Як створити будівельну фірму. З чого починати будівельний бізнес: ідеї бізнесу

20.02.2017

Як створити будівельну фірму. З чого починати будівельний бізнес

Як створити будівельну фірму. З чого починати будівельний бізнес: ідеї бізнесу

При погляді на те, як сьогодні розвивається будівельний бізнес, складається враження, що людство протягом усієї своєї історії тільки й займається тим, що зводить різні будови, знаходячи в цьому якась вища призначення свого життя.

Хто знає, можливо, це і так. Будівництво та ремонт завжди були золотий нішею. Найголовніше, що, незважаючи ні на які кризи і фінансові негаразди, люди все одно купували і будуть купувати квартири та будинки, а це значить, що актуальність даного бізнесу рік від року буде тільки зростати.

Тому якщо у вас є вільні фінансові кошти або ви можете залучити інвесторів, то вам неодмінно варто зайнятися будівництвом. Це дійсно рентабельний і перспективний бізнес. Сподіваємося, що наш матеріал допоможе вам розібратися в питаннях: «Як створити будівельну фірму?», «Що для цього треба зробити?», «Які документи зібрати, і до кого звертатися?»

Моніторимо ринок

Отже, почати варто. ні, не з реєстрації вашої компанії. Перед тим як починати роботу в даному бізнесі, проведіть серйозну підготовчу роботу. Перш за все, уважно вивчіть ринок. В даний час є безліч компаній, які займаються зведенням як багатоквартирних будинків, так і приватних котеджів. Вивчіть своїх конкурентів, спробуйте зрозуміти їх слабкі і сильні сторони.

Ви повинні усвідомлювати, що доведеться конкурувати з компаніями, які вже багато років знаходяться на цьому ринку. Вони заслужили довіру партнерів і клієнтів. Тому ваша компанія обов’язково повинна одразу чимось виділитися на ринку. Ви або повинні бути лідером за обсягом залученого капіталу під стартап, або мати принципово новий підхід до будівництва.

загалом, ваша організація неодмінно повинна чітко позиціонувати себе на ринку. Запропонуйте нестандартні ідеї бізнесу в будівництві або найміть штат професійних іноземних співробітників. Ваші клієнти повинні навіть на початковому етапі роботи компанії розуміти, що ви виділяєтеся з маси і можете запропонувати щось унікальне.

Професіонал і хороший організатор

Для того, щоб бізнес у будівництві відразу пішов у гору, краще в минулому мати досвід подібної роботи. У такому випадку багато проблем відпадуть самі собою. Втім, є чимало прикладів, коли люди, що не мають такого досвіду, приходили в цю сферу і досягали великих висот.

Як створити будівельну фірму. З чого починати будівельний бізнес: ідеї бізнесу

Багато чого залежить від ваших організаторських здібностей, вміння створювати хорошу команду професіоналів, домовлятися з партнерами і клієнтами. Отже, після того, як вами була проведена оцінка ринку, ви зрозуміли, що можете зайняти на ньому своє гідне місце, слід визначитися з тими роботами, які ви зможете виробляти.

Вирішите, чи будуть вами самостійно зводитися багатоквартирні будинки від і до, або ж ви будете користуватися послугами додаткових компаній, які будете залучати до будівництва ваших об’єктів. Ви повинні чітко розуміти, з чого починати будівельний бізнес.

Експерти рекомендують на початковому етапі існування фірми знайти хороших партнерів та солідних спонсорів, які могли б фінансово підтримати всі ваші глобальні проекти або ж надати необхідну допомогу в періоди відсутності скільки-небудь значущих замовлень.

Реєстрація і персонал

Далі слід проконсультуватися з досвідченим юристом або бухгалтером, для того щоб вибрати найбільш оптимальний варіант форми власності. Іншими словами, вирішити буде ваша компанія ВАТ або ТОВ і так далі. Після того як всі юридичні складнощі були улагоджені, і ви більш-менш розібралися, з чого починати будівельний бізнес, можна приступати до конкретних дій.

Займіться підбором персоналу. Відбирати людей варто особливо ретельно. Конкуренція на даному ринку настільки висока, що помилки ваших непрофесійних працівників можуть поставити хрест на подальшому розвитку компанії. Тому наймайте працівників, які добре знають свою роботу.

треба Робити на совість

В цій сфері бізнесу дуже багато залежить від сарафанного радіо. Виконавши кілька хороших замовлень, ви зможете отримати хорошу репутацію, яка буде працювати на вас. Для здійснення основних робіт вашого профілю достатньо буде приблизно 30 чоловік в штаті. Подбайте про те, щоб всі вони були справжніми профі. При необхідності оплатіть курси підвищення кваліфікації.

Це може служити запорукою плідної та фінансово благополучного роботи в подальшому. Не зайвим буде продумати бізнес-план будівельної бригади. Спробуйте розрахувати приблизний рівень зарплати. Розподіліть витрати. Поставтеся до плану гранично серйозно. Від нього буде залежати обсяг фінансових засобів, необхідних для успішного запуску компанії.

Як створити будівельний бізнес, не маючи капіталу?

Не станемо вводити вас в оману і давати можливість приміряти рожеві окуляри. Справа в тому, що організувати по-справжньому потужну компанію без наявності солідного капіталу просто неможливо. Це не означає, що ви повинні мати просто колосальний капітал, його можна залучити з боку: підключити до роботи партнерів чи спонсорів. Тут багато що залежить від ваших здібностей як керівника та організатора.

Для повноцінного старту справи треба мати хоча б 100 тисяч $. Вони необхідні для того, щоб оплатити оренду офісу. В ідеалі він повинен розміщуватися в центрі міста. У ньому повинна бути дорогі меблі, незвичайний дизайн і інші атрибути успіху. У клієнтів при відвідуванні вашого офісу повинно складатися враження, що у вас великі перспективи і безмежні можливості. А це означає, що можна сміливо укладати з вами контракт і не боятися того, що він не буде реалізований.

Продумайте рекламу вашого бізнесу

Ще знадобиться чимало коштів для того, щоб про вашу компанію дізналися. Звичайно, найкраща реклама – це «сарафанне радіо», про який ми вже згадували. Однак, для того щоб воно стало працювати, необхідно зробити кілька замовлень. А щоб їх отримати, ви повинні про себе заявити. Обов’язково продумайте свою рекламну кампанію.

Ваші клієнти повинні про вас знати. Заявіть про себе по ТБ і радіо. Також дуже добре працює Інтернет. Зробіть власний веб-сайт, де розкажіть про переваги й достоїнства вашої компанії. Далі непогано було б його просунути в пошукових системах, щоб вас завжди могли легко знайти.

Компанія від і до

Ми говорили про те, що для більш успішної роботи з персоналом необхідно скласти бізнес-план. Він також знадобиться вам для того, щоб вибудувати стратегію розвитку вашої організації. Перед тим як приступати до якихось дій, складіть бізнес-плани будівельної компанії.

Один буде ставитися до персоналу та оплати його праці. Другий буде відповідати за розвиток фірми у довгостроковій перспективі. Ці документи допоможуть вам правильно вибудовувати відносини з партнерами і спонсорами вашої організації. Ви будете працювати набагато ефективніше. Тому виділіть час на те, щоб ретельно опрацювати бізнес-плани будівельної компанії.

Будувати завжди вигідно

Звичайно, по рентабельності найбільш вигідним вважається саме будівельний бізнес. Купивши ділянку землі в центрі міста, ви можете збудувати багатоквартирний житловий будинок. Нерухомість завжди зростає в ціні, так що навіть в процесі будівництва квартири в ньому будуть дорожчати. Закінчивши будівництво, ви можете реалізувати житлову площу за дуже вигідними цінами, а перші поверхи будівлі (на яких, як правило, розміщуються комерційні об’єкти) здати на тривалий термін.

Прибуток від такого бізнесу дуже висока. На одному будинку можна заробити в кілька сотень разів більше, ніж було вкладено в проект спочатку. Виявляючи в цій справі креатив, реалізуючи будівництво незвичайних будівель і висуваючи нові ідеї бізнесу в будівництві, ви зможете добре на цьому заробити.

Ремонтуємо і заробляємо

Друге за рівнем рентабельності напрямок в цій сфері – ремонт квартир та приватних житлових будинків. До речі, ще на початковому етапі створення власної комерційної організації чітко визначтеся, що ви хочете займатися. Ремонтно-будівельна фірма організується в цьому сенсі досить просто. Спочатку вам, можливо, навіть не доведеться знімати офіс. Знайдіть хороших майстрів.

Штат повинен складатися хоча б з п’яти фахівців. Серед них обов’язково повинен бути електрик і плиточник. Це одні з найбільш рентабельних напрямків при здійсненні ремонту в квартирах і приватних будинках. До речі, тут теж дуже важлива робота сарафанного радіо. Як правило, для новоутвореної на ринку фірми важливо успішно виконати перші п’ять замовлень. Далі рекламувати свою роботу не варто. За вас це успішно зробить саме сарафанне радіо.

Знаходимо клієнтів

Як створити будівельну фірму. З чого починати будівельний бізнес: ідеї бізнесу
Отже, якщо в питанні «з чого починати будівельний бізнес» ми більш-менш розібралися, то про те, як краще анонсувати компанію, що займається тільки ремонтом, поки не сказали. Насправді і тут краще всього починати з реклами на ТБ, радіо, в газетах і в Інтернеті.

Там же ви можете розмістити своє оголошення про наймання професійних співробітників. Про те, як створити будівельну бригаду, ви можете дізнатися, прочитавши відповідні матеріали в Мережі.

Багато підприємці приділяють чимало уваги підбору кваліфікованого персоналу, респектабельного офісу, але, на жаль, не допрацьовують, коли справа стосується пошуку клієнтів. У результаті компанія починає зазнавати збитків і через короткий час закривається.

Тому обов’язково постійно працюйте над своєю клієнтською базою. Дуже важливо, щоб на початковому етапі всі ваші клієнти залишалися вами задоволені. У такому випадку вони будуть рекомендувати вашу компанію своїм друзям і сусідам. У підсумку ви вже зможете вибирати найбільш платоспроможних клієнтів. А ваша мрія про шикарному офісі солідної прибутку перетвориться на реальність.

Короткий опис статті: будівельний бізнес При погляді на те, як сьогодні розвивається будівельний бізнес, складається враження, що людство протягом усієї своєї історії тільки й займається тим, що зводить різні будови, знаходячи в цьому якась вища призначення свого життя. Хто знає, можливо, це і так. Будівництво та ремонт завжди були золотий нішею. Найголовніше, що, незважаючи ні на які кризи і фінансові негаразди, люди все одно купували і будуть купувати квартири і будинки. Як створити будівельну фірму.

Джерело: Як створити будівельну фірму. З чого починати будівельний бізнес: ідеї бізнесу в будівництві

Також ви можете прочитати