Іпотека в Україні . Дам в борг. Під відсотки

20.02.2017

Дам в борг. Під відсотки

Іпотека в Україні . Дам в борг. Під відсотки

Іпотека в Україні . Дам в борг. Під відсотки
Зараз банки практично припинили кредитування населення, але потреба в кредитах, як і раніше існує. Ось і зараз стали з’являтися оголошення на вулицях «Дам в борг. Під відсотки». Займають звичайні фізичні особи, у яких є заначка і вони готові пустити її в справу. Чи вигідно це позичальникові? По відсоткам — так. Власники «криївок» готові позичати під 3-4% в місяць (36-48% річних). Банки видають нецільові кредити під 3% в місяць.

Але з-за комісій за оформлення кредиту (5-12%), щомісячної комісії (до 1,5—2%) реальна ставка досягає 80% річних. Можна спробувати взяти цільовий кредит на купівлю авто (18-40% річних у грн.) або житла (15-40% в грн.). Але їх видають одиниці банків, які висувають жорсткі вимоги до позичальника. Вартість «ломбардних» грошей дуже висока: 0,3—1,5% в день, що випливає в 109,5—547,5% річних. Але за термінами брати кредити у громадян не дуже вигідно під великі покупки. Максимальний термін таких кредитів — до 2 років. Тобто має сенс брати під якісь не дуже дорогі покупки.

У чому може бути підступ для позичальника? Якщо приватник ставить справу на широку ногу, він, як правило, обзаводиться «дахом», і якщо ви не віддасте гроші в строк, є ризик, що вам будуть загрожувати перерахувати кістки.

позичати теж вигідно. Так, депозит у доларах буде приносити вам в середньому $10 на кожну тисячу «зелених» в місяць, а кому виданий кредит-$30-40 на ту ж тисячу. Правда, ризики в останньому випадку дуже великі. Ви можете нарватися на шахрая, який може просто зникнути з вашими грошима. Або ж позичальник зволікатиме з поверненням боргу. Тому позичати незнайомим людям ми не рекомендуємо. Але і у випадку зі знайомими потрібно підстрахуватися. Як? Розповідають юристи.

ПОБІЛЬШЕ ДОКУМЕНТІВ!

«Головне — письмово оформити відносини з позичальником, — говорить юрист юркомпанії «Шмаров і Партнери» Ганна Панченко. — ??наче ви не зможете нічого довести в суді. Більш того, згідно ст. 1047 Цивільного кодексу України, договір позики має бути письмовим, якщо сума позики більше 170 грн.». Для більшої надійності краще оформити і розписку, і договір позики. «У договорі буде зафіксована сума позики, умови її передачі, порядок і терміни повернення, штраф за порушення зобов’язань, а розписка підтвердить сам факт передачі грошей», — радить старший юрист юркомпанії Jurimex Любомир Питель.

ВАЛЮТА-ВІДСОТКИ.

Закон дозволяє позичати гроші не лише в гривні, але і в валюті. Але якщо справа дійде до суду, то боржника зобов’яжуть виплатити борг за валютним кредитом у гривні за курсом НБУ на день прийняття рішення судом. Складніше йде справа з відсотками по кредиту. «Стаття 4 Закону «Про фінпослуги» визначає, що давати кошти в борг під відсотки можуть тільки фінансові організації, що мають відповідну ліцензію», — каже Любомир Питель. Спритні боржники на основі цього можуть спробувати оспорити договір позики. «Але навіть якщо суд піде на поводу у боржника, недійсними можуть бути визнані лише пункти договору, присвячені процентною ставкою. А зайняту суму позичальник повинен буде повернути в будь-якому випадку». Щоб вирішити цю проблему, вимагайте від позичальника написати розписку і підписати договір позики на більшу суму, ніж реально займається. Скажімо, розписка пишеться на 6 тис. грн. а позичаєте всього 5 тис. грн. (1000 грн. і є відсотки за користування позикою).

ЗАХ??ТА ЗАСТАВОЮ.

Ще більше убезпечити себе можна, зажадавши від майбутнього боржника заставу — квартиру або машину. «Згідно з Цивільним кодексом, у фізособи, яка не має ліцензії на здійснення фінансових операцій, є на це право, — говорить адвокат юридичної фірми «Шмаров і Партнери» Олег Кононенко. — Оцінка застави здійснюється сторонами довільно або на основі експертизи незалежного оцінювача. При цьому полягає і нотаріально посвідчується договір позики із зазначенням предмета та оціночної вартості застави». За словами опитаних нами юристів, у практиці до оформлення застави справа рідко доходить. Частіше використовується інший варіант: крім договору позики, який укладається нотаріально засвідчений договір поруки, згідно з яким третя особа зобов’язується погасити суму боргу і проценти за нею, якщо сам позичальник виявиться не в змозі вчасно погасити позику.

Якщо позичальник прострочив погашення боргу, надсилайте йому рекомендований лист з повідомленням. У ньому вимагайте погасити кредит і попередьте, що у разі несплати будете подавати в суд. Якщо протягом тижня-інший боржник не з’явиться, звертайтеся в суд. Після його рішення потрібно звертатися в районну виконавчу службу за місцем проживання боржника, яка і буде стягувати з нього гроші. ??збежать судової тяганини вдасться тим, у кого договір позики завірений нотаріусом. «Нотаріальне посвідчення зручно тим, що в разі неповернення грошей кредитору не треба буде звертатися до суду за визнанням своїх прав. Потрібно буде отримати виконавчий напис нотаріуса на договорі і з ним звертатися у виконавчу службу», — говорить Ганна Панченко.

Іпотека в Україні . Дам в борг. Під відсотки
Обговорити на форумі Іпотека в Україні . Дам в борг. Під відсотки
Підписатися на розсилку Іпотека в Україні . Дам в борг. Під відсотки
Додати новину Іпотека в Україні . Дам в борг. Під відсотки
Версія для друку

Короткий опис статті: дам гроші в борг під розписку Зараз банки практично припинили кредитування населення, але потреба в кредитах, як і раніше існує. Ось і зараз стали з’являтися оголошення на вулицях …

Джерело: Іпотека в Україні » Дам в борг. Під відсотки

Також ви можете прочитати