• Різне

  Квітковий бізнес: витрати, доходи, нюанси

  06.11.2014

  З чого почати квітковий бізнес?

  Який формат для квіткового бізнесу вибрати?
  Який ціновий сегмент найбільш популярний?

  Як проаналізувати конкурентів?
  З якими постачальниками квітів найкраще працювати? 

  Бізнесмени, які поставили на ноги не одне міцне справу, кажуть, що їм без різниці чим торгувати. Але продаж квітів та букетів як бізнес — це особливе заняття. Ви торгуєте красою, та ще й з високою рентабельністю. Прогнози показують, що найближчим часом квітковий бізнес в Росії буде показувати хороші темпи зростання.Це означає, що ще 2 — 3 роки мінімум не пізно входити на цей ринок. Але це тільки здається, що продавати квіти легко. Чи Так це насправді?

  Квітковий бізнес: витрати, доходи, нюанси

  Покажемо поетапно, як відкрити квітковий бізнес.

  Квітковий бізнес: плюси і мінуси

  Що приваблює бізнесменів в ідеї відкриття власного квіткового магазину?:

  • Легкий вхід….Для початку не потрібно великого стартового капіталу. Для відкриття невеликого павільйону біля метро або на зупинці ця сума може скласти 6 — 8 тис. дол.
  • …і вихід. Це також важливо. Якщо ви захочете закрити справу, то, крім звичайних бюрократичних процедур, вам залишиться тільки розпродати обладнання.
  • Дійсно велика торгова націнка. Квіти — це не зброя, і не ліки, але відсоток націнки при їх продажу прагне до тим же показникам: 100 — 150 % плюс до собівартості. Що не може не надихати. Вигідно займатися квітковим бізнесом? Відповідь очевидна.

  Квітковий бізнес: витрати, доходи, нюанси

  Але, з іншого боку, накрутка не була б такою великою, якщо б не ризики цього бізнесу, про яких новачкам забувати просто не можна:

  • Недовговічний товар. Великий відсоток відбракування, який з кожною годиною дедалі збільшується. Квіти в’януть, на жаль…
  • Сезонність. На що можна однозначно розраховувати, так це 8 березня, 23 лютого, Валентинів день, 1 вересня. Ось, мабуть, і все. Все літо — «мертвий», безперспективний сезон.

  Туризм актуальне і перспективне заняття. Як відкрити турагентство з нуля: оформлення, вибір приміщення, інтер’єр, набір персоналу та залучення перших клієнтів.

  Крім того, у нас є інструкція з відкриття автомийки: санітарні вимоги, оренда боксу, види мийок, додаткові і основні послуги, оформлення кімнати клієнта та інше.

  Як почати квітковий бізнес? 

  Квітковий бізнес: витрати, доходи, нюанси

  Як організувати квітковий бізнес? Він залежить від правильного вибору місця більше, ніж будь-який інший. Бізнес-букети краще продаються на точках в ділових районах. «Точки» з продажу квітів можна класифікувати так:

  1. Павільйони, квіткові кіоски біля метро і зупинок транспорту. Сюди ж відносимо торгові місця на ринках і в торгових центрах. Окупність подібних точок залежить від місця. Воно повинно бути дуже прохідним. Інсайдери цього бізнесу кажуть, що тільки квітковий бізнес на 8 березня окупає своє місце.
  2. Невеликі магазинчики в перших поверхах торговельних і ділових кварталів, торгових центрах. Такі точки мають можливість розширити свій асортимент за рахунок подарунків, упаковки, сувенірів, рослин в горщиках і багато іншого.
  3. Квіткові магазини luxury-класу, так звані квіткові бутіки. Розташовуються в оточенні інших бутиків, у дорогих торгових центрах. «ексклюзивний» товар дорогий пакуванні. Цільова аудиторія — заможні люди.
  4. Інтернет-магазини. Інтернет-торгівля квітами — найменш розвинене (особливо в провінції), але найбільш перспективний напрямок.

  Оптові постачальники кольорів

  Оптові і великі постачальники пропонують квіти з Голландії, Колумбії, Еквадору, а також місцевих виробників.

  Дещо про троянди. Голландська троянда — якісний і дорогий товар. Вона привозиться «мокрою» тобто у відрах, фурами, довго зберігається і, відповідно, дорожче коштує. Квіти з Південної Америки, навпаки, доставляються літаками в сухому вигляді, в картонних ящиках. Хоча еквадорські троянди мають більш великі головки, але їх вартість менше, і вони виглядають не так презентабельно. Це «вуличний» товар. Квіти місцевих виробників на закупівлю коштують стільки ж, скільки заокеанські або дорожче. Такий товар не зберігається довго і багато троянд відбраковується. Але, незважаючи на це, місцеві квіти знаходять свого покупця, особливо в сезон. Вони жвавіше і пахнуть на відміну від привізних.

  Не трояндами єдиними. насправді, «хліб» маленьких магазинчиків та салонів — це зовсім не троянди, а «кімнатні квіти: хризантеми, гвоздики, тюльпани, по сезону. Їх поставки повинні бути налагоджені як годинник. Адже саме з сум від реалізації цих квітів платиться оренда, комуналка, зарплата і податки.

  Надійні постачальники — більша половина справи в квітковому бізнесі. Адже у вирішальні дні, які рік годують: 8 березня. 14 лютого,1 вересня, буває потрібно все і терміново. І ваш постачальник не повинен вас підвести.

  Як відкрити квітковий магазин з нуля: приблизний бізнес-план

  Квітковий магазин має площу від 8 — 10 м. кв. Вимоги до приміщення ,а значить і комунальні витрати мінімальні. Павільйон може не мати каналізації, водопроводу.

  Скільки коштує відкрити квітковий магазин?

  Треба обзавестися таким мінімумом обладнання:

  1. Стелажі 30 тис. руб
  2. Стілець офісний — 3 шт. 10 тис. руб
  3. Стіл офісний ергономічний — 2шт. 10 тис. руб
  4. Вази, спеціалізовані підставки для квітів, витратні матеріали, на перший час приблизно 25 тис. руб

  Разом: 75 тис. руб.

  Вважаємо на три місяці, припускаючи, що на цей час припадає «чарівний» день жінки — 8 березня. Оренду візьмемо з розрахунку 1000 дол. в місяць. В залежності від міста, місця сума оренди змінюється суттєво. Разом 108 тис руб. — оренда.

  Сума первинних вкладень до відкриття склала 183 тис. руб. Це небагато, але левову частку становитимуть закупівля товару і поточні витрати.

  Персонал: 2 продавця, бухгалтер на договорі і адміністратор, він же власник. Торгову націнку приймемо 90%. Це середній показник на даний момент. Якщо місце вибрано правильно, денна виручка повинна скласти приблизно 13 тис руб в день, а місячна — 390 руб.

  Порахуємо витрати на ведення бізнесу:

  • закупівля товару — 200,0 тис. руб.;
  • заробітна плата з нарахуваннями — 60 тис. руб;
  • оренда приміщення під квітковий магазин — 35 тис.руб.;
  • комунальні платежі (опалення ,електрика та ін) — 18,0 тис. руб.;
  • витратні матеріали на поточні потреби 6,0 тис. руб.;
  • податки — 10,0 тис. руб.

  Всього витрат — 329 тис. руб.

  Виходячи з цих дуже приблизних даних, прибуток складе 61 тис. руб. Виходить рентабельність 15,6 %. Враховуємо, що мова йде про весняному періоді. У літній час показники будуть нижчими.

  На практиці такі точки стають рентабельними в довгостроковій перспективі тільки якщо їх кілька (мінімум три), тобто побудована мережа.

  Середній квітковий магазин

  Приміщення під квітковий магазин площею 50,0 кв. метрів. У перелік обладнання для квіткового бізнесу потрібно додати холодильну вітрину. Краще, якщо це буде спеціальна, флористичне обладнання) і стіл флориста. Крім того, клас торгового обладнання повинен бути вище, комп’ютерне обладнання та кліматична система повинні бути присутніми.

  Персонал для магазину квітів

  Для квіткового магазинчика потрібні: мінімум два продавця, флорист, адміністратор. Якщо є Інтернет-сайт і послуги доставки, то знадобиться також кур’єр. При наймі персоналу не слід впадати в крайності:

  • по-перше. Не беріть в магазин людей, які раніше працювали на вулиці. Наймачі зі стажем кажуть, що смак таких працівників буває зіпсований, і в них виходять «віники».
  • по-друге, не приділяйте при наймі занадто багато уваги різноманітним флористичним курсів, дипломів і грамот. Практика показує, що важливіше дипломів практичний досвід роботи у гарному квітковому магазині і володіння добрим десятком способів «реанімації» квітів.

  Інтернет-магазин квітів

  Добре заробляти не тільки «з вулиці» і в магазині, але і налагодити інтернет-продажу. Як це зробити? Невеликі вкладення в рекламу, купівля розкрученого сайту і найм кур’єра, диспетчера і адміністратора на договір — ось ви власник мережевого бізнесу з продажу квітів. А це зараз освоєний і перспективний напрям. Якщо у вас вже є квітковий бізнес «в реалі», обов’язки кур’єра та диспетчера можуть виконувати працівники магазину.

  Розведення кроликів може бути не тільки хобі, а можливо стане для вас дуже прибутковою справою.

  Короткий зміст статті: чи Вигідно продавати квіти? Яка рентабельність квіткового бізнесу? Що потрібно знати, щоб почати і успішно вести квітковий бізнес з малими вкладеннями і міні квітковий бізнес, квітковий магазин, павільйон, продаж квітів як бізнес, рентабельність бізнес з нуля

  Джерело: Як почати квітковий бізнес з нуля: плюси і мінуси, невеликий бізнес-план

  Також ви можете прочитати