Як продати вірші

07.07.2016

Як продати вірші?

Частенько мене стали запитувати (ось тільки сьогодні прийшов ще один такий лист): «Де/кому можна продати свої вірші? І скільки на цьому можна заробити?»

Чесно кажучи, я вважаю, що просто вірші ніхто купувати не буде (якщо ви виклали їх в Інтернеті, їх просто скопіюють, а якщо їх не викладати, то ніхто не буде купувати кота в мішку, та й навіщо?).

Пригадайте: чи були коли багатими поети? Швидше, навпаки.

Як продати вірші

Тим, хто не згоден зі мною, раджу почитати статтю «Який ідіот буде спонсорувати поезію!» — polit.ru/culture/2005/03/16/bunimint.html (автор статті — Євген Бунімович — поет і президент Фонду творчих проектів — ftp-culture.ru/).

Поети стають багатими (забезпеченими), коли стають придворними поетами. У сучасній дійсності це означає: потрібно комерціалізувати свою поетичну діяльність, тобто писати не те, що вам подобається, а те, за що вам готові заплатити. Тобто або писати вірші на замовлення, або співпрацювати з фірмами, що продають вірші оптом (це можуть бути видавці вітальних листівок, сервіси голосових привітань тощо).

(до Речі, у вищевказаній статті є західний приклад заробляння на віршах: там продають вірш як ексклюзив: як штучне видання вірші на папері ручної роботи.)

Крім того, як виявилося, поетів у нас дуже багато (на одному сайті stihi.ru зареєстровано майже 200 тисяч авторів! Конкуренція величезна!

Як заробити на віршах

Що я могла б порадити поетам, які бажають заробити додаткову копійчину:

1. Зареєструватися на сайті stihi.ru і викласти у своєму кабінеті найкращі свої вірші. Це буде ваше портфоліо. До того ж сайт stihi.ru якоюсь мірою забезпечить вам захист ваших авторських прав (на кожну публікацію дається електронне свідоцтво).

2. Брати участь у різноманітних поетичних заходах (конкурсах і творчих вечорах), де ви можете додатково заявити про себе (робіть самі собі піар).

На цьому ви в принципі можете зупинитися, якщо сподіваєтеся, що удача сама до вас прийде у вигляді щедрого спонсора або видавця. Але якщо ви дійсно хочете заробити грошей, то потрібно діяти активно:

3. Зареєструватися на всіх біржах віддаленої роботи, наприклад, на weblancer.net. freelance.ru. free-lance.ru. web-lancer.com. free-lancers.net та інших.

4. Зареєструватися в якості копірайтера на біржах купівлі/продажу статей — TextSale.ru. Etxt.ru. Textbroker.ru. Copylancer.ru та інших.

Всі ці біржі (пп.3-4) потрібні вам для відлову можливих замовників через спеціалізовані ринки, тобто біржі.

5. Створити свій сайт (або сторінку) і рекламувати її різними способами. Наприклад, ось цей нехитрий сайт — suslov-oleg.com.ua — вилазить на перше місце в Яндексі по пошуковому запиту «продаж віршів» (я хочу сказати, що не так вже це і важко). (Вилов замовників через пошуковики)

6. Для пошуку замовників можна використовувати і контекстну рекламу — реєструйтеся в Google Adwords і Яндек.Директ (цим вже займаються з десяток сайтів).

7. Звернутися на спеціалізовані сайти, які пишуть вірші на замовлення, в якості автора (навіть якщо офіційно ці сайти авторів не запрошують). Якщо ви дійсно талановиті, то ваша праця будуть використовувати. Ось, знайшла для вас один такий сайт, який запрошує талановитих поетів для написання поздоровлень у віршах: rifmator.ua (див. пункт меню «Авторам» ).

8. Існують спеціалізовані біржі віршів і поздоровлень, наприклад Syon.ru (необхідно зареєструватися). Цікава інформація: на сайті написано, що найбільшою популярністю користуються привітання адресовані директорам, шефам, босам. Що зайвий раз говорить про те, що основними годувальниками поета є спонсори, а не любителі поезії.

9. Ще один вид діяльності для поетів, обіцяє більш-менш непоганий заробіток — написання пісень (криза в цій сфері очевидна — самі бачите, які убогі нині тексти у хітових пісень). Так як пробитися на це поле діяльності починаючому поету досить важко, найдешевшим для нього варіантом буде об’єднання з починаючим композитором-піснярем.

10. Реклама у віршах — теж грошове справа (згадайте рекламні вірші Маяковського). З цього питання вам потрібно звернутися або в рекламний відділ конкретної фірми (для якої у вас вже є заготовки), або в незалежне рекламне агентство (в якості позаштатного або штатного працівника).

У мене є розповідь одного автора віршів і пісень, який розповідає, як почав писати пісні на замовлення — почитайте, вам дуже знадобиться: «Пісні на замовлення» .

загалом, я думаю, вам зрозуміло, куди вам слід іти зі своїми віршами — туди, де є гроші і бажання скористатися вашими послугами.

Скільки можна заробити?

На діючих сайтах, що надають послуги з написання віршів на замовлення, я бачила розцінки від 100 рублів за сходинку до 4000 рублів за 30 чотиривіршів. Самі бачите, який теоретично може бути ваш дохід — порівняйте ці цифри з часом, який ви затратите на написання віршів необхідного обсягу. Якщо ви здатні за добу знайти замовника і написати для нього 30 чотиривіршів, то дохід виходить дуже навіть непоганий.

На жаль, хороші поети найчастіше бувають поганими маркетологами, тому вам обов’язково доведеться з кимось ділитися.

Якщо у вас є корисні посилання для тих, хто пише вірші і мріє на цьому заробити — надсилайте, я їх опублікую.

Короткий опис статті: хочу заробити грошей Як продати свої вірші і скільки на цьому можна заробити? — Як заробити в Інтернеті, продати, вірші, скільки, заробити, поет

Джерело: Як продати вірші

Також ви можете прочитати