Перспективи розвитку готельного бізнесу в Росії . Відкрий бізнес

19.02.2017

Перспективи розвитку готельного бізнесу в Росії

Перспективи розвитку готельного бізнесу в Росії . Відкрий бізнес

Росія – країна, в якій готельний бізнес почав розвиватися ще багато століть тому. Його становлення багато в чому йшло відповідно з місцевими реаліями, однак власники готелів і їх прообразів орієнтувалися і на європейські тенденції. В даний час мало що змінилося – перспективи розвитку готельного бізнесу в Росії як і раніше в рівній мірі пов’язані як з особливостями роботи готелів у РФ, так і з європейськими нововведеннями. І в цілому можна стверджувати, що ці перспективи вельми райдужні.

Вирішальна роль російського туризму

Якщо власники готелів всього світу вже давно роблять ставку на туристів, то в Росії цього навчилися відносно недавно. Сьогодні ця сфера активно розвивається у багатьох регіонах, і у відповідності з цим в країні з’являється все більше готелів, які готові приймати не відрядних службовців і бізнесменів, а гостей, які приїхали ознайомитися з визначними пам’ятками. І саме тому в областях РФ все частіше відкриваються:

Основною тенденцією при цьому є робота в такій сфері молодих бізнесменів – саме вони, ознайомившись з особливостями функціонування зазначених видів готелів в Європі, прагнуть відтворити їх на місцевому ринку.

При цьому розвиток готельного бізнесу у Росії на «малому рівні» відбувається своєрідно – за роботу беруться люди, які не мають спеціальної освіти, однак прагнуть пройти безліч відповідних курсів і семінарів. Іноді відсутність знань породжує помилки у сфері бухгалтерського обліку та оподаткування, однак і ці помилки поступово виправляються, і міні-готелі, розкидані по всій Росії, поступово вибиваються в лідери. Запорукою успіху в цьому плані є «свіжість» сприйняття ситуації і новий погляд на роботу готелів.

«Зіркові» тенденції розвитку

На противагу міні-готелям у великих містах все частіше робиться ставка на будівництво великих готельних комплексів, в яких пропонуються також розважальні послуги. Особливо це характерно для Москви і Санкт-Петербурга, і там інвестори воліють будувати 4-5-зіркові закладу, незважаючи навіть на те, що вони вимагають занадто великих вкладень.

Це виправдано, адже навіть якщо бізнесмен спочатку спрацює собі в збиток, в майбутньому витрати окупляться, тому що заможні гості, що відвідують зазначені міста, женуться за комфортом і готові за нього платити. Та перспективи розвитку готельного бізнесу в цьому сегменті досить великі – поки конкуренція буде залишатися на середньому рівні, потенційні відвідувачі будуть продовжувати вибирати дорогі і статусні готелі.

Перспективи розвитку готельного бізнесу в Росії . Відкрий бізнес
Відновлення готелів та зниження цін

Ще одна найважливіша особливість роботи готелів у Росії – відновлення готелів, які працювали в часи СРСР. Мова йде про їх викуп у приватну власність, після чого готель:

  • проходить повну реконструкцію і кардинальна зміна дизайну
  • налагоджує нові міжнародні зв’язки
  • починає працювати у відповідності з якими-небудь стандартами

Дуже часто такі готелі викуповуються у приватну власність великими готельними мережами – враховуючи, що готелі часів СРСР мають великий номерний фонд і велику площу, на їх базі можна створювати 4-5-зіркові комплекси, які не тільки беруть пересічних гостей, але і стають центрами проведення різних заходів. Саме в них часто селяться учасники політичних конференцій, спортивних змагань, фестивалів. В окремих випадках самі заходи (наприклад, саміти, конференції) можна проводити, не виходячи з готелю.

Поряд з цією тенденцією існує і інша – в Росії з’являються готелі, які розраховані на економ-розміщення. Це також реконструйовані будівлі, проте за базу береться не готель, а старе гуртожиток, багатоквартирний будинок, будівлю інституту і т. д. Їх переплановують, ремонтують і переробляють в готелі, мотелі або просто доступні для клієнтів готелю.

Чому розвиток готельного бізнесу в Росії перспективно?

Сьогодні в країні активно розвивається туризм, так і ділове повідомлення. В Росію приїжджають гості з інших держав, а самі росіяни активно курсують по регіонах. І ті, і інші мають потребу в якісному розміщення, і поява готелів, що пропонують різні ціни і різні умови, надзвичайно важливо.

Більш того, є й інші чинники розвитку:

  • загальний рівень доходів жителів Росії зростає
  • росіяни прагнуть подорожувати більше, причому не тільки за межі країни, але і в її межах
  • міжнародні заходи в Росії проводяться все частіше, залучаючи велику кількість приїжджих

У цих умовах підприємцям залишається лише правильно обрати напрямок розвитку бізнесу, свою цільову аудиторію і цінову політику. І якщо вони зможуть вписатися в стрімко розвивається ринок, їх готель стане ще однією віхою на шляху готельної історії всієї країни.

Короткий опис статті: бізнес ідеї з європи Які перспективи чекають власників Російських готелів? Варто вкладати? Перспективи розвитку готельного бізнесу,розвиток готельного бізнесу в росії

Джерело: Перспективи розвитку готельного бізнесу в Росії | Відкрий бізнес

Також ви можете прочитати