Боргова розписка, зразок боргової розписки, як правильно дати гроші в борг Позовну.

20.02.2017

Боргова розписка, зразок, форма, зміст

Дуже часто ми чуємо від наших знайомих, що хтось з них позичив грошей. Хтось чекає повернення грошей, а хтось втрачає гроші і дружні відносини. Є два способи не розлучатися зі своїми грошима: перший — не давати нікому в борг, а другий, якщо давати, то тільки під розписку.

Якщо грошова сума під час вчинення правочину перевищує десять мінімальних розмірів оплати праці, розписка є обов’язковим в силу закону.

Якийсь встановленої форми боргової розписки не існує. Вона може бути складена як у простій письмовій формі, так і у нотаріально завіреної. У більшості випадків розписка в отриманні грошей не потребує нотаріального посвідчення, та має повну юридичну силу. Однак якщо Ви хочете додатково підстрахуватися, то можна запевнити розписку у нотаріуса, тим більше що це не займе багато часу. У разі судового розгляду нотаріально завірена розписка дозволить прискорити процес, повністю виключивши всі претензії позичальника. Якщо ж непорядність людини, який не виконав умови угоди, дозволить йому відмовитися від свого підпису, почеркознавча експертиза легко вирішить це питання. Правда слід зазначити, що судові витрати спочатку оплачує заявник, а у разі перемоги в суперечці, вони будуть виплачені йому переможеною стороною.

У борговій розписці потрібно максимально повно вказати всі реквізити сторін: не лише прізвище, ім’я та по батькові позикодавця і позичальника, але і їх паспортні дані та адреси. Зокрема, ким саме був виданий позику, кому повернути суму позики, з кого стягувати суми позики у разі порушення терміну його повернення.

У борговій розписці необхідно вказати:

  • дату отримання позичальником грошових коштів або речей;
  • розмір одержаної суми позики або кількість одержаних речей, їх опис і вартість;
  • термін, на який надається позика і термін повернення;
  • розмір процентів за користування грошовими коштами;
  • розмір процентів за прострочення повернення боргу.

Позичальник підписує розписку власноруч, з розшифруванням підпису. При оформленні розписки в отриманні грошових коштів достатньо підпису одержувача суми, проте обережність ніколи не буває зайвою. Підписи двох свідків виключать всі претензії опонента на справжність розписки. Безсумнівно, справжність розписки можна довести за допомогою експертизи, але звернутися до двом свідкам набагато простіше, ніж надалі оплачувати дорогі судові витрати.

Необхідно мати на увазі, що в момент повернення боргу або його частини позикодавець має, по-перше, видати боржникові розписку в отриманні ним боргу і, по-друге, повернути позичальнику боргову розписку, а при неможливості повернення – вказати на це видається розписці. Розписка про отримання боргу може бути замінена написом на повернутому борговому документі.

Зразок боргової розписки

р. Брянськ, 01.12.2007 року

Я, Леонідов Ілля Леонідович (паспорт 11 22 555666, виданий, 12 травня 2001 року, РУВС р. Брянськ, проживає в р. Брянськ, вул. Леніна, д. 2, кв. 401), беру у громадянина Ільясова Михайла Олександровича (паспорт 33 11 777888, виданий, 14 квітня 2003 року, РУВС р. Орськ, проживає в р. Орськ, вул. Маркса, д. 15, кв. 110) 100 000 (сто тисяч) рублів строком на три місяці. Зобов’язуюсь повернути 01.03.2008 року. Розмір процентів за прострочення повернення боргу становить 0,5% за кожний день прострочення від суми боргу.

Короткий опис статті: дам гроші в борг під розписку

Джерело: Боргова розписка, зразок боргової розписки, як правильно дати гроші в борг — Позовна.ру

Також ви можете прочитати