Для того щоб відкрити в Мінську кафе на 50 місць, потрібен мільйон доларів

20.02.2017

Для того щоб відкрити в Мінську кафе на 50 місць, потрібен мільйон доларів

Для того щоб відкрити в Мінську кафе приблизно на 50 посадочних місць, сьогодні потрібно мільйон доларів США. Таку цифру назвав директор столичних ресторанів «Камяніца», «Білоруська корчма» і «Огінський» Сергій Чегринец під час круглого столу, який пройшов 27 лютого в Мінську.

У цю суму, пояснив він, входить пайове будівництво об’єкта під ресторан або кафе і витрати на обладнання його технологічною лінією. «П’ятдесят відсотків площ будь-якого ресторану займає не торговий зал, а приміщення, необхідні для приготування. Для того, щоб дотримуватися всі режими зберігання, об’єкт повинен мати вісьмома холодильними агрегатами з різними температурними режимами», — розповів ресторатор.

Крім того, у видаткову частину цього бізнесу входить охоронна сигналізація приміщень, установка якої обійдеться приблизно в 100 мільйонів рублів.

За словами Чегрінця, для того щоб в Мінську стало більше пунктів громадського харчування, необхідно наявність орендних площ і кваліфікованого персоналу.

«На сьогоднішній момент 99% людей, які приходять в заклади як офіціанти і кухарі, вважають ці професії тимчасовими. Більшість з них отримують вищу освіту», — помітив ресторатор.

За словами засновника мережі ресторанів «Старий місто», «Пінта» People’s Тетяни Галузы, з одного боку, клієнти, в тому числі приїжджі, відзначають душевність білоруського громадського харчування, з іншого — офіціанти та адміністратори «не зовсім відповідають тому рівню», який хотіли б бачити власники закладів.

На проблему підбору персоналу звернув увагу і директор ресторанів «Лисяча Нора» і «Стара традиція» Олексій Савельєв. «Є люди, які здатні відкрито спілкуватися з клієнтом. Але, на жаль, попит на персонал зростає, і вибирати доводиться вже з абсолютно різних людей. Доведеться приходити до системи стандартів», — підкреслив він.

В Білорусі, вважає Савельєв, немає стратегії розвитку громадського харчування. «Звичайно, якщо ми, грубо кажучи, не дбаємо про те, щоб розвивати власний бізнес, то можна запрошувати зарубіжні мережі. З іншого боку, сьогоднішні умови, які створені для роботи громадського харчування, вони все-таки більше націлені на роботу, нехай білоруських, але мереж», — зазначив він.

За інформацією головного управління споживчого ринку Мінміськвиконкому, в місті працює 1.463 об’єкта громадського харчування на 74 тисячі місць без урахування столових підприємств. Серед них — 139 ресторанів, 348 кафе, 278 барів і близько 700 закусочних і кафетеріїв. Сьогодні на 1.000 осіб припадає 39 місць. До 2015 року цей показник планується довести до 45 місць.

Короткий опис статті: скільки коштує відкрити кафе П’ятдесят відсотків площ будь-якого ресторану займає не торговий зал, а приміщення, необхідні для приготування.

Джерело: Для того щоб відкрити в Мінську кафе на 50 місць, потрібен мільйон доларів

Також ви можете прочитати