Як розбагатіти в селі, заробляємо гроші в селі

13.07.2016

Сільський бізнесмен або як розбагатіти в селі

Зміст:

Як розбагатіти в селі? Питання звучить, звичайно, трохи незвично, правда? Адже більшість людей, які живуть у місті, взагалі не розуміють, чим там займатися — в селі? Яке вже тут — розбагатіти. Ні роботи, ні кар’єри…

Не хочеться нікого шокувати, але це факт — молодій людині, у якого руки ростуть як годиться (а не з одного місця), на плечах голова не тільки для того, щоб «у неї є», і має хоч трохи терпіння і працьовитості легше і швидше розбагатіти саме в селі. Звичайно, швидко мільйонером тут не станеш, але все починається з малого, «дорогу осилит идущий».

Не будемо філософствувати щодо теми «багатства» і «достатку» (хоча іноді дуже хочеться). В наш час багатство вважають саме грошима, тому і будемо розглядати питання саме з цієї точки зору. Давайте уявимо, що вам дістався у спадщину (чи був куплений в пориві до дауншифтингу) будинок в селі, до якого додаються присадибні будівлі і невеликий земельний пай (20 соток). Що можна зробити, щоб ця невибаглива нерухомість стала приносити вам гідний прибуток?

Як розбагатіти в селі, заробляємо гроші в селі

Гроші, які ростуть на землі

Звичайно, перше, на чому зупиняється погляд — ділянка землі, який здається просто величезним. При наявності певних навичок його цілком достатньо, щоб забезпечити себе і харчуванням, і грошима. Є тут і складності, і деякі переваги.

З переваг: вирощування різних сільськогосподарських культур — це бізнес з мінімальними стартовими вкладеннями. Якщо все робити «руками», то затрат — мінімум, а результат радує око. Приклади з вирощуванням часнику і шафрану ми описували тут і тут .

Але є проблема: велика ділянка зорати «руками» — це дуже важко! Тому відразу постає питання механізації праці, хоча б мінімальної — мотоблок або культиватор. А це вже гроші, причому чималі. Або ж можна скористатися послугами сусідів — напевно у когось є кінь з плугом, або трактор. За невелику плату вам вспашут, а далі — все одно «руками».

Тим не менше, якщо ви маєте хоч мінімальні знання про роботу на землі — ваша праця окупиться. Головне — вибрати свій напрямок, і займатися саме їм. З часом з’явиться необхідний досвід, налагодяться канали збуту продукції і можна буде подумати про розширення свого невеликого бізнесу.

Домашня птиця — теж засіб заробітку

Якщо вас не надихає ідея цілими днями копатися в землі, то є інший варіант, на реалізацію якого сил потрібно набагато менше, але і потрібні деякі витрати. Мова йде про звичайної домашньої птиці — кури, качки, гуси, індики. І якщо кури — це банально і не надто вигідно, то подивіться на вартість індичатини, або на вартість м’яса звичайної качки. А адже вирощувати цю птицю нітрохи не складніше, ніж курку.

Візьмемо, приміром, мускусний качку (її ще називає индоуткой, хоча це і неправильно). Її головний плюс — вона сухопутна, вода їй потрібна, але не для того, щоб плавати, а просто пити і промивати дзьоб. Ще один (іноді важливий плюс — це «тиха» птиця, вона кричати не вміє, а значить не буде вас будити вранці. Так і в харчуванні невибаглива, у неї немає звички з’їдати все, що насипано — їй можна насипати їжі на пару днів і спокійно залишити їх у сараї. Вона досить спокійно посидить це час, не намагаючись нікуди вирватися. У харчуванні невибаглива, їсть переважно зелень, росте добре, але при цьому дає дуже смачне м’ясо, яке користується гарним попитом.

Так що не варто недооцінювати домашніх птахів — вони цілком здатні принести вам гарний та регулярний дохід, не вимагаючи при цьому великого обсягу роботи. А їх послід стане прекрасним добривом для вашої ділянки землі. До речі, його теж купують, платять за нього хороші гроші, ось вам і ще одне джерело доходу.

Як розбагатіти в селі, заробляємо гроші в селі

Є ще варіанти?

Звичайно є. Вище вже розказано, як заробити гроші в селі. Логічний розвиток розказаного вище — вирощування іншої домашньої живності. Наприклад, кролів та нутрій на м’ясо і хутро, свиней на м’ясо, корів і кіз — заради молока. Але якщо така «сільська романтика» вас зовсім не надихає, то існують і більш звичні міському людині варіанти.

Наприклад — в селах традиційно погано з перукарнями. Відкривати свій салон краси, звичайно, немає сенсу, але зайнятися приватною практикою» (при наявності необхідних знань і умінь) цілком можна.

Крім того, можна відкрити кіоск, і торгувати тим, що завжди треба в селі — молотки, сокири, обценьки і т. п. Ну а далі — за побажанням жителів розширювати асортимент. Потрібно сказати, що попит буде набагато вище, ніж при торгівлі продуктами, оскільки «тут їх і роблять», причому натуральні, а ось кілограм цвяхів або сотня саморізів у глухому селі — на вагу золота.

Як бачите, не так все погано, як здається на перший погляд. Різниця, звичайно, велика — тут вам ніхто не заплатить за те, що ви днями протираєте штани в офісі і обговорюєте своїх колег. Але якщо дійсно працювати, то життя в селі може зробити вас багатим, причому не тільки матеріально, але і в плані здоров’я (в місті таких продуктів вдень з вогнем не знайдете).

Короткий опис статті: як розбагатіти в інтернеті Існує безліч способів того, як розбагатіти в селі і почати свій власний сільський бізнес. Практика показує, що заробляти гроші можна не тільки в місті, але й у селі! розбагатіти, село, гроші, село, заробляти

Джерело: Як розбагатіти в селі — заробляємо гроші в селі

Також ви можете прочитати