Робота для підлітків 14 років: де шукати і як вибирати

19.02.2017

Робота для підлітків 14 років: де шукати і як вибирати

Робота для підлітків від 14 років, стає для них можливим тільки за умови наявності паспорта РФ і згоди одного з батьків. Паспорт необхідний для офіційного працевлаштування, при якому в свою чергу, гарантуються виплати заробітної плати, допомог та інших соціальних відрахувань.

Чинне законодавство чітко регламентує роботу за наймом підростаючого покоління. Робочий час не повинно перевищувати 5 годин в день і 24 години на тиждень. Незважаючи на обмежену робочий тиждень, молодим співробітникам покладено щорічна оплачувана відпустка 31 календарний день.

регулюються Законодавством і сфера діяльності: майбутня професія не повинна бути пов’язана з шкідливими виробництвами (як у фізичному, так і в моральному плані), і не заважати навчальному процесу підлітка в освітньому закладі. Жодних випробувальних термінів, для цієї категорії молоді, не передбачено. Трудові відносини повинні бути офіційно оформлені протягом 3-х днів з моменту виходу на роботу.

Трудовий договір має містити однозначні трактування в описі місця роботи, і в назві займаної підлітком вакансії. Перед підписанням договору, слід максимально повно з’ясувати перелік прямих службових обов’язків, щоб надалі уникнути можливих непорозумінь. Слід пам’ятати, що робота для підлітків від 14 років не повинна бути пов’язана з понаднормовими авралами для них, нічними змінами та виходами у святкові та вихідні дні.

Звичайно, працевлаштуватися в настільки юному віці, сьогодні не просто, далеко не всі роботодавці зацікавлені мати у себе таких молодих співробітників. Для деяких, це просто зайвий головний біль — навчання, відповідальність за неповнолітнього, «рваний» графік для співробітників з-за скороченого робочого дня і т. д.

Тим не менш, є і компанії, які з задоволенням беруть до себе молодих людей, пропонуючи їм посади промоутерів, кур’єрів, розповсюджувачів листівок чи оголошень. Тобто в принципі, потреба в таких молодих кадрах існує тільки в дуже вузькому переліку вакансій.

Навіть якщо, знайти роботу підлітку від 14 років, не вдалося за традиційним «дошках» оголошень, зневірятися не варто. Не варто також брати до уваги всілякі варіанти «бізнесу на дому» (по типу — складання ручок або коробочок під скріпки, кнопки тощо), з обіцянками стабільних і непоганих доходів.

Реальної роботи тут немає, ну і як наслідок — немає й доходу. Це всього лише спосіб для спритних ділків, збути свій дешевий китайський ширвжиток у вигляді комплектуючих. Реалізація готової продукції в таких видах бізнесу на дому», лягає на плечі здобувача, що і визначає його кінцевий дохід за вирахуванням, витрачених на придбання матеріалів для складання, коштів.

Сьогодні, як ніколи, доступні альтернативні способи заробітку і самореалізації. Всесвітня павутина, надає можливість всім бажаючим, провести свій час не тільки в захоплюючих чатах, форумах або «онлайн-стрілялках», але і пропонує інтернет майданчики для реальної роботи підліткам від 14 років. Причому, для такої діяльності необхідний мінімум знань і навичок — досить грамотно писати, зв’язно викладати свої думки, і захоплюючої роботи в якості модератора підліткового форуму або автора невеликих статей вистачить на кожен день.

Так що, підліткам потрібно лише проявити ініціативу, щоб знайти собі цікаве заняття і почати відчувати себе нехай не набагато, але все ж незалежними від батьківського бюджету.

PuzKarapuz. спеціальний кореспондент

Дата публікації: 05.12.2011 14:04

Короткий опис статті: робота для підлітків в інтернеті

Джерело: Робота для підлітків 14 років: де шукати і як вибирати

Також ви можете прочитати