформація про вашу фірму з’явиться в мережі інтернет. А значить, збільшиться кількість потенційних клієнтів, які можуть придбати товари чи скористатися послугами. Крім того, через цей бізнес каталог можна абсолютно безкоштовно створити свій сайт-візитку.

Короткий опис статті: бізнес в інтернеті без вкладень

Джерело: » Бізнес в інтернеті

Також ви можете прочитати