Депозит або оренда квартири куди вигідніше вкладати гроші?: газета Нерухомість .

20.02.2017

Депозит або оренда квартири — куди вигідніше вкладати гроші?

16 вересня 2013, 10:22

Депозит або оренда квартири куди вигідніше вкладати гроші?: газета Нерухомість .

Прагнучи не лише зберегти, але і примножити свій капітал, люди шукають різні способи. Частіше інших на розум приходять дві думки: відкрити депозит або вкласти гроші в нерухомість. Вкладаючись в нерухомість, новачки рідко передбачають вигідною заробити на перепродажу квартири. Найчастіше вони сподіваються отримати гроші і окупати вартість придбання, здаючи квартиру в оренду. Однак цей процес часто виявляється не таким вже й простим, як здається на перший погляд. Орендодавцю доводиться вкладатися в ремонт і облаштування квартири, платити податки, шукати наймачів, контролювати їх і т. д.

З іншого боку, внесок у депозит набагато менше енергозатратний процес, ніж покупка квартири та надання її в оренду. Ви тільки укладаєте договір з банком на відповідних умовах вам і забуваєте про гроші, поки не настане час пожинати плоди: ніяких додаткових витрат і суєти. Однак і тут є підводні камені. Основний мінус — непередбачуваність світової в цілому і казахстанського зокрема фінансових ринків. На депозитні вклади можуть вплинути коливання валют, вони можуть постраждати в результаті банкрутства банку або, приміром, від чергової фінансової кризи. Так на що ж зважитися? Розглянемо, як можна розпорядитися сумою $100 000 в умовах ринків Астани і Караганди.

Квартира в оренду
Астана

На початку літа поточного року середня ціна за один квадратний метр житлової площі на ринку вторинного житла Астани склала 303 400 тг, або у 2004.е. Ситуація по районах склалася таким чином:

 • район Алмати — 1951.е./кв. м
 • район Єсіль — 2515 у.е./ кв. м
 • район Сариарка — у 1843.е./кв. м.

Виходячи з цього, зазначимо, що розраховувати можна тільки на одне, двокімнатні квартири або на трикімнатну, але з площею, що не перевищує 55 кв. м. Однокімнатна квартира в районі Єсіль обійдеться вам в $88 000. Середня ставка найму по місту становила 2240 тг/кв. м в залежності від району міста, на липень 2013 року ситуація склалася таким чином:

 • середня ставка найму в районі Алмати склала 2117 тг/кв.м
 • в районі Єсіль — 2430 тг/кв. м
 • в районі Сариарка — 2279 тг/кв. м.

Депозит або оренда квартири куди вигідніше вкладати гроші?: газета Нерухомість .
Отже, річний дохід від здачі однокімнатної квартири в районі Єсіль складе $6700.

В районі Алмати подібна квартира (площею 35 кв. м) буде коштувати приблизно $68 200, а річний дохід від неї складе $5840. Двокімнатна квартира вартістю $87 700 в цьому районі принесе $7520 в рік. Таким чином, квартира окупить себе за 12 років.

Сума в $100 000 достатня для придбання однокімнатної або двокімнатної квартири в районі Сариарка. Річний дохід від квартири площею 35 кв. м складе $6300, від двокімнатної площею 45 кв. м — $6500.

На даний момент ситуація складається таким чином, що майже будь-яка житлоплощу окупає себе не раніше, ніж через десять років. При цьому ще потрібно врахувати ризик, що ціни на оренду житла можуть і впасти. Здавати в оренду житло вигідно тим, кому воно дісталося за низькою ціною або, наприклад, у спадок.

Як варіант, можна здавати квартиру подобово. У цьому випадку місячний дохід буде значно перевищувати вартість місячної оренди. Однак у такому варіанті є кілька «але».

По-перше, потрібно постійно перебувати в пошуку клієнтів. І ніхто не може гарантувати постійний попит, квартира може простоювати, не приносячи прибутку днями.

По-друге, така квартира потребує постійного контролю. Її потрібно постійно підтримувати у належному порядку: прибирати, міняти білизну і т. д.

Караганда

За останніми підрахунками аналітичної служби kn.kz у Караганді середня ціна за квадратний метр житлоплощі на ринку вторинного житла в липні поточного року склала $1081. Не вдаючись у подробиці, можна відзначити, що за зазначену вище суму в окремих випадках можна придбати і 5комнатную квартиру, адже крім метражу житлової площі та місця розташування на ціну впливає безліч інших чинників, не останній з яких стан квартири і наявність ремонту. Ось тільки здавати таку велику квартиру не дуже вигідно.

За даними аналітичної служби kn.kz середня ціна на квадратний метр житлової площі в районі Місто у липні 2013 року становить $1273,

 • в районі Південно-Схід — $1181,
 • у Михайлівці — $1162,
 • Майкудуке — $779,
 • Пришахтинске — $719.

Виходячи з цього, легко підрахувати, що за $100 000 можна придбати дві однокімнатні квартири площею близько 35 кв. м і вартістю в межах 4045 тис. доларів в місті або на Південно-Сході. А можна стати власником трьох однокімнатних квартир в Майкудуке вартістю 2530 тис. доларів. І в тому і в іншому випадку ви до того ж заощадите енну, цілком пристойну суму грошей.

Середня ставка найму на той самий період за Караганді склала 64 000 тг в місяць.

Звичайно, в залежності від району ціна буде сильно відрізнятися. Так, при перерахунку місячної вартості на ціну за квадратний метр ситуація складається наступним чином:

 • середня ставка найму по місту — 1584 тг/кв. м;
 • Південно-Схід — 1243 тг/кв. м;
 • Михайлівка — 1546 тг/кв. м;
 • Майкудук — 900 тг/кв. м;
 • Пришахтинск — 863 тг/кв. м.

Таким чином, однокімнатну квартиру в місті можна здавати в середньому за 55 000 тг в місяць, отже, така житлоплощу принесе близько 660 000 тг, або $4300 в рік. Свою вартість квартира окупиться приблизно через 10 років. Дві квартири в місті будуть приносити річний дохід $8600.

Однокімнатна квартира на Південно-Сході може приносити в середньому 45 000 тг в місяць, 540 000 тг ($3500) в рік. Свою вартість квартира окупиться приблизно через 1012 років. Річний прибуток з двох однокімнатних квартир в цьому районі складе $7000.

Саме ці два райони Караганди користуються найбільшим попитом на ринку орендного житла міста.

Вартість місячної оренди однокімнатної квартири в Майкудуке, виходячи з середніх показників, приблизно 31 500 тг. Річний дохід з трьох таких квартир складе близько 1 134 000 тг, або $7460.

Однак, здаючи одночасно кілька квартир, ви додаєте собі клопоту. Якщо вкласти всі гроші в одну житлоплощу?

Вклавши гроші в одну трикімнатну квартиру (площею близько 65 кв. м) в місті, ви можете отримувати з неї щомісячний дохід близько 103 000 тг. Тобто, ваш річний дохід від здачі в оренду такої житлоплощі буде становити приблизно 1 236 000 тг, або $8100.

Квартири з кількістю кімнат, що перевищує три, рідко здаються в оренду. Та й охочих знімати таке житло навряд чи знайдеться багато.

Внесок у депозит

Розберемося з депозитами. У липні середня ставка за депозитами становила 8,3% річних. Ставка винагороди обчислювалася аналітичною службою порталу kn.kz за даними 10 найбільш стабільних банків Казахстану: КАЗКОМ, Народний банк Казахстану, БТА Банк, Банк Центр Кредит, Ощадбанк, АТФ Банк, Цеснабанк, Kaspi Bank, Альянс Банк і Євразійський Банк.

Депозит або оренда квартири куди вигідніше вкладати гроші?: газета Нерухомість .
найвищу річну ефективну ставку пропонують банки Альянс, Kaspi Bank і Євразійський — до 9,4%. Експерти рекомендують відкривати вклади в національній валюті. На це є кілька причин. Мабуть, найважливіше те, що ставка за депозитами в тенге на порядок вище ставки по депозитах у євро або доларах. Так, відкриваючи депозит у доларах в Альянс Банку, ви зможете розраховувати лише на 5,2% річних. Крім того, національна валюта стабільна. Як варіант, можна відкрити кілька депозитів у різних валютах. Цей варіант хороший ще й тим, що велику суму грошей, розділену на декілька депозитів, простіше зберегти.

В Казахстані існує Фонд гарантування вкладів (КФГД), основною метою якого є захист вкладників і сприяння стабільності фінансової системи нашої держави. У разі банкрутства банку, в якому відкрито ваш депозит, саме КФГД зобов’язується повернути суму вкладу, але тільки в тому випадку, якщо вона не перевищує 5 мільйонів тенге. Ці умови розраховані на будь-які види вкладів, незалежно від їх валюти, за умови, що банк є учасником системи гарантування вкладів.

Експерти відзначають, що останнім часом вкладники віддають перевагу не високими ставками винагороди, а надійним банкам, які підтримують систему гарантування вкладів.

Види депозитів

Вклади до запитання, коли з депозиту можна знімати кошти, поповнювати рахунок та виконувати будь-які дії без обмежень. Проте процентна ставка за таких вкладах буде мінімальною.

Термінові депозити, коли вклади приймаються банком на заздалегідь визначений строк. Найчастіше пропонуються депозити на 1, 3, 6, 12 та 24 місяці. В свою чергу строкові депозити поділяються на кілька видів:

• строковий вклад, коли будь-які операції з грошима заборонені аж до закінчення терміну депозиту. Суму вкладу та нараховані відсотки виплачують одноразово;

• строковий депозит з виплатою відсотків, при якому в певний термін вкладнику нараховані проценти перераховуються, але сума не може бути змінена до закінчення терміну депозиту;

• терміновий поповнюваний депозит, коли протягом усього строку на депозит можна вносити гроші, при цьому відсотки нараховуються регулярно на суму, що знаходиться на рахунку в даний конкретний момент. Знімати засоби заборонено до закінчення терміну депозиту.

Повернемося до нашим $100 000, які ми хочемо зберегти і примножити. При здачі квартири в оренду, ви отримуєте гроші щомісяця. Тому, щоб умови були однаковими (наскільки це можливо), для прикладу розглянемо внесок у терміновий депозит на 12 місяців з щомісячними виплатами.

Так, наприклад, Альянс Банк пропонує депозит без часткових вилучень, при якому в будь-який момент можна поповнювати суму вкладу, нарахування винагород проводиться щомісяця. Річна ефективна ставка Депозит або оренда квартири куди вигідніше вкладати гроші?: газета Нерухомість .
цього депозиту становить 9,4% при зберіганні в тенге. Цей депозит є мультивалютним і пропонує вкладникам можливість відкрити вклад одночасно в декількох валютах: доларах, євро, російських рублях. Однак ставка за інших валют буде значно нижче. Зробивши внесок у такий депозит на суму в 15 200 000 тенге ($100 000) на 12 місяців, ви отримаєте річний дохід, рівний 1 428 800 тенге, або $9400. Розмір місячної винагороди складе приблизно 114 000 тенге.

Той же Альянс Банк пропонує депозит «Гарантований» для «обережних» клієнтів. Ставка винагороди в тенге по цьому депозиту складе 8,3%, але при цьому застраховывается вся сума вкладу: до 5 мільйонів — КФГД, понад 5 мільйонів — страховою компанією за договором з банком. Термін вкладу за цим депозитом є фіксованим — 14 місяців. Дохід від цього депозиту складе $8300.

«Казкоммерцбанк» пропонує вкладникам депозит «Свобода», при якому річна ефективна ставка складе 7,2%, але при цьому є можливість поповнення суми вкладу, а також часткові вилучення, за умови дотримання розміру незнижуваного залишку.

Банки Казахстану пропонують варіанти депозитів з умовами, придатними для різних цільових установок вкладників. Однак варто враховувати, що прибутковість від депозитів може спалювати і інфляція. При цьому, як відзначають експерти, вартість квартир, як правило, зростає разом з інфляцією, а з ростом цін на квартири ростуть і орендні ставки. Тому капітал, вкладений у нерухомість, з часом збільшиться, а $100 000, вкладені в депозит, можуть втратити своєї купівельної спроможності.

Оптимальне рішення

У підсумку можна сказати, що вибір між депозитом або здачею квартири в оренду залежить в першу чергу від цілей, які ви переслідуєте. Якщо ви розраховуєте на довгострокове зберігання, то краще, все-таки, вкластися в надійну нерухомість. Тим більше, як показують дослідження аналітиків kn.kz ставки за знімання житла постійно зростають, незважаючи на сезонні коливання. Особливо вигідний варіант зі здачею житла в оренду для алматинцев.

Але якщо ви не хочете витрачати час на пошуки наймачів і облаштування квартири або, наприклад, збираєтеся надовго виїхати з міста, то в такому випадку варто зробити свій вибір на користь депозиту з прийнятними для вас умовами.

Що стосується нерухомості, то з останніми тенденціями на ринках первинного і вторинного житла, а також з ситуацією, що склалася на ринку орендного житла в Казахстані, ви можете дізнатися на порталі kn.kz. З аналітичних оглядів даного сайту також можна дізнатися прогнози на майбутній період: будуть ціни рости або падати, в якому районі очікується найбільший підйом цін і т.д.

Фото: prohotel.ru, workle.ru, kn.kz, bankingtips.ru

Інформаційна служба www.kn.kz

Короткий опис статті: куди вкласти гроші форум Депозит або оренда квартири — куди вигідніше вкладати гроші?. Корисна та актуальна інформація про ринок нерухомості на порталі kn.kz. Депозит або оренда квартири — куди вигідніше вкладати гроші?, ринок нерухомості, kn.kz

Джерело: Депозит або оренда квартири — куди вигідніше вкладати гроші?: газета Нерухомість | kn.kz

Також ви можете прочитати