Як заробити мільйони: поради літніх багатіїв

13.07.2016

Як заробити мільйони: поради літніх багатіїв

Як заробити мільйони: поради літніх багатіїв
З 25 найбагатших людей світу лише у одного є ступінь MBA. 13 самі створили компанії, які зробили їх мільярдерами. Так що найбільша ймовірність розбагатіти — у хлопців з кльовими ідеями, незалежно від їх освіти

Ми урочисто фланируем вздовж узбережжя Бразилії на круїзному лайнері Crystal Serenity, одному з найрозкішніших у світі. — початок березня, пора сльоти на вулицях і сезонного афективного розладу на північ від цих місць. Але тут, на палубі з басейном, пасажири ніжаться під променями сонця, потягуючи «кайпиринью». Вартість каюти в нашому тримісячному круїз навколо світу — від $40 000 за комірчину на третій палубі до півмільйона за розкішний пентхаус. Ну і зрозуміло, що більшість чоловіків на борту — пенсіонери, причому, зрозуміло, багаті і успішні. Отакі горили в порівнянні з нами, мавпами.

В пору молодості, вже можна було отримати ступінь MBA (Master of business administration, освітній курс для керівників середньої і вищої ланки в бізнесі — MH), першим подібне навчання ввів Гарвард у 1908 році. Але лише деякі з місцевих мільйонерів мають таку ступінь. Насправді деякі з них навіть не закінчили школу. Зате вони своєю працею та біографією заробили набагато більше почесну ступінь, яку ми в MH кличемо MBR, або «Майстер реального бізнесу».

«Основна проблема бізнес-шкіл в тому, що більшість дійсно успішних людей ніколи їх не відвідували. — говорить Філіп Делвс-Бротон, автор мемуарів «Випереджаючи графік: два роки в Гарвардській бізнес-школі». Така ситуація неможлива в медицині, наприклад, або в юриспруденції. Будь-який успішний юрист має юридичну освіту. Але далеко не кожен успішний бізнесмен має ступінь MBA». Так що давай відкладемо сухі підручники, повні таблиць і формул, з тим щоб послухати тих, хто насправді заробив величезні гроші.

Як заробити мільйони: поради літніх багатіїв

САМОСТІЙНИЙ

Рольф Иллсли

Відслуживши в армії під час Другої світової, Иллсли заснував компанію з розробки та виробництва просвітлюючих покриттів для різного роду оптичних лінз. Сьогодні технології Optical Coating Laboratory використовуються при виробництві супутників, комп’ютерних моніторів і плоских телевізорів.

1. Склади список: не те, що ти хочеш зробити, а те, ким ти хочеш бути.

Чому це працює «З чого насправді складається хороша робота? Вона дає тобі відчуття згаяного часу з користю, цінності і самоповаги. — коментує Уоррен Бенніс, професор менеджменту Університету Південної Каліфорнії. Скласти такий список — відмінна ідея, але в сучасному швидкоплинному світі тобі, можливо, доведеться пару раз в рік вносити в нього зміни» .

Як заробити мільйони: поради літніх багатіїв

ДУША КОМПАНІЇ

Майкл Фохт

У нього немає вищої освіти, зате він дістався до посади президента та операційного директора медичної корпорації Tenet Healthcare.

За 20 років його управління Tenet зросла з 35 до 114 лікарень в 16 штатах. Сьогодні Фохт — душа компанії на круїзних лайнерах.

2. Нехай за тебе працюють правильні люди.

Як це зробити «В одній з моїх лікарень начальником адміністративної служби працював хлопець, якого я прозвав Кульбабою, — він вічно був кошлатий. А ще він постійно скиглив, і це зводило мене з розуму. Так що одного разу я взяв і звільнив його. Це виявилося помилкою. Якщо б я уважно вивчив його роботу, то зрозумів би, що її-то він як раз робить бездоганно. Я згоден, що в школах майбутнього топ-менеджеру дають гарну теоретичну базу, але працювати з людьми там не вчать зовсім. А для мене саме в цьому і полягає ключ до успіху: зрозуміти завдання, знайти співробітника, який найкраще впорається з нею, а потім просто терпляче спостерігати, як йдуть справи, відокремлюючи його особисті якості від професійних» .

Чому це працює «Чим вище ти піднімаєшся по управлінській драбині, тим більшу роль у твоєму успіху починають грати інші люди, бо ти вже не можеш робити все сам. — пояснює Делвс-Бротон. У бізнес-школі Гарварду є купа витончених курсів. Але коли випускників школи через п’ять років після закінчення запитали про те, що б вони хотіли дізнатися, якби можна було повернутися в Гарвард, один з них заявив: «Я хотів би, щоб мене навчили розмовляти з водіями вантажівок» .

Як заробити мільйони: поради літніх багатіїв

ОСВІЧЕНИЙ ХЛОПЕЦЬ

Білл Хотрам

Залишивши в 1982 році державну податкову службу, він заснував консалтингову фірму з питань оподаткування, яка в один день стала найбільшою в Онтаріо. Йому належить два особняка у Канаді та один на Мальті, а шість місяців в році він проводить відпустку.

3. Увійди в 3% людей, які знають щось корисне.

Чому це працює «Деякі студенти по завершенні програми MBA вважають, що тепер знають всі. — говорить професор Уоррен Бенніс (написав, між іншим, 30 книг про бізнес і лідерство). Я б не найняв жодного з них на роботу. Я шукаю людину, яка йде по життю з піднятими від подиву бровами, який не розгубив потяг до нового, запал, амбіції, який хоче стати краще і постійно вчиться» .

Короткий опис статті: як заробити мільйон доларів Ти можеш витратити два роки і $100 000 на отримання ступеня MBA в Гарварді. Або кілька хвилин на розмову з розумними багатими людьми похилого віку, які діляться своїм досвідом. Наш кореспондент вчинив саме так, скориставшись розслабленістю таких гроші, мільйон доларів, багатий

Джерело: Як заробити мільйони: поради літніх багатіїв

Також ви можете прочитати