Медведєв: Ідея єдиного економічного простору з Європою актуальна . Ринки .

19.02.2017

Медведєв: Ідея єдиного економічного простору з Європою актуальна

00:01 24 Липня 2015 року

    Медведєв: Ідея єдиного економічного простору з Європою актуальна . Ринки .

МОСКВА, 24 лип — ПРАЙМ. Ідея створення єдиного економічного простору від Лісабона до Владивостока нікуди не поділася, незважаючи на ускладнені останнім часом відносини Росії з Європою, заявив прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв.

«Звичайно, можливо. Незважаючи на те, що у нас зараз не дуже проста ситуація у відносинах між Росією та Європою та деякими іншими країнами, я скажу лише щодо російсько-європейського співробітництва: Євросоюз все одно наш найбільший партнер. Не країни Східно-Азіатського регіону, Тихоокеанського регіону, а Євросоюз», — сказав Медведєв, відповідаючи на питання, чи можливий в нинішніх умовах повернення до ідеї будівництва єдиного економічного простору від Лісабона до Владивостока, в інтерв’ю телерадіокомпанії «Радіо і Телебачення Словенія» напередодні свого візиту в Словенію.

Прем’єр-міністр РФ зазначив, що, незважаючи на падіння товарообігу РФ і ЄС, він все одно вимірюється декількома сотнями мільярдів євро і зберігається на високому рівні.

«Це означає, що ми один одному потрібні. Європі потрібен російський ринок, Росії потрібна співпраця з Європою, тому ідея єдиного економічного простору нікуди не поділася. Вона в економічному плані абсолютно розумна», — підкреслив Медведєв.

Він нагадав, що президент РФ Володимир Путін також висунув ідею налагодження взаємовідносин між найбільшими інтеграційними об’єднаннями на всій території євро-азіатського простору.

«Це Європейський союз та Євразійський економічний союз, і Шанхайська організація співробітництва, і пояс Шовкового шляху (це китайський проект). Мені здається, якщо ми будемо такі проекти збирати разом, то від цього вигадають все», — уточнив глава уряду РФ.

Кілька років тому російське керівництво висловлювало бажання створити спільний економічний простір з об’єднаною Європою від Лісабона до Владивостока. Ця ініціатива, з якою Путін виступив у 2012 році, отримала раніше підтримку багатьох європейських лідерів.

У зв’язку з ситуацією на Україні відносини Росії і Заходу погіршилися. В кінці липня ЄС і США від точкових санкцій проти окремих осіб і компаній перейшли до заходів проти цілих секторів російської економіки. У відповідь Росія обмежила імпорт продовольчих товарів з країн, які ввели проти неї санкції: США, країн ЄС, Канади, Австралії і Норвегії.

Короткий опис статті: бізнес ідеї з європи РОСІЯ

Джерело: Медведєв: Ідея єдиного економічного простору з Європою актуальна | Ринки | Агентство економічної інформації ПРАЙМ

Також ви можете прочитати