Позику у приватної особи

20.02.2017

Наскільки реально взяти позику у приватної особи.

Позику у приватної особи
Гостра необхідність у грошах часто штовхає нас в обійми банків, з метою будь-якими шляхами отримати гроші в кредит.

Це не завжди і не у всіх виходить. Причини можуть бути різні – це відсутність постійної офіційної роботи, прострочення за вже отриманими кредитами, вікові обмеження і т. д. І тоді нужденному людині приходить в голову думка — зайняти гроші у приватного особи. Приватний позику без застави, або під заставу нерухомості, автомобіля, теоретично можливий. Але ось практично…

Розглянемо, що називається — актив.

Ну уявіть собі на хвилину, що у Вас є зайві гроші (якщо ви читаєте цю статтю, то їх у Вас, на жаль, швидше за все немає). І до Вас звертається сусід, або товариш по службі, або просто знайомі прислали страждальця. Ви пішли б на те, щоб дати цей самий горезвісний приватний позику під розписку, або під заставу чужій людині? Швидше за все немає.

Подивимося на це з точки зору економічної прибутку для людини, який готовий дати таку позику. Цей зайвий, або вільний капітал він може:

  • Покласти в банк під відсотки – 7-11% річних,
  • Інвестувати у валюту, золото, що теж може принести прибуток у наш неспокійний час,
  • Інвестувати в ПІФ, довіриться валютного брокера (Форекс) та інші дозволені державою, азартні ігри з цінними паперами.
  • зрештою, якщо грошей достатньо багато, можна купити магазин і здавати в оренду.

Тут все досить прозоро. Гроші можна втратити, але всі ці відносини регулюються законом, а отже, розбирання пройдуть цивілізовано. Щоб пускатися в авантюру з приватними позиками, передбачуваний дохід кредитора повинен бути набагато вище.

А тепер пасив.

А що буде у випадку приватного позики під розписку? А нічого не буде. Як не було у людини грошей до того, як він взяв позику у приватної особи (кредитора), так їх може не бути і після позики. Максимум, що загрожує приватному позичальникові у разі не повернення грошей – це виплата частини зарплати кредитору по суду (якщо ця зарплата є), і то, якщо експерти підтвердять валідність розписки (знову ж якщо розписка є). А якщо позичальник аліментник, у нього є маленькі діти, вагітна дружина, він інвалід, у нього довідка з психдиспансеру, та мало що — грошей не повернути ніколи.

Висновок.

Все, що описано вище розуміють ті, у кого гроші є. Тому часто по телевізору ми бачимо якраз розбирання нецивілізованими способами в кримінальних новинах. А що творилося в середині 90 років, коли комівояжери позичали гроші у «серйозних людей» для поїздки за товаром в Польщу чи в Туреччину, але спрацьовував закон підлості … борги вибивалися з допомогою прасок і паяльників. Хто старший, той пам’ятає.

Є, звичайно, ще варіант — приватний позику під заставу нерухомості. Якщо правильно все оформити (у нотаріуса), то кредитор швидше за все в накладі не залишиться.

Але якщо у людини, яка шукає позики від приватних осіб, є запорука — нерухомість, то у нього величезні шанси знайти спільну мову з банком. Той же УБРиР видає кредит під заставу нерухомості під 16-20%, а під заставу автомобіля, нерухомості — під 14% річних. Чесне слово – це краще, ніж позика грошей у незрозуміло кого.

Ну а якщо Вам потрібен позику терміново, і Ви не збираєтеся ховатися з позиченими грошима, тобто адже кредитні брокери – Нанофинанс. МигКредит. Домашні Гроші та інші, які дають позики за 10 хвилин за паспортом або на рахунок. Правда, терміни таких позик не великі – декілька тижнів. Але кому-то і це може допомогти вирішити фінансову проблему. Нарешті, візьміть кредитну карту з пільговим періодом. і 50-55 днів, без відсотків.

Короткий опис статті: гроші в борг у приватної особи Приватні позики, позика у приватної особи.

Джерело: позику у приватної особи

Також ви можете прочитати