Проблема аптек у селах: бізнесмени не хочуть вкладатися, а люди лікуються

19.02.2017

Проблема аптек у селах: бізнесмени не хочуть вкладатися, а люди лікуються горілкою

Проблема аптек у селах: бізнесмени не хочуть вкладатися, а люди лікуються
З двох тисяч аптек, які сьогодні функціонують по країні тільки половина розташована у сільській місцевості.

З двох тисяч аптек, які сьогодні функціонують по країні тільки половина розташована у сільській місцевості. Їх нестача в селах перетворює придбання навіть найпростіших медикаментів у справжню проблему.

Підприємці не поспішають відкривати філії в глибинці. Кажуть, що сільська аптека — місце малодоходное. Влада проблему визнають і незабаром обіцяють розібратися з ситуацією, передає golos.md

В умовах, в яких жителі села Сагайдакул Ноу змушені долати по меншій 15 кілометрів, щоб дістатися до найближчого села, вони кажуть, що заздалегідь закуповуються ліками. Між тим, більшість визнає, що борються з хворобами народними засобами:

«Робимо різні компреси, з горілкою або капустою».

«Приймаю 50 грамів з перцем. Узяла й випила, хочеться чи ні, а вранці прокидаюся у формі».

Представник Агентства з ліків Габріела Залізний визнає, що не у всіх молдавських селах є аптеки. За її словами, проблема в тому, що в малих населених пунктах приватний бізнес не йде.

«Сільські місцевості не забезпечені фармацевтичною допомогою. Причина в тому, що села не є прибутковими. Ні одного економічного агента не можна змусити працювати, не отримуючи прибутку. Тому міністерство пропонує забезпечити фармацевтичну допомогу через державні мережі, так звані аптеки при Центрах сімейних лікарів», — говорить вона.

Але навіть ці аптеки не здатні впоратися з попитом на ліки в усіх населених пунктах. Тому, пояснила Габріела Залізний, влада зараз думають про інших рішеннях із ситуації. Так, одна з ініціатив моз передбачає одержання ліків в поштових офісах, однак яка буде процедура поки не ясно. Зараз розробляється відповідний регламент.

У Молдові працюють майже дві тисячі аптек, з яких 510 — в столиці, 513 в Бельцях, а решта в інших населених пунктах країни.

Короткий опис статті: скільки коштує відкрити аптеку в селі З двох тисяч аптек, які сьогодні функціонують по країні тільки половина розташована у сільській місцевості. Їх нестача в селах перетворює придбання навіть найпростіших медикаментів у справжню проблему.

Джерело: Проблема аптек у селах: бізнесмени не хочуть вкладатися, а люди лікуються горілкою

Також ви можете прочитати