Працювати в декреті Пошук роботи

11.07.2016

Як роботу на дому поєднати з доглядом за дитиною?

Працювати в декреті Пошук роботи

Для багатьох мам підробіток в декреті — вимушена необхідність. А для деяких — просто спосіб відволіктися від дитячих турбот, не випасти з плину життя, не залежати від зарплати чоловіка. Саме тому багато молоді мами часто шукають варіанти надомної роботи.

Не відходячи від малюка

Краще всього підробляти, коли дитині не виповнилося ще півроку. Вигодовування такого малюка, в основному грудне, дитина майже весь час спить, і, в принципі, з ним немає ніяких особливих клопотів. А от далі — вже важче. І годування повинно бути більш різноманітним, і рухливість вашого чада збільшується — тільки стеж за ним…

І все ж спробувати варто. Працюють такі «матері-героїні», в основному, під час сну дитини — як денного, так і нічного. Але якщо терміни підтискають, то малюк може сидіти і на маминих колінах, коли вона доробляє на комп’ютері якесь термінове завдання.

Але хто сказав, що дитина не може зайняти себе сам? Мамі зовсім не обов’язково весь період неспання малюка грати з ним в гру «йде коза рогата». Дитиною не потрібно займатися безперервно. Йому необхідно мати і «вільного плавання» (вірніше, повзання), можливість вивчати і пробувати на зуб все навколо. Так, звичайно, за малюком потрібне око та око — але все має бути в міру.

Тому підробіток під час декрету цілком можлива. Молодій мамі найкраще підійде такий вид, який не займе багато часу (максимум 3-4 години на день) і який, бажано, не вимагатиме виходу з будинку. Плюси підробіток на дому в тому, що ви самі складаєте собі графік, не залежите ні від кого і отримуєте стільки, скільки заробите.

Де шукати? В Інтернеті

Якщо все-таки ви вирішили поєднувати декретну відпустку з підробітком, то ваш найкращий помічник — Інтернет. Сьогодні вже майже всі молоді жінки вміють працювати на комп’ютері та орієнтуватися у всесвітній павутині. Тому вони можуть зайнятися віддаленою роботою, не відходячи від клавіатури.

1. Написання текстів. Будь-якого сайту потрібно зміст. Написання текстів чи копірайтинг відмінно підходить тим, кому в школі завжди вдавалися твори. Копірайтинг — це джерело постійного заробітку, при цьому не вимагає багато часу. Тексти пишуться або під конкретне замовлення, або вільний продаж. Писати їх можна на будь-які теми. Великим попитом користуються статті про кіно, туризм, бізнесі, комп’ютерах, красу, здоров’я.

2. Модерування сайтів. Якщо ви багато часу проводите на форумах, то можете запропонувати адміністрації сайтів стати модератором. У мережі є сайти, готові платити за те, щоб ви «ходили» по форуму і підтримували дискусії, які приваблювали б все більше і більше відвідувачів, охочих обговорити нагальні проблеми. Таку підробку можна пошукати на сайтах для фрілансерів.

3. Дизайн і верстка. Якщо ваша спеціальність — дизайнер (неважливо в яких областях), ви також можете спробувати працювати вдома. Є спеціалізовані сайти, які пропонують роботу саме таким фахівцям.

Якщо ви маєте базові знання по роботі верстальника (PageMaker, Indesign, Photoshop та інші програми для дизайну та верстки), то можете спробувати верстати техдокументацію, каталоги та інше (шрифт, інтервал, заголовки, нумерація, маркіровані списки, зміст, колонтитули і т. д.).

4. Фотографування. Якщо ви любите і вмієте фотографувати, можна заробляти на своїх фотографіях. Вам потрібно розмістити їх зразки на сайтах фотобанків і регулярно додавати нові. Чим більше ви додаєте, тим більше заробляєте. Чим краще якість ваших творінь, тим частіше їх будуть купувати.

Потрібні руки і голова

1. Салон краси. У вас є навички роботи перукарем, а може, ви вмієте робити манікюр і педикюр, або ви візажист? Тоді можете спробувати відкрити власний салон на дому. Звичайно, доведеться вкластися в купівлю необхідних коштів, але ж це окупиться. Роботу можна почати зі своїх знайомих. А потім ви зможете розширити клієнтуру за допомогою «сарафанного радіо» або давши оголошення в місцеву газету.

2. Ательє. Якщо ви вмієте шити. в и, приміром, можете обшивати вагітних. Нові речі їм доводиться купувати досить часто. А зшита за індивідуальними мірками одяг так добре сидить і так надійно приховує недоліки фігури, що незабаром ви можете стати улюбленою кравчинею всіх вагітних округи. Але при цьому доведеться придумати, куди садити дитину, щоб він не розтягував викрійки, нитки, голки та інше.

3. Дитячий садок. Якщо ви психолог, педагог, працівник дитсадка або у вас до цього просто лежить душа, то можете спробувати організувати «минидетсад» на дому. Облаштуйте місце для ігор і сну, продумайте план занять і наберіть групу з 2-3 осіб. Спочатку це можуть бути діти знайомих мам, ну, а потім, коли заробите репутацію, можна і розширюватися. Дитячий сад на дому — заробіток не з легких; можливо, вам знадобиться напарниця. А оголошення по пошуку клієнтів можна розклеїти на довколишніх будинках.

Ще один спосіб заробити трохи грошей — гуляння з чиїмось малюком. Можна знайти людей у своєму районі, у кого діти ходять у дитячий сад. Багато батьків працюють до 19-20 годин і часто не можуть вчасно забрати дитину з садка. Вони цілком могли б найняти вас. Можна також забирати чийогось дитину зі школи і доводити його до будинку.

4. Бухгалтерія. Хто ще може сміливо шукати роботу в декреті? Бухгалтери. Цілком можливо знайти фірми, в яких бухгалтерія є спрощеною. Однак швидко і якісно працювати бухгалтером вийде лише в тому випадку, якщо у вас є достатній досвід. Курсів, які ви, можливо, захочете пройти перед декретом, буде замало.

5. Немає спеціальності? Не біда. Якщо у вас немає ніякої спеціальності або те, що є, вам зовсім не подобається, то можна зайнятися більш приємним справою і заробляти на цьому гроші.

Багатьом, наприклад, підійде робота диспетчером на дому. Однак треба враховувати, що якщо ви будете приймати вхідні дзвінки, то зобов’язані перебувати на місці все зазначене роботодавцем. З вихідними дзвінками простіше — дзвоніть, коли можете.

Невеликий заробіток може принести і розклеювання оголошень під час прогулянок з малям в своєму мікрорайоні.

Гарним варіантом підробітку буде виконання ваших обов’язків з останнього місця роботи, але тільки вже вдома. Багато видів робіт дозволяють це зробити. Перед виходом у декрет, поговоріть з начальством, чи є можливість продовжувати працювати віддалено, або за вільним графіком.

Не бійтеся пробувати і шукати! Навіть якщо у вас не відразу вийде, не переживайте: «Дорогу здолає той, хто йде».

Як не потрапити в пастку?

При пошуку віддаленої роботи також будьте обережні — велика ймовірність, що ви старанно попрацюєте, а вам не заплатять. Щоб звести ймовірність неоплаченої роботи до мінімуму, необхідно знати всі ознаки і прийоми дій недобросовісних роботодавців.

Ніколи не женіться за великими гонорарами, особливо якщо у вас немає досвіду. Ви не повинні платити за те, щоб вас взяли на роботу, навіть якщо потенційний роботодавець розповів вам жалісну історію про те, як його обдурили. Ви також не повинні платити за матеріали для роботи.

Пам’ятайте — заробіток в Інтернеті вимагає уваги і не дається легко. Вам знадобиться працьовитість, посидючість, акуратність і постійне самовдосконалення. Якщо вам пропонують віддалену роботу в Інтернеті як «унікальний і простий спосіб легко збагатитися», знайте — це обман.

Намагайтеся перевіряти всіх ваших роботодавців з допомогою Інтернету. Для цього введіть назву фірми в рядок пошуку будь-якого пошукача. Потім спробуйте знайти на якому-небудь форумі відгук про неї.

Якщо ж ви попалися на гачок шахраїв, в Інтернеті є спеціальні сайти, де описані схеми обманів і можна знайти перелік деяких «нехороших» фірм. Там ви можете залишити своє повідомлення і допомогти іншим не попастися на гачок.

Перевіряйте якомога уважніше все по максимуму, навіть якщо умови роботи цілком адекватні. Інакше можете просто нічого не отримати за свої старання.

Любов Міщенко

Короткий опис статті: робота по інтернету на дому Для багатьох мам підробіток в декреті — вимушена необхідність. А для деяких — просто спосіб відволіктися від дитячих турбот, не випасти з плину життя, не залежати від зарплати чоловіка. Саме тому багато молоді мами часто шукають

Джерело: Працювати в декреті Пошук роботи

Також ви можете прочитати