Як відкрити аптеку по франшизі юридичні нюанси франчайзингу в аптечному бізнесі .

20.02.2017

Як відкрити аптеку по франшизі — юридичні нюанси франчайзингу в аптечному бізнесі

Великі мережі пропонують підприємцям розпочати свій фармацевтичний бізнес у партнерстві з ними. Зазвичай вони працюють за договором франчайзингу. Такий спосіб співпраці вважається простим і вдалим входом в бізнес. Він полягає в купівлі права на використання бренду відомої мережі.

Молоді підприємці часто задаються стандартними питаннями, плануючи розвиток фармацевтичного бізнесу, відкриваючи аптечний магазин — чи потрібна ліцензія для роботи, чи вигідно працювати по франшизі, де і як отримати ліцензію на аптеку.

Аптека як бізнес: плюси і мінуси франчайзингу

Недоліки співпраці також є. Купівля франшизи відомого бренду коштує чимало, хоча термін окупності бізнесу становить близько року. Можуть бути обмеження на ведення діяльності. Самостійно потрібно підібрати приміщення, що відповідає вимогам договору, найняти персонал і придбати обладнання

Документи, необхідні для відкриття аптеки по франшизі

Для роботи потрібно оформити ТОВ або зареєструватися в якості індивідуального підприємця. Аптечний кіоск без медичної освіти можна відкрити, тільки якщо оформити ТОВ і найняти в штат фахівця з відповідною освітою і досвідом роботи.

Також аптеці потрібна ліцензія на продаж лікарських препаратів. Більшість мереж при укладенні договору пропонує допомогу в оформленні філії. Тому отримати ліцензію на відкриття аптеки буде нескладно. Якщо необхідно робити це самостійно, то слід звернутися у Федеральну службу, що займається цим питанням.

Але отримання ліцензії для відкриття аптеки по франшизі — це тільки початок. Приміщення перевіряють наглядові служби (пожежна інспекція, СЕС) на відповідність встановленим вимогам. Вони видають дозвільні документи. Починати роботу можна тоді, коли на руках є в повному комплекті стандартна документація для відкриття аптеки, в тому числі відомості про освіту персоналу.

В аптечному бізнесі по франшизі важливо грамотно підібрати персонал. Бажано враховувати не тільки досвід і освіта. Для співробітника подібного закладу не менш важливі вміння вислухати покупця, допомогти йому вибрати потрібний препарат. Консультування покупців повинно бути організовано професійно.

Є багато нюансів розвитку фармацевтичного, так і інших видів бізнесу. Грамотному плануванню і розвитку своєї справи навчають на проекті Бізнес Молодість. Відгуки його учасників говорять про практичну цінність отриманих знань. Застосувавши їх, легше домогтися поставлених завдань і стати успішним підприємцем. Така допомога у відкритті аптеки, магазину, автоцентру та багато іншого — запорука швидкого старту та створення прибуткового, цікавого і перспективного справи.

Короткий опис статті: відкрити аптеку

Джерело: Як відкрити аптеку по франшизі — юридичні нюанси франчайзингу в аптечному бізнесі | Офіційний сайт

Також ви можете прочитати