Як розбагатіти на власному часі: 7 кроків на шляху до успіху . Статті .

20.02.2017

1. Почніть з обліку

На серйозних тренінгах ділової комунікації пропонується вправа: перш, ніж сказати щось вашого візаві, ви позначаєте намір: «поділися новиною», «висловлюю емоції», «кидаю тобі звинувачення» і так далі. З часом ваша мова стане все більш осмисленою, і ви станете кращим слухачем, навчившись розбиратися в мотивах тих, з ким контактуєте.

2. Визначте, скільки коштує ваш час

Розділіть ваш щомісячний дохід на кількість робочих годин – це вартість вашого години як професіонала. Уявляйте цю суму, коли хтось просить приділити вам «пару хвилин», але ви знаєте, що ця людина, схоже, отримує задоволення від спілкування з вами або набуває обмін інформацією заради незрозумілих вам, і, можливо, йому самому цілей.

Ось спосіб якщо не економити час, то витрачати його з розумом: складіть список людей, з ким ви найчастіше спілкуєтеся з робочих питань. Хто з них може надати найбільший вплив на ваше майбутнє – у компанії, у професії? Пропрацювавши в організації близько місяця і провівши певні спостереження, можна зрозуміти, які фігури на шаховій дошці вашої компанії більш впливові, а які менш. Відповідно вибудовуйте своє спілкування на роботі. Це не означає, що ким-то варто нехтувати, але все ж особливо скрупульозно економити потрібно саме час на контакти з людьми, несуттєвими для ваших тактичних і стратегічних цілей компанії. Так, і подмечайте, як йде «шахова партія», деякі пішаки вміють дивно швидко ставати Ферзем хоча б місцевого масштабу.

Вебінар 15 лютого «Оцінка лінійного персоналу і пастки, які там є»
3. Аналізуйте, як ви проводите вільні хвилини. Використовуйте особистий час з користю

У зв’язку з тим, як багато часу ми приділяємо справах, так само уважно слід ставитися до особистого спілкування після роботи. Дружба з роками все дорожче, але на неї критично не вистачає ресурсів. Ви більше не можете ночі безперервно гуляти з друзями, так постарайтеся ті пару годин в місяць, що ви проводите разом, зробити незабутніми. Психологи радять: сильніше всього зближають спільні емоції. Якщо ви рідко бачите одного, але при зустрічі завжди разом переживаєте щось нове, то ваші стосунки залишаться живими і будуть вас питать. Але друзі – це люди, улюблені нами, а є ще і просто симпатичні, а ще й корисні…

Подумайте, кому ви в першу чергу зверніться у випадку, наприклад, втрати роботи, необхідності позики, за рекомендаціями, протекцією або ж радою. Згадайте хоча б десять імен. Регулярно нагадуйте людям про себе, вітайте з святами, намагайтеся бути в курсі їх життя і бути по можливості корисним хоча б у дрібницях. Однак все-таки ефективної особистому житті не буває – чим більше теплого уваги ми приділяємо тим, хто нам дорогий, тим краще.

Ще більше цікавих матеріалів по темі ви знайдете в розділі сайту «Розвиток персоналу ».

4. Починайте будь-яка розмова з головного

Мало книг випускаються без передмови або введення. Так і люди часом ведуть розповідь здалеку – з різних причин. Хтось не хоче бути різким, хто відчуває страх перед співрозмовником або реакцією на те, що буде сказано, від нечіткості мислення або просто за звичкою. З цим варто боротися. У більшості випадків спілкування на роботі може бути прямим і коротким –завжди починайте з головного тези. Прямо говорите про те, що вам потрібно. Вас оточують нерішучі колеги? Коли ви спілкуєтеся не з керівником, цілком допустимо тактовно перервати співрозмовника і поставити конкретне запитання: «Я зрозумів, що у тебе до мене прохання. Яка?». Ця звичка позитивно позначиться на тому, наскільки грамотно ви будете використовувати робочий час.

5. Запитуйте співрозмовника, зрозумів він вас

Годинники йдуть, ідуть і йдуть на нескінченні з’ясування того, хто, що і як зрозумів – зрозуміло, неправильно або неточно. Цього можна уникнути, в процесі кожної серйозної розмови домагаючись ясності. Підлеглому варто коротко після кожного важливого розпорядження керівника переказати йому, який результат очікується і коли. У начальника кожна хвилина на рахунку, а розпорядження, як у Міранди Присли з фільму «Диявол носить Prada» – довгі, складні, малозрозумілі? Не соромтеся брати з собою диктофон, це особливо добре допоможе, якщо ви новачок в професійному житті або ж в цій компанії.

Керівнику або, наприклад, батькам не варто економити хвилини на пояснення завдання. По-перше, сформулюйте проблему. По-друге, позначте результат, якого чекаєте – конкретно і з термінами. У разі необхідності опишіть кроки на шляху до його досягнення. Підкажіть, куди виконавець може звернутися за допомогою і коли. Неодмінно оціните готовність до виконання завдання і попросіть візаві переказати вам доручення так, як він його зрозумів. Звичайно, від досвідченого співробітника не будеш вимагати переказу, але цілком допустимо запитати, як він збирається досягти мети і що міг би додати до вашого алгоритму. Зробивши все це, ви будете більш-менш спокійні: робочий час буде витрачено правильно.

6. Не нехтуйте персональним спілкуванням на роботі

Ви сверхпродуктивны і не витрачаєте ні хвилини на світську балаканину на роботі? Це може бути стратегічно невірно. Просувають і підвищують зрозумілих людей, тих, з ким є спільні інтереси, смаки, привабливих людей. Деякі особливо старанні працівники сердяться, коли, наприклад, в сезон Чемпіонату світу з футболу хвилин двадцять, а то й усі тридцять робочого часу йде на обговорення минулих матчів. Сприймайте такі розмови як частина роботи, беріть участь в них, готуйтеся до них, особливо якщо це підтримує керівник.

Не варто виглядати Капітаном Ефективністю – це не близько нашій культурі. У Росії швидше прийнято на словах нехтувати роботою, але при цьому робити її добре, відмінно або блискуче ми говоримо про тих, на кого варто рівнятися). Людське спілкування на роботі в потрібних пропорціях – це частина ваших неписаних обов’язків.

7. Відволікаючу, але значущу для вас бесіду відкладіть на потім»

Нарешті, найпростіший спосіб економити час при взаємодії зі співрозмовником – попросити його відкласти спілкування. Це так просто і так складно для багатьох – сказати: «Яка цікава історія, я хочу почути продовження за обідом, а зараз вибач, дуже зайнятий». Весь фокус в тому, щоб за обідом нагадати про неї і вислухати розповідь – якщо, звичайно, вам доріг той, кого ви перервали.

Деякі особливо успішні в комунікації люди навіть фіксують обірвані розмови в записній книжці або смартфоні, а потім при нагоді зазирають туди перед новою зустріччю з тим або іншою людиною. «Як поживає ваша сестра? Вона поступила у вуз?». «Схоже, у історії з цим норильським заводом, що ми обговорювали в минулий раз, цікавий поворот…». Візьміть цей принцип на замітку – вас будуть вважати виключно уважним і приємним людиною.

Читайте також:

Короткий опис статті: як розбагатіти в селі Уявіть: кожну секунду з вашого особистого рахунку списується енну кількість грошей. І від того, як ви розпорядитеся часом, буде залежати ваш дохід. Про грамотне поводження з нашим основним ресурсом читайте у статті. розбагатіти на часі як способи економити робочий час спілкування на роботі

Джерело: Як розбагатіти на власному часі: 7 кроків на шляху до успіху | Статті | Журнал «Директор по персоналу»

Також ви можете прочитати