Електронні гроші, переваги і недоліки

14.07.2016

Електронні гроші — переваги та недоліки

Електронні гроші – це віртуальні грошові одиниці, які мають таку ж цінність, як і паперові гроші. З їх допомогою ви можете купувати різні товари та оплачувати послуги.

Всесвітня глобальна мережа інтернет з кожним днем розростається, відповідно, необхідно як можна ефективно і безпечно проводити фінансові операції в ній. У зв’язку з цим і з’явилися, так звані, електронні гроші. Як і звичайні гроші, вони виконує головну функцію – є реальним платіжним інструментом.

Електронні засоби будуть вельми до речі при здійсненні платежів в різних сумах. Ними зручно буде розплатитися, наприклад, за товари і покупки, сплатити будь-який штраф, заплатити за комунальні послуги, а також інтернет, сплатити за кабельне телебачення або поповнити мобільний рахунок. Плюс до всього, не потрібно думати про здачу і чергах. Будь-яка електронна грошова операція проводиться протягом декількох хвилин.

Щоб виробляти платежі у людини повинен бути електронний гаманець, який прикріплений до тієї або іншої платіжної системи.

Переваги електронних грошей

Електронні гроші мають ряд переваг:

 • Відсутній поділ на номінали електронних засобів. Система знімає завжди тільки необхідну суму, у зв’язку з чим виникає потреба у складанні зайвих коштів у будь-якої із сторін транзакції.
 • Низька цінність емісії електронних грошей. Не потрібно друкувати банкноти і тим більше карбувати монети.
 • Немає необхідності у фізичному перерахунку коштів. Всі математичні операції виробляє обчислювальні алгоритми платіжного інструменту.
 • Організація безпеки зберігання ваших грошей на порядок вище та надійніше, ніж, якби це були паперові гроші.
 • Володіють високою портативністю. Сума грошових коштів ніяк не пов’язана з ваговими і габаритними факторами, на відміну від готівкових грошей.
 • Момент платежу завжди фіксується платіжними системами в базі даних, таким чином ви можете вести облік, а також відкочувати в деяких ситуаціях транзакції. Дана функція дозволяє набагато краще аудіювати платежі ніж у випадку готівкових коштів.
 • Для електронних грошей не потрібні банки і спеціальні сховища їх просто можна зберігати на електронному гаманці або електронному рахунку банку.
 • Відсутня втрата якості з часом. На відміну від готівки, електронна валюта ніколи не втратить своїх зовнішніх якостей з плином часу.
 • Безпека електронних платежів. Електронні платіжні системи захищають ваші кошти від підробок, несанкціонованого втручання в транзакції, оберігають від підробок, завдяки спеціалізованим криптографічних засобів.
 • Незалежність від акціонерних банків. Електронні гроші не можуть згоріти, як у звичайному банку в разі його фінансового банкрутства.
 • Немає ніякої персоніфікації. На відміну від переказу готівки, у разі переведення електронних засобів відправник може не давати особисті дані про одержувача (ім’я, прізвище, номер паспорта та ін. дані), а лише вказати його номер електронного гаманця.
 • Грошовий обіг: неймовірна простота в проведенні розрахунків. Ними неймовірно просто розраховуватися в інтернеті, а також досить просто пересилати на інший електронний рахунок.

Недоліки електронних засобів

Однак у електронних грошей є і деякі недоліки:

 • Відсутня чітка законодавча база. Завдяки недосконалій законодавчій базі більшості країн, в тому числі і багатьох країн СНД досить часто відбуваються угоди в тіньовому бізнесі допомогою електронних транзакцій з метою укриття від податків.
 • Необхідність мати інтернет для проведення транзакції. У зв’язку з тим, що всі платіжні системи підключені до серверів, то для коректної транзакції потрібен обов’язковий доступ в інтернет.
 • Необхідність володіти достатнім рівнем знань в платіжних системах. Користувач повинен не тільки добре володіти інтернетом, але і мати базові знання з управління платіжними гаманцями.
 • Ваші гроші на електронних гаманцях можуть бути заблоковані. Більшість електронних платіжних систем можуть заблокувати ваші кошти на гаманці з певних причин. Дані причини зазначено в оферті, коли ви реєструєтеся на сайті ЕПС. Навіть якщо кошти заблоковані не з вашої вини, іноді доводиться дуже довго розбиратися з арбітражем платіжних систем для розблокування коштів.
 • Необхідність використання мобільного телефону. Більшість платіжних систем передбачає обов’язкову наявність мобільного телефону. Номером телефону ви, по-перше, підтверджуєте свою реєстрацію в системі, а також підтверджуєте свої транзакції шляхом підтвердження спеціальних кодів, які приходять на ваш мобільний номер. З одного боку, таким чином ви чи захищаєте від випадкових платежів, з іншого ж боку, якщо втратите мобільний номер, то відновлення доступу до системи може бути проблематичним. Саме тому, величезна подяка мобільних мереж за їх послугу відновлення мобільного номера телефону.
 • Персоналізація клієнта при великих транзакцій (ліміти). При здійсненні великих операцій з електронними грошовими коштами, платіжні системи, як правило, вимагають ваші персональні дані (копію паспорта та інших документів).
 • Комісія на введення і виведення електронних грошей. Для того, щоб покласти або вивести готівку на свій гаманець крім бажаної суми вам доведеться заплатити певний комісійний відсоток, який залежить від способів введення і виведення грошей.

Короткий опис статті: електронні гроші, Електронні гроші, які їх переваги і недоліки, всі плюси і мінуси при проведенні електронних платежів в інтернеті.

Джерело: Електронні гроші — переваги та недоліки

Також ви можете прочитати